*
Paszporty w Łodzi Dodane 2008-06-25 10.09 , komentarzy 3

Składanie wniosków o wydanie paszportu - informacje

Coraz więcej osób składa wnioski o wydanie paszportu. Urlopowicze zamiast wyjazdów wakacyjnych nad polskie morze bądź w góry, wybierają zagraniczne wycieczki do egzotycznych krajów jak Egipt, Tunezja, Kuba, czy Chiny.

Wniosek można pobrać w każdym z punktów, w których realizowane są zadania paszportowe na terenie województwa łódzkiego. Trzeba się po niego pofatygować osobiście, ponieważ nie można go ściągnąć z internetu. Zgodnie z ustawą po odbiór dokumentu również trzeba przyjść osobiści, z wyjątkiem wypadków losowych.

 

Obecnie czas oczekiwania na wydanie dokumentu wynosi 28 dni. Można jednak odebrać go wcześniej, gdy dotrze już do Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców. Informacje o stanie realizacji wniosku paszportowego dostępne są w godzinach pracy Wydziału pod numerem telefonu 042 664-17-38.

 

Opłata za wyrobienie paszportu wynosi 140 zł i możną ją uiścić w kasie Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi przy ul. Piotrkowskiej 104 (w godzinach od 13.00 do 15.00), na poczcie, w banku lub przez Internet.

 

Należy pamiętać, że od 27 lipca 2006 roku obowiązuje nowy wzór zdjęć paszportowych, dostosowanych do wprowadzanych 28 sierpnia paszportów biometrycznych. Na szczęście coraz więcej punktów fotograficznych wykonuje taką usługę. W pobliżu Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców znajdują się punkty, w których za 20 zł można zrobić sobie zdjęcie biometryczne. Na wywołanie ich czeka się jedynie 2 minuty.


 


REKLAMA
 

 Informacje o Konkursach MMŁódź!!!!

 

Jan Machulski - chłopak z Bałut

 

/

Od redakcji: Przypominamy, że każdy z Was może zostać dziennikarzem obywatelskim serwisu MM Moje Miasto! Zachęcamy Was do zamieszczania artykułów oraz nadsyłania zdjęć z ciekawych wydarzeń i imprez. Piszcie też o tym, co Wam się podoba, a co Wam przeszkadza w naszym mieście. Spróbujcie swych sił w roli reporterów obywatelskich eMeMki! Pokażcie innym to, co dzieje się wokół Was. Pokażcie, czym żyje Miasto.

X

Miejsce
w rankingu
Tomek

brak opisu

Autor ostatnio dodał:

Komentarze

Sean740226 Gość
~Sean740226
XXI wiek 2011-08-09 15.31

Nasi szanowni urzednicy, goraca prośba o przeanalizoanie mozliwości załatwiania tego typu spraw online. Sądzę że i nam petentom i wam ułatwi to życie. W końcu mamy XXI wiek. Osobiste wizyty w tak typowych sprawach nie powinny być koniecznością.

kasiaaa Gość
~kasiaaa
XXI w 2012-11-26 19.53

Osobiscie sie zgadzam z przedmowca. Osoba przebywajaca poza granicami kraju, potrzebujaca wyrobic sobie paszport, musi specjalnie leciec do Polski. Kwestia zalatwiania takich spraw online powinna byc rozwazona. Pozdrawiam

A ja bym zjadł batona - Pawcio Gość
~A ja bym zjadł batona - Pawcio
Zero pomyślunku. 2013-03-19 12.44

To jest paszport biometryczny pobierają przy tym odciski palców które potem są kodowane w czipie w paszporcie. Jak przez maila chcesz wysłać swoje odciski palców jeden z drugim gumisie?

Dodaj swój komentarz: