*
Kartka z kalendarza... Dodane 2008-10-13 09.30 , komentarzy 1

13 października - Dzień Dawcy Szpiku

13 października obchodzone jest święto dawców szpiku kostnego i leczenia nowotworów krwi.

W tym dniu szczególnie mówi się o odważnych osobach, które oddały swój szpik by ratować osoby chore na białaczkę, czy inne choroby krwi.

Dzień Dawcy Szpiku jest inicjatywą godną poparcia na olbrzymią skalę. Świadcza o tym cele, które mu przyswiecają m.in. popularyzowanie idei oddawania szpiku ostnego i edukacja w tym zakresie.

Przeszczep szpiku może uratować życie w wielu groźnych chorobach nowotworowych, które od lat stanowią jeden z najpoważniejszych problemów społecznych w naszym kraju, a także na całym świecie. Przeszczep szpiku jest ostatnim etapem leczenia chorych z nowotworami układu krwiotwórczego, pozwala on całkowicie pozbyć się komórek rakowych z organizmu. Poprzez przeszczep szpiku leczy się również genetyczne, wrodzone choroby krwi, które występują głównie u dzieci.

W Polsce 10 lat temu zmarło z powodu białaczek ok. 2500 osób, 2 lata temu - około 5100 osób. Z roku na rok wzrasta liczba chorych.


MM Łódź patronuje:


MMŁódź poleca:


Od redakcji: Przypominamy, że każdy z Was może zostać dziennikarzem obywatelskim serwisu MM Moje Miasto! Zachęcamy Was do zamieszczania artykułów oraz nadsyłania zdjęć z ciekawych wydarzeń i imprez. Piszcie też o tym, co Wam się podoba, a co Wam przeszkadza w naszym mieście. Spróbujcie swych sił w roli reporterów obywatelskich eMeMki! Pokażcie innym to, co dzieje się wokół Was. Pokażcie, czym żyje Miasto.

X

Miejsce
w rankingu
Grettchen

- Mam gładką skórę ciepłą, miękką, Stworzoną dla dotyku Mam czerwone usta pragnące pocałunków Jestem kobietą niedokończoną częścią Czekającą na słowo by stać się -

Autor ostatnio dodał:

Komentarze

vvampirek vvampirek
13 października - Dzień Dawcy Szpiku 2008-10-13 17.11

Jak zawsze wartościowy materiał. Kto by tam oprócz biorców pamiętał o dawcach szpiku, gdyby nie ty i twoj artykuł.

Dodaj swój komentarz: