*
Dodane 2009-01-02 10.43 , komentarzy 8

Sezon wyprzedaży w łódzkich centrach handlowych

Poświąteczny tydzień oraz początek roku, to prawdziwa gratka dla osób kochających robienie zakupów, których, jak widać, rokrocznie przybywa. Łódzkie centra handlowe i galerie kuszą rabatami na artykuły z kolekcji zimowej.

Obniżkami objęte są przeważnie obuwie i odzież, jednak coraz częściej do „akcji” włączają się sieci oferujące sprzęt radiowo-telewizyjny oraz gospodarstwa domowego. Także drogerie i sklepy z artykułami do dekoracji wnętrz.

Przeważnie sezon wyprzedaży zaczyna się od rabatów w wysokości 30%, stopniowo zwiększanych, niekiedy do upustu w wysokości 75% pierwotnej ceny towaru. Niestety, największy rabat uzyskują rzeczy cieszące się najmniejszym powodzeniem, stąd rada, aby nie zwlekać zbyt długo z podjęciem decyzji.

Zainteresowanie noworoczną atrakcją coraz częściej przypomina wyprzedaże rodem z Wysp Brytyjskich. Charakteryzują je między innymi olbrzymie kolejki i zasada - "kto pierwszy ten lepszy". Dlatego też już w poniedziałkowy wieczór łodzianie zaczęli „polować” na obniżki, tłumnie przybywając do Galerii Łódzkiej i Manufaktury.

W związku z popołudniowym tłokiem do centrów handlowych najlepiej udać się rano, tuż po otwarciu sklepów. Tradycyjnie wyprzedaże potrwają do końca stycznia.

MM Łódź patronuje:


MMŁódź poleca:


Od redakcji: Przypominamy, że każdy z Was może zostać dziennikarzem obywatelskim serwisu MM Moje Miasto! Zachęcamy Was do zamieszczania artykułów oraz nadsyłania zdjęć z ciekawych wydarzeń i imprez. Piszcie też o tym, co Wam się podoba, a co Wam przeszkadza w naszym mieście. Spróbujcie swych sił w roli reporterów obywatelskich eMeMki! Pokażcie innym to, co dzieje się wokół Was. Pokażcie, czym żyje Miasto.

X

Miejsce
w rankingu
R

brak opisu

Autor ostatnio dodał:

Komentarze

ancka ancka
heh... 2009-01-02 11.52

wyprzedaże zawsze są wtedy, kiedy człowiek już spłukany;-)

Marta Roszkowska Marta Roszkowska
Szał wyprzedaży po łódzku :-) 2009-01-02 15.45

Zgadzam się z wypowiedzą z komentarza ;-) W okresie poświątecznym człowiek zastanawia się gdzie podziała się wypłata za grudzień ;>

Druga sprawa... wszystko co lepsze zostało już sprzedane... a co do porównania z Wyspami Brytyjskimi... to jeszcze nam daleko do tamtych szaleństw i obniżek... ale marketing i techniki sprzedaży działają na większość konsumentów, bez względu na szerokość geograficzną :-)

blate blate
Szału nie ma 2009-01-02 20.25

Szału nie ma, bo i kasy brak. Ale małż kurtke zimową w Reserved, przecenioną z 299 na 89 upolował :)

magda magda
wyprzedaże 2009-01-02 21.59

byłam dziś w manu... powiedziałabym, że nalepki z napisem "wyprzedaż" to duże słowo, bo wchodzi się do sklepu i jest kilka rzeczy tylko przecenionych przeważnie jeśli chodzi o ciuchy nawet o 15 zł tylko.... być może, że to początek i w przyszłym tygodniu będzie lepiej, bo zauważyłam, że niektóre sklepy dopiero szykują przecenę choć napisy odnośnie wyprzedaży są już dawno dawno :)

Marcin Bałczewski Marcin Bałczewski
byłem wczoraj i... 2009-01-03 08.58

... stara ściema, podwyższono ceny i skreślono je, dzięki temu osoby, które nie znały wcześniejszych cen rzucały się na, to wcześniej bo tańsze - to taki przykład z jednego ze sklepów meblarskich..
sam kupiłem buty przecena z 99 na 40

aaa... i widziałem super przecenę - pierogi z 4,59 na 4,29 :D

R R
A zapomniałam dopisać.. 2009-01-03 14.05

żeby uważać na te przecenione towary, bo czesto tracą wtedy gwarancję i nie mamy prawa do reklamacji!

MCz MCz
Najlepsza wyprzedąż jaka widziałem 2009-01-03 19.56

z 10 zł na 9,99 zł :D normalnie extra cena :)

jovitka jovitka
wyprzedaże 2009-01-05 12.53

pomyślcie jaki jest koszt wytworzenia tych rzeczy skoro np. jest przecena z 199 zł na 49 zł :O

Dodaj swój komentarz: