*
Nowości filmowe Dodane 2009-01-20 12.02 , komentarzy 10

Dzień, w którym zatrzymała się Ziemia - recenzja

Najnowszy film Scotta Derricksona "Dzień, w którym zatrzymała się Ziemia" jest dziełem, o którym trudno napisać cokolwiek dobrego.

Akcja tej superprodukcji toczy się w czasach współczesnych. W jednym z parków w USA ląduje tajemnicza kula, z której wychodzi dziwny stwór wraz ze swoim olbrzymim robotem. Przybysz z kosmosu zostaje postrzelony i zabrany do laboratorium. Tam ma zostać poddany badaniom. Z lepkiej mazi "wykluwa" się jego ludzka postać Klaatu (Keanu Reeves). Naukowcy, którzy go badają chcą dowiedzieć się w jakim celu przybył na Ziemię. Domyślają się, że on i jego rasa chcą zniszczyć ludzi.

Czy to jednak prawda? Czy właśnie po to obcy przybyli na naszą planetę?

Trudno znaleźć w tym filmie jakiekolwiek pozytywy. Efekty specjalne nie rzucają na kolana. Aktorzy nie mają rozbudowanych ról. Ponieważ film jest remakiem obrazu z 1951 roku, mogliśmy spodziewać się po nim dużo więcej. Tak naprawdę nie wprowadzono w nim niczego nowego. Zmieniono tylko główny motyw jakim kierują się obcy, z pacyfistycznego na ekologiczny. Gra aktorska pozostawia wiele do życzenia. Jednorodny i przewidywalny Keanu Reeves, sztuczna w swoich reakcjach Jennifer Connelly (Dr. Helen Benson). Ten film powstał po prostu o kilkanaście lat za późno. W formie w jakiej go teraz zrealizowano nie ma widzowi do zaoferowania niczego, co mogłoby go na dłużej zatrzymać w kinie.

Wybrać się na niego mogą osoby, które chodzą na każdy film z Keanu, innymi słowy Keanumaniacy. Dla zwykłych kinomanów będzie to strata czasu i pieniędzy.

MMŁódź poleca:


MM Łódź patronuje:


MMŁódź poleca:


Od redakcji: Przypominamy, że każdy z Was może zostać dziennikarzem obywatelskim serwisu MM Moje Miasto! Zachęcamy Was do zamieszczania artykułów oraz nadsyłania zdjęć z ciekawych wydarzeń i imprez. Piszcie też o tym, co Wam się podoba, a co Wam przeszkadza w naszym mieście. Spróbujcie swych sił w roli reporterów obywatelskich eMeMki! Pokażcie innym to, co dzieje się wokół Was. Pokażcie, czym żyje Miasto.

X

Miejsce
w rankingu
Jacek Suliga

brak opisu

Autor ostatnio dodał:

Komentarze

luter78 luter78
dzień w którym zatrzymała sie ziemia 2009-01-20 19.47

obejrzałem film co prawda nie w kinie, ale podpisuje się dwoma rękami za autorem, film jest słaby. kilka miesiecy temu oglądałem trailery z tego filmu i byłem pewny że będzie hit, niestety zawiodłem się, nawet rola keanu reevesa nie ratuje tego filmu.

Marcin Bałczewski Marcin Bałczewski
hmmm 2009-01-20 23.52

a ja miałem ochotę iść i teraz zastanawiam się,

Marta Roszkowska Marta Roszkowska
Jak dla mnie... 2009-01-21 14.10

Już sam opis filmu nie brzmiał zachęcająco...

Viola zaginela w akcji Viola zaginela w akcji
nie chce tracić czasu 2009-01-21 19.43

pieniędzy tym bardziej:(((

dzięki za ostrzeżenie!!

nestidamian nestidamian
Znakomity film dla ludzi mądrych, myslących i inteligentnych. 2009-01-22 02.45

Autor filmu reprezentuje chyba najwyższą wartość mająca znaczenie dla naszej planety i przy okazji rasy ludzkości. Nie da sie go opisać...
Film ten MUSIAL być zrobiony jako science-fiction bo tego wymaga jego PRAWDA nawet jeśli większość ludzi nie lubi tego typu filmów-POLECAM. Jeśli co niektóre buraki szukacie fajnych wybuchów jak w start-trek to zmieńcie kanał a nie wysmiewajcie filmu, który ma najpiękniejszy podtekst, jaki kiedykolwiek może choć część z nas ZROZUMIE!

P.S. Ludzie mądrzy, inteligentni i MAJĄCY COŚ DO POWIEDZENIA W ŻYCIU: OBEJRZYJCIE TEN FILM NIE CZYTAJĄC OPINI (nawet mojej) PO PROSTU IDŹCIE A NIE POŻAŁUJECIE !!! Ja nie słyszałem ani nie czytałem a obejrzę go jeszcze raz bo film ten przedstawia realia dnia dzisiejszego i tego co nas otaczać będzie.

Ukłony dla reżysera... także dla tego co odświeży idee tego filmu za następne 50 lat. Oby nie było za późno...

Ludzie zastanówmy się wspólnie co sie dzieje... JESZCZE JEST szansa... jeszcze...
dziękuje że mogłem wyrazić swoją opinie pomimo że jest brutalna
podaj dalej...

damian k.

Ciameq Ciameq
[mały spoilerek] wydaje mi się, że.. 2009-01-22 20.33

.."scenariuszowo nie uwierzyłem" do końca tym zamiarom kosmitów :P i dlatego w tym miejscu zgadzam się z Jackiem Suligą. Chodzi o to, że gdy już się określili z intencjami, wypadło mi to troche blado i nie tak jak powinien wypaść jeden z frontów głownego konfliktu.
Podobało mi się, natomiast, drewniane granie Reevesa :) Czego chcieć więcej od skromnej, silniejszej od środowiska w którym się znajduje, istoty. W tym garniturku i z tą wyprostowaną sylwetką przypominał mi troche Joe'go Blacka :P do tego wszystkiego niektóre zdjęcia były matrixowskie (np jazda kamery przy przyprowadzeniu Reevesa na interrogation z wykrywaczem kłamstw). Ta forma grała dla treści dlatego dla mnie na plus:)

ajot ajot
ile osób... 2009-01-23 08.24

...tyle opinii;) <ach jakie to odkrywcze:D> mnie jakos nie zacheca nawet skrót fabuły... tej hollywoodzkiej pdrodukcji mowie stanowcze nie:P

MCz MCz
Jeszcze jest szansa... 2009-01-23 14.13

Film ciekawy, warto obejrzeć

Werka 64 Gość
~Werka 64
super film ale niektore komentarze... 2010-07-06 10.09

jeśli chcecie tak krytykować fajny film(mówię do niektórych) i to jeszcze z moim ulubionym aktorem to lepiej się przymknijcie. brak mi do niektórych osób słów. Damianie K. świetny komentarz i te sformułowania. cieszy mnie fakt że jest jeszcze chociaż garstka osób szanujących cudzą pracę. a ty ajot, napisz historię która dorówna temu filmowi chociaż w jednej dziesiątej to wtedy pogadamy...

Oszolom13 Gość
~Oszolom13
A ja dzisiaj go obejrze na polsacie! heehhehehehe 2011-10-03 19.55

Lubię filmy science-fiction. MOŻE BĘDZIE FAJNY, NIE WIEM, ALE mam nadzieję, że zostanie na długo w mojej pamięci.