*
Miłość w sieci Dodane 2009-02-25 12.25 , komentarzy 31

Ranking randkowych portali internetowych

Po Internecie serfujemy w poszukiwaniu informacji, rozrywki, znajomości, porad, czy pracy. Wielu internautów próbuje odnaleźć w sieci… miłość.

Które serwisy randkowe cieszą się w naszym kraju największą popularnością, kogo interesują takie portale, czym są w stanie przyciągnąć odbiorców?

Internet należy do medium skierowanego w dużej mierze do adresatów wywodzących się z tzw. kultury obrazkowej. Co za tym idzie, większość osób przegląda w sieci zdjęcia, grafikę, czy pliki wideo. Podobnie jest w przypadku stron internetowych stworzonych dla osób chcących nawiązać kontakty towarzyskie. Największą popularnością cieszą się te serwisy, w których można odnaleźć ciekawe profile użytkowników, opatrzone atrakcyjnymi fotografiami.

Z badań statystycznych wynika, iż częściej portale randkowe odwiedzają mężczyźni, spędzają na nich również więcej czasu niż kobiety. Średnia wieku internetowych randkowiczów waha się w przedziale 15-34 lata. Są to w dużej mierze osoby samotne, zamieszkujące przede wszystkim obszary wiejskie, ale również miasta powyżej 500 tys. mieszkańców.

Jak donosi gemius.pl - Największą popularnością wśród polskich e-randkowiczów cieszy się serwis Sympatia.onet.pl, który w listopadzie 2008 zanotował zasięg na poziomie 5,11 proc. Drugie miejsce, z zasięgiem 4,8 proc., przypadło stronie be2.pl. Pierwszą trójkę zamyka serwis ilove.pl (zasięg 2,15 proc.).

Najpopularniejsze polskie serwisy randkowe:


> be2.pl <Z Analiz Megapanel PBI/Gemius wynika również, że w ciągu ostatnich dwóch lat popularność portali randkowych w Polsce spadła o ponad 10%.

/Na podstawie m.in. artykułu i badań Megapanel PBI/Gemius za listopad 2006 i listopad 2008.MM Łódź patronuje:


MMŁódź poleca:


Od redakcji: Przypominamy, że każdy z Was może zostać dziennikarzem obywatelskim serwisu MM Moje Miasto! Zachęcamy Was do zamieszczania artykułów oraz nadsyłania zdjęć z ciekawych wydarzeń i imprez. Piszcie też o tym, co Wam się podoba, a co Wam przeszkadza w naszym mieście. Spróbujcie swych sił w roli reporterów obywatelskich eMeMki! Pokażcie innym to, co dzieje się wokół Was. Pokażcie, czym żyje Miasto.

X

Miejsce
w rankingu
Marta Roszkowska

Wydawca online portalu MM Moje Miasto Łódź od początku jego istnienia... do 20 listopada 2009. Wiele dni i nocy, niezliczone godziny pracy :) mnóstwo wyrzeczeń, chwile zwątpienia... ale to wszystko wynagrodzone przede wszystkim satysfakcją :). Mocno trzymam kciuki za ten portal, dziękuję całej fantastycznej ekipie redakcyjnej i oczywiście wszystkim Użytkownikom... bez Was nie byłoby MM-ki. Do zobaczenia w sieci i... nie tylko :). Plenery fotograficzne nie kończą się na Foto Deju, a warsztaty dziennikarskie na Akademii MM ;).

Autor ostatnio dodał:

Komentarze

monacolounge monacolounge
„Jak znaleźć partnera idealnego w internecie” – nowe trendy na rynku portali internetowych dla wykształciuchów 2009-09-23 12.02

Masowe strony randkowe powstające jak „grzyby po deszczu” są szybką odpowiedzią na rosnące zainteresowanie masowego odbiorcy i wyrazem trendu na poznawanie nowych osób „w sieci”.
Czy jednak dyrektorzy firm, prawnicy, zarządzający portfelami inwestycyjnymi, business women, przedstawiciele tzw. klasy średniej będą się logować na tego typu portalach? Raczej nie. Nie rozpatrujemy tu oczywiście singla poszukującego wrażeń, a raczej kogoś kto chce wyjść z samotności, jest zapracowany i szuka ludzi na określonym poziomie. Nie jest to dziś łatwe. Wystarczy popytać w gronie trzydziestolatków.

Użytkownik darmowych lub łatwodostępnych portali często narażony jest na wiele niespodzianek, nietrafionych spotkań a co za tym idzie i rozczarowań. Ktoś powie, „to tak jak w życiu, gdzie przecież nie wiemy kogo spotykamy np. w sklepie, na stacji benzynowej czy na wakacjach. Odpowiem, tak to prawda, ale częściowo. Należy bowiem zwrócić uwagę na nowy trend związany z segmentacją i tego rynku.
Co jednak wyróżnia np. monacolounge.eu wśród portali dywersyfikowanych? To fakt, że ten portal powstaje bez reklamy a jedynie dzięki zaproszeniom Jego członków. Tu koncepcja poszła o krok dalej. Przecież najwięcej związków zawieranych jest dzięki przedstawieniu nas przez kogoś znajomego naszemu przyszłemu partnerowi czy partnerce...

Jak to jednak zrobić, gdy mamy już skończone 30 lat i raczej zamknięte grono przyjaciół? Ten problem błyskotliwie i zabawnie opisuje Anna Klara Majewska w swej bestsellerowej książce „Jak dobrze wyjść za mąż po czterdziestce”, tu odpowiedz znajdujemy w sieci - z pomocą może przyjść portal monacolounge.eu. W swej koncepcji przypomina asmallworld.net, ale jest ukierunkowane na „randkowanie”. Nie jest jednak łatwo się tam dostać. Trzeba czekać na zaproszenie... Warto, bo gdy tam się znajdziemy poruszamy się w gronie osób, o których ktoś z naszych znajomych coś wie. To bardzo ważne w dzisiejszym, zaganianym świecie. To ważne, bo nie ryzykujemy i nie tracimy czasu. Nasze jedyne ryzyko, to że tzw. „chemia nie zadziała”, ale na to przecież nikt nie może dać gwarancji...

Marcin Gość
~Marcin
sa jeszcze inne 2010-03-08 11.32

Myślę, że warto pisać też o serwisach bardziej oryginalnych bo randkowych takich ogólnych jest wiele. Ale np. osoby dojrzałe, starsze mogą skorzystać z takich propozycji jak choćby randkidojrzalych.pl

Piotr Gość
~Piotr
randki niepełnosprawnych. 2010-04-26 09.18

Na palcach jednej ręki można policzyć portale randkowe dla osób niepełnosprawnych a przecież oni(my)są często samotni i mają dodatkowe utrudnienia w poznaniu kogoś w związku z niepełnosprawnością.

vin5@op.pl Gość
~vin5@op.pl
szukam kochanka 2010-08-17 23.00

jestem znudzona moim związkiem, mąż mnie zaniedbuje, szukam romansu, szukam ciekawych mężczyzn na portalach dyskusyjnych, może tu wreszcie kogoś odnajdę

vin5@op.pl Gość
~vin5@op.pl
:) 2010-08-17 23.02

mam na imię Renata, znudził mi się mąż

Magda Gość
~Magda
szukam chłopaka 2010-08-23 11.52

mam na imię Magda mam11 lat i szukam chłopaka są chętni

Flash Gość
~Flash
michaleczek1976@wp.pl 2010-08-31 16.09

Jestem ciekaw czy tu znajdę bratnią dusze też jestem znudzony w związku i chciałbym poznać fajną kobietę ale wszędzie d... Zobaczymy te portale. Łódź okazuję się emerytem pod względem sexu

krostek Gość
~krostek
podział rynku 2010-10-26 18.06

Ciekawe, zdziwiło mnie to, że w ciągu ostatnich lat popularność takich portali spadła aż o 10%. Ale później zauważyłem, że to jest artykuł sprzed dwóch lat, ciekawe jak teraz sprawa wygląda. Przyznam się, że dość aktywnie korzystam z portali randkowych, a raczej matrymonialnych, a trzech ostatnich portali nie kojarzę. Nie wiem czy wtedy były bardziej popularne czy po prostu nie trafiłem na nie. Teraz powiedziałbym, że bardziej popularny chyba już są MyDwoje.pl i eDarling. eDarling ostatnio ma bardzo dużą kampanię marketingową, wszędzie można spotkać ich reklamy, więc podejrzewam, że sporo osób tam się zapisało. Nawet ja dałem się troszkę wkręcić w to i prawie się tam zapisałem, ale wcześniej sprawdziłem fora i okazało się, że sporo negatywnych opinii o nich. Natomiast jeśli chodzi o MyDwoje, to osobiście widzę jak się rozrastają, bo sam z nich od jakiegoś czasu korzystam i widzę, że coraz więcej osób z nich korzysta. Chyba nie robią takiej ostrej reklamy (chociaż kiedyś słyszałem ich reklamę w Trójce), ale maja dopracowany portal i bronią się jakością. Moim zdaniem mają najbardziej profesjonalny test doboru partnerskiego. Już kilka ich wypełniłem, ale ten mi się chyba najbardziej podobał. No i dodatkowa zaleta, że mogę porównać swoje wyniki w wynikami innych użytkowników portalu. Wydaje mi się, że wkrótce ten rynek zostanie jeszcze bardziej podzielony i powstanie jedna grupa portali randkowych, takich jak sympatia, gdzie ludzie będą szukali znajomości, krótkich kontaktów, które może kiedyś przerodzą się w coś poważniejszego. A drugą grupą będą portale matrymonialne, takie jak mydwoje, gdzie ludzie szukają poważnego związku i oczekują poznania drugiej połówki, a nie tylko kolegi czy koleżanki. I nie zdziwiłbym się, jakby te oba portale były liderami w swoich kategoriach.

on Gość
~on
hej 2010-10-27 18.14

Mam 20 lat i też szukam bratniej duszy. niose.prawde@gmail.com

sylwuś Gość
~sylwuś
trzeba rozróżniać portale. Portal portalowi nierówny. 2010-11-02 18.19

Zgodzę się z Krostkiem, że ten rynek zmierza w kierunku takiego podziału. A przynajmniej mam nadzieję, że tak będzie. Bo teraz ludzie jeszcze często mylą portale randkowe z matrymonialnymi. I dlatego wiele osób, które szukają kogoś na poważnie, narzekają na portale jako takie. I nie zdają sobie sprawy, że logując się na portale randkowe spotkają ludzi, którym nie do końca zależy na poważnym związku. MyDwoje faktycznie ma bardzo dobry test doboru partnerskiego. Oprócz tego, to co odróżnia ich od tych portali randkowych, to poważna weryfikacja osób czy możliwość pokazania swoich zdjęć wybranym osobom. Sama nie chcę, żeby wszystkie moje zdjęcia były dostępne dla każdego, więc udostępniłam jedno dla wszystkich, a pozostałe pokazuję tylko osobom, które uważam za odpowiednie. Na eDarling była moja koleżanka i też się trochę przejechała. Na szczęście nie ściągali od niej kasy po zlikwidowaniu konta, ale kilkadziesiąt złotych poszło w błoto, bo przez dwa miesiące nie dostała żadnej wiadomości od faceta. OK, nie jest jakaś strasznie atrakcyjna, ale normalna kobieta. Teraz za moją namową korzysta z mydwoje i sama jestem ciekawa co z tego wyjdzie:) Ogólnie moim zdaniem najważniejsze jest to rozróżnianie portali. Jak ktoś nie chce się jeszcze angażować, to nie powinien wchodzić na portale typu mydwoje czy edarling, a z drugiej strony osoby szukające stałego partnera powinny unikać portali randkowych, typu sympatia. Tak mi się wydaje:)

Hanka48 Gość
~Hanka48
Kilka słów prawdy o w/w portalach matrymonialnych!!! 2010-11-15 13.56

MyDwoje,e-Darling, be2 są to płatne i oszukańcze portale!!! Zawierają puste profile lub oferty oszustów!!! Jestem wykształconą i jak twierdzą znajomi atrakcyjną kobietą,wdową po 40-ce, pracuję w sfeminizowanym zawodzie, znajomi mężczyźni są żonaci,więc próbowałam ułożyć sobie życie za pomocą portali.Niestety, jedno wielkie oszustwo ! ! ! Żadnych poważnych propozycji spotkań od wykształconych i chociaż o przeciętnym wyglądzie mężczyzn nie otrzymałam,totalna pustka przez 3 lata!!! Niektórzy pisali,że jestem piękną kobietą,ale o dziwo spotkania żaden nie proponował,a jeśli to z podtekstem seksualnym jako przelotną znajomość!!! Straciłam pieniądze,czas i powoli tracę też nadzieję na ułożenie sobie życia! Nikt na tych portalach nie jest sprawdzany,sama rozpoznałam kilku oszustów,którzy ogłaszają się na wielu portalach i na każdym podają inne dane,choć zdjęcia zamieszczają wciąż te same!!! Zgłosiłam to do serwisu w/w portali i brak odpowiedzi,jakiejkolwiek reakcji,a oszuści dalej się tam ogłaszają!!!

Rys Gość
~Rys
Be2.pl - uwaga oszuści 2010-12-17 15.45

Nie polecam nikomu rejestracji na portalu be2.pl. Jakość portalu jest bardzo niska. Ponadto oszukują ludzi naciągając do płacenia oraz utrudniają (uniemożliwiają) wypisanie się.
Ostrzegam nie warto!!!

emka96 Gość
~emka96
Moim zdaniem 2011-02-18 14.30

Ja polecam bezpłatny serwis randkowy amorki.info
Na innych trzeba płacić a tam jest wszystko za darmo i w miłej atmosferze :)

Quest Gość
~Quest
Znam Dobry Portal 2011-03-19 17.33

Polecam Portal www.d-love.pl to dosc nowy portal ale dobrze sie rozwija

Serwis Randkowy Gość
~Serwis Randkowy
Serwis Randkowy 2011-05-28 13.14

W tej chwili liczący się portal poza oczywistymi liderami istniejącymi od zawsze to www.Randkowa.pl

pyniaczek90 Gość
~pyniaczek90
FlirtCard.pl - nowy sposób na znajomość 2011-08-14 13.14

www.flirtcard.pl
Nowy serwis pozwalający poznawać ludzi w sieci i w realu za pomocą specjalnych wizytówek.Taką kartę możemy wręczyć osobie przypadkowo spotkanej lub wysłać ją wybranej osobie dyskretnie w sieci.

To portal, który ułatwia wielu osobom wykonanie tego najtrudniejszego pierwszego kroku. Wchodząc na serwis, na podstawie kodu spisanego z otrzymanej karty na profil danej osoby mamy pewność, że nikt nas nie oszukuje.

ladiva Gość
~ladiva
flirt 2011-10-21 15.53

totalnie nie zgadzam sie z tym rankingiem. sympatia nr 1 ? fuj. a flirtcard.pl w ogole nie ma. a to jest najlepszy portal randkowy

Ania Gość
~Ania
randki dla kosmopolitow 2011-12-05 12.30

ja kilka miesiecy temu zapisalam sie na eDarling, glownie dlatego, ze portal jest (mial byc) miedzynarodowy, no i dlatego ze dalam sie zwiesc reklamie. :(. Jestem mloda, wyksztalcona, atrakcyjna kobieta, (zawodowo wolnym strzelcem), wiec nie jestem przywiazana szczegolnie do zadnego mojesca/miasta/panstwa. mieszkalam juz w kilku krajach i nie jest to dla mnie problem. czy sa portale dla takich ludzi jak ja? wydawaloby sie ze szukalac na wiekszym terenie jest wieksza szansa na znalezienie "tego" mezczyzny. :)). Edarling odradzam. mimo moich filtrow i opisow, oferty mi przysylane nie maja nic wspolnego z tym kogo szukam, np. zaznaczylam ze wyksztalcenie jest dla mnie bardzo wazne i musi byc wyzsze a dostaje propozycje hydraulikow, magazynierow i mechanikow samochodowych. przykladow mozna mnozyc wiele. czy ktos moze polwecic cos na poziomie dla kosmopolitow? :))

ala Gość
~ala
nowy portal randkowy 2011-12-17 09.38

cóż randkowanie przez internet można polubić jest na prawdę mnóstwo portali i każdy ma swój sposób na skuteczność poznania nowych ludzi ja plecam nowy portal lovefactory.pl mam nadzieje że wam się spodoba.

Anonim Gość
~Anonim
Portal Randkowy z aktualnymi ofertami 2012-01-02 01.55

Polecam www.nlove.pl
są tu aktualne oferty ludzi takich jak Ty

karol Gość
~karol
rysiu69 2012-01-26 13.26

Elmaz.pl

ten portal jest fajny i przede wszystkim bezpłatny
jeszcze jest randkomat.pl polecam oba sam mam tam zdjęcia i szukam kobiety

Agnes Gość
~Agnes
randki dla dojrzałych 2012-02-03 01.03

a ja jestem w trakcie tworzenia takiego sensownego portalu dla osób w wieku 35+ i kiedy tylko będzie w sieci, obiecuję was o tym powiadomić

wnerwiony Gość
~wnerwiony
rece opadaja 2012-08-23 10.15

wiecie co?ręce opadają jak czytam ogłoszenia pań,,znudził mi się mąż,, skoro Ci się znudził kobieto to po co wychodziłaś za niego? albo jakby to facet napisał,ze go żona nudzi lub zaniedbuje to nikt by w to nie uwierzył,a co tylko kobiety mogą jawnie zdradzać i szukać kochanków?trzeba było być pannami,a nie teraz narzekać,drogie panie,zanim palniecie coś równie głupiego najpierw pomyślcie,bo to działa w obie strony,oby się potem nie okazało,ze to facetowi się znudziłyście ,puzdro

slity Gość
~slity
ostrzeżenia 2012-09-05 23.43

Hanka48 - moim zdaniem nie powinno się porównywać tych trzech portali. Niby wszystkie te portale są faktycznie portalami matrymonialnymi, jednak be2 przez większość internautów jest już nazywany oszukańczym portalem, gdzie zdzierają kasę użytkownikom, którzy nawet nie wiedzą, że ściągają kasę z ich konta. eDarling jest portalem bardzo reklamowanym, jednak wciąż możliwości kontaktu z innymi osobami są tam mocno ograniczone i nie jest łatwo znaleźć swoją bratnią duszę. Natomiast mydwoje jest, moim zdaniem, najlepszy z tej trójki, biorąc pod uwagę jakość tych dopasowań (nie ma czegoś takiego, o czym Ania pisała, że ważne dla niej jest wykształcenie, a dostaje propozycje magazynierów - bez obrazy). Dodatkowo liczba aktywnych osób robi na mnie wrażenie, bo mam konto tam od miesiąca, a już sporo nowych znajomości nawiązałam.

A wracając do początku, to moim zdaniem z tej trójki, którą wymieniłaś, tylko be2 można nazwać oszukańczym. Tak mi się wydaje. Aha, pisałaś jeszcze o kontakcie z BOK na tych portalach. Kolejny plus na mydwoje pod tym względem, bo bardzo szybko mi odpisywali na maile, a raz nawet sami się do mnie zgłosili z ostrzeżeniem przed jakimś gościem, który podobno "poluje" na różnych portalach i podaje fałszywe dane. To ostrzeżenie zrobiło na mnie naprawdę wrażenie, bo niby mogliby zamieść wszsytko pod dywan, że niby nigdy nie mieli takiego delikwenta i się do niczego nie przyznawać, a jednak ważniejsze było dla nich bezpieczeństwo użytkowniczek, które z tym gościem już pisały prywatnie i własnie one zostaly ostrzeżone. Swoją drogą to przecież każdy może się wszędzie zarejestrować i dopiero weryfikacja profilów i stały i żywy kontakt z użytkownikami i reagowanie na ostrzeżenia i skargi może takie czarne owce wyplenić. Tak jest moim zdaniem.

ja Gość
~ja
do ręce opadają 2012-10-01 12.27

mnie znudziła, do tego flejtuch był, jak 3 klocki na laserówkę przodu wzięła to tyłek czarny, włosy niemyte i syf, a tak na zewnątrz porządna, że do dzisiaj nikt o tym nie wie, dlaczego? Bo byłem głupi i ją kryłem a ona wszystko wykorzystała przeciw mnie - to jest standart. Musiałem się pozbyć bo by mnie zarżnęła. Panowie - to nie są ludzie.

Dodaj swój komentarz: