*
Straż Miejska szuka kandydatów Dodane 2010-03-18 18.10 , komentarzy 19

Nabór do Straży Miejskiej w Łodzi

W czwartek 18 marca odbyły się testy sprawnościowe dla kandydatów na strażników miejskich. Chętni stawili się w kilku grupach w odstępach godzinowych w Klubie Sportowym Społem przy ulicy Północnej. Miałem okazję towarzyszyć jednej z grup.

Pięć miejsc, sześćdziesięciu chętnych

Każdy z kandydatów musiał mieć nie mniej niż 21 lat, uregulowany stosunek do służby wojskowej, a także przedstawić zaświadczenie o niekaralności. Na pięć wolnych etatów zgłosiło się około sześćdziesięciu chętnych, w tym sporo kobiet.

Bieg po kopercie, brzuszki, rzut piłką lekarską, a dla szczęśliwców zadanie specjalne...

Kandydatom zostały postawione cztery zadania. Niezaliczenie któregokolwiek z nich automatycznie dyskwalifikowało uczestnika. Na początek bieg "po kopercie" w czasie około 25 sekund. Już to zadanie wyeliminowało kilku kandydatów. Następnie 18-21 brzuszków (w zależności od wieku zdającego) w czasie 30 sekund. To zadanie przeszli prawie wszyscy. Kolejnym ćwiczeniem był rzut piłką lekarską - 3 kg mężczyźni, 2 kg kobiety, na odległość 7,5-8 metrów. Przyznaję szczerze, że to zadanie było dla mnie najtrudniejsze.  Szczęśliwców, którzy przeszli testy, zaproszono następnie na bieżnię, gdzie w ciągu 4,40-4,50 minut musieli przebiec dystans 1000 metrów. Dla kobiet dystans wynosił 800 metrów. Nie wszystkim udało się przejść ten sprawdzian wytrzymałości.

Po trzech miesiącach mundur


Ogółem całą serię ćwiczeń zaliczyło średnio 30 proc. kandydatów. Szczęśliwców czeka jeszcze następnego dnia pisemny test z wiedzy ogólnej. Pod tą nazwą kryją się pytania z historii, wiedzy o społeczeństwie, sprawdzenie znajomości podstaw prawa i znajomości Konstytucji. Później jeszcze badania lekarskie i testy psychologiczne.
Pięć osób, które przejdą "sito" selekcji, już za nieco ponad trzy miesiące wyjdzie na łódzkie ulice w mundurach Straży Miejskiej.

X

Miejsce
w rankingu
waleet

Mam swoje zdanie i raczej mnie nie zmienicie:)

Autor ostatnio dodał:

Komentarze

champi champi
Wallet dobrze zrozumiałem, że Cię do SM 2010-03-19 09.55

ciągnie ? ;)

waleet waleet
Ano... 2010-03-19 16.20

...próbowałem:) I nie jest łatwo, muszę przyznać. Ale będę dalej próbował, aż do skutku:)

champi champi
To się nazywa poświęcenie... 2010-03-19 16.28

Samemu zostać strażnikiem miejskim, żeby móc mieć pod oknem przejezdną drogę rowerową ;p

waleet waleet
Jak nie... 2010-03-19 16.39

...można czegoś zmienić "od zewnątrz" to trzeba przeniknąć do środka:) A na serio, to dlaczego nie? Potrenuję troszkę tą cholerną piłkę lekarską i może next time... :)

lilus lilus
Coś jest w tej straży miejskiej, skoro wszyscy próbują :) 2010-03-19 17.21

Mój mąż też próbował dostać się do straży miejskiej i również wyłożył się na piłce lekarskiej. Brakowało mu z pół metra do wymaganego rezultatu, lecz nie dał rady.

waleet waleet
I co? 2010-03-19 17.29

Nie próbuje dalej?
Aktualizacja: Na stronie SM podali pełne dane: Zgłosiło się 80 chętnych osób, w tym 29 kobiety. Testy sprawnościowe zaliczyło 23 mężczyzn i 5 kobiet.

lilus lilus
I... 2010-03-20 07.50

Na razie zrezygnował, czeka aż miał 30 lat. Wtedy jest mniejsza odległość :)

arturo Gość
~arturo
pytanko 2010-03-22 10.29

kiedy mozna spodziewac sie nastepnego terminu testow?? (bo ten przegapiony..:/ )

waleet waleet
Ja... 2010-03-22 10.39

...na to liczę, ale trzeba czekać...:(

A. Gość
~A.
.... 2010-03-23 13.47

ja zaliczylam test sprawnosciowy a oblalam na tescie z wiedzy ogolnej mowili ze bedzie rozmowa kwalifikacyjna.szkoda

waleet waleet
To może... 2010-03-23 13.57

...zdradź tajemnicę, na czym polegał ten test? Bo sam jestem ciekaw? :)

.. Gość
~..
pytanko 2010-03-24 00.16

aha...

stevenlodz stevenlodz
Ciekawa praca... 2010-03-24 06.09

chyba warto się poświęcić:)))

MONIA Gość
~MONIA
Nie ma szans dla kobiet:( 2010-05-30 16.51

Ja już kilka razy próbowałam zawsze przechodziłam testy sprawnościowe i pisemne potem jest psycholog ta babka jest psychiczna i nic z tego .Ale dowiedziałam się później że za bardzo nie chcą przyjmować kobiet bo mają etaty zablokowane bo młode pozachodziły w ciążę a dla reszty nie ma etatów ale żeby nikt ich nie podał o dyskryminację to muszą przyjąć papiery innych kobiet.

waleet waleet
W kwietniowym naborze... 2010-05-30 17.19

...dostało się kilka kobiet, w wieku-21-30 lat...

MONIA Gość
~MONIA
Nie ma szans dla kobiet:( 2010-07-20 17.20

Skąd masz taką złą wiedzę na ten temat ja jestem na bieżąco i z tego co wiem to część kobiet przechodzi owszem ale do pewnego momentu później jest hasło bardzo dziękujemy ale może innym razem się uda i tak jest zawsze jak dobrze że zmieni się komendant to może będzie lepiej.

waleet waleet
Heh 2010-07-25 11.20

Pomijając ortografię, świadczącą o inteligencji "ziomka z pokolenia JP na 100%" to użyte przez niego słowa kwalifikują komentarz do usunięcia. A Redakcja jak zwykle nic nie robi w tej kwestii...

MONIA Gość
~MONIA
I... 2010-07-25 13.06

Popieram . Ten komentarz Ziomka powinien zostać usunięty .

Dodiszka Gość
~Dodiszka
a moze ktos wie.... 2012-02-05 21.38

o co chodzi z tą historią???? co testy dokładnie obejmują, bo jakoś ten dział jest tak obszerny, że nie wiadomo na czym się skupić