*
Tłumy łodzian kupowały w weekend nowe rośliny pod Halą Sportową Dodane 2010-04-24 16.35 , komentarzy 6

Sobotni Kiermasz Działkowca w Łodzi [foto]

Dzisiaj (24 kwietnia) pod Halą Sportową miał miejsce Kiermasz Działkowca przeznaczony dla łodzian chcących upiększyć swoje działki i ogródki.

Kiermasz organizowany jest przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przy ul. ks. Skorupki 21 na placu znajdującym się od strony al. Politechniki w Łodzi. Inicjatywa ta ma już bardzo długą tradycję, bo odbywa się od ponad 22 lat i zawsze ma charakter cykliczny. Co tydzień w okresie wiosennym oraz jesiennym przez około dwa miesiące działkowcy spotykają się pod halą, aby sprzedać swoją roślinność, a w tym krzewy, nasiona, rośliny i różnego rodzaju sprzęt ogrodniczy. Tak samo było w sobotni poranek, gdy na placu zebrało się kilkudziesięciu wystawców z Łodzi.

Dla każdego coś zielonego

Wśród oferowanych roślin, każdy mógł znaleźć coś specjalnie dla siebie. Wystawcy sprzedawali wszystko co może przydać się do ogrodu, działki lub blokowego tarasu m.in. drzewa, krzewy, rośliny ozdobne, byliny, cebulki, nasiona, kłącza i rozsady, nawozy i środki ochrony roślin, sprzęt i narzędzia ogrodnicze. Poza tym znaczną część stanowiły kwiaty cięte i doniczkowe, akcesoria do pielęgnacji roślin ozdobnych w domu i obiektach zamkniętych. Oprócz tego wystawcy oferowali zwiedzającym usługi z zakresu modnej w ostatnim czasie architektury krajobrazu takiej jak projektowanie, technologie urządzania i pielęgnacji otoczenia, a także profesjonalnego kształtowania terenów zielonych na ogrodach i działkach.

Atrakcyjne promocje

Jednym z największych plusów weekendowych sprzedaży są atrakcyjne ceny oferowanych roślin. Na kiermaszu można nabyć po niższych cenach, bezpośrednio od producentów sadzonki krzewów, drzewek, kwiatów oraz środki ochrony roślin i wszystko co jest niezbędne do tegorocznego zagospodarowania ogrodów i działek. - Już od wielu lat staram się odwiedzać kiermasz cyklicznie, aby kilka razy w miesiącu wzbogacić swoje botaniczne zbiory o zupełnie nowe, czasami wręcz egzotyczne i dość rzadko spotykane eksponaty, które są tu dostępne po dużo niższych cenach - mówił Stanisław Kaperski, łódzki emeryt.

X

Miejsce
w rankingu
Izabela Roksana Franc

gg 10545228 kom 697 206 244

Autor ostatnio dodał:

Komentarze

waleet waleet
Drobna nieścisłość: 2010-04-24 16.50

"...działkowcy spotykają się pod halą, aby sprzedać swoją roślinność, a w tym krzewy, nasiona, rośliny i różnego rodzaju sprzęt ogrodniczy..."
Otóż działkowcy to raczej tam KUPUJĄ. Sprzedawcy to raczej ogrodnicy lub wręcz producenci...
BTW: Widzę, że Górna to jakiś inny świat dzisiaj, na zdjęciach widać mokre chodniki. Na Bałutach od rana słoneczko świeci...

jnt123 jnt123
kiermasz 2010-04-24 16.54

Relacja z kiermaszu super i tylko żal, że wczoraj nie bylo krótkiej wzmianki, informującej, że w sobotę / a moze i w niedzielę / pod Halą bedzie kiermasz. Informacja, to jeszcze bardziej cenna rzecz niż relacja. Relacja to sowista forma wspomień. A na kiermasz chętnie zawitam, pytanie tylko kiedy następny. Pozdrawiam ...

waleet waleet
nawand: 2010-04-24 16.56

Nie wiem jak w tym roku, ale zawsze "w sezonie" kiermasz był co tydzień w weekend. Z pominięciem Targów wszelkiego rodzaju, bo wtedy zamiast kiermaszu jest parking:)

champi champi
Cytat ze strony Mosiru 2010-04-24 20.04

Kiermasz działkowca pod Halą Sportową odbywać się będzie w każdy weekend do końca maja.

Czyli jutro również będzie :)

hory Gość
~hory
kiermasz 2010-04-25 19.56

kiermasz jest w każdy weekend maja

blanka1000 Gość
~blanka1000
informacja 2012-04-23 15.44

A w jakich godzinach?

Dodaj swój komentarz: