*
Dodane 2011-02-27 19.04 , komentarzy 2

"Przyjazne dusze" - teatralny wieczór z duchami w Teatrze Nowym

Od soboty (26 lutego) w Teatrze Nowym można oglądać czarną komedię Pam ValentineT"Przyjazne dusze".

"Przyjazne dusze" w Teatrze Nowym

Autor: bartus


Międzynarodowy Dzień Teatru - czego możemy się spodziewać?


Spektakl "Przyjazne dusze" opowiada o młodym małżeństwie (Simon i Mary Willis), które wprowadza się do podlondyńskiego domu zamieszkałego przez duchy dawnych właścicieli (Jacka i Suzie Cameron). Nowi najemcy nie spodziewają się różnego typu perypetii wynikających z towarzystwa istot pozaziemskich.

Początkowa niechęć duchów do Willisów zmienia się, gdy małżeństwo zaczyna mieć poważne, życiowe kłopoty. Simon Willis (pisarz powieści kryminalnych) nie potrafi dokończyć książki. Mary Willis ma problemy zdrowotne w czasie ciąży. Dlatego Cameronowie ingerują z zaświatów i pomagają rozwiązać trudne sytuacje.

Duchy, których wspiera Anioł Stróż (dobra rola Teresy Makarskiej) są ateistami. Proszą jednak Boga o wsparcie rodzącej Mary Willis. Przynosi ono pozytywny skutek. Będący pod wrażeniem działania niebios Jack Cameron nawraca się i staje wraz z żoną przed Świętym Piotrem. Wydarzenie to obrazuje symboliczny śpiew "Alleluja".

Przedstawienie charakteryzuje się wartką, szczególnie w drugiej części, akcją i zabawnymi dialogami. Dowcip prezentowany przez zespół Teatru Nowego z pewnością rozśmieszy widzów w różnym wieku. Tradycyjna scenografia, ukazująca w piękny sposób wiekowy dom, będący siedzibą duchów powinna zadowolić wybrednych estetów.Obsada:

Susie Cameron - Maria Gładkowska
Jack Cameron - Andrzej Szczytko
Mary Willis - Agata Kaczmarek
Simon Willis - Marcin Włodarski
Mark Webster - Piotr Seweryński
Marta Bradshaw - Danuta Rynkiewicz
Anioł Stróż - Teresa Makarska

Czytaj także:

- Mikromiusic w Wytwórni
- Premiara "Dydony i Eneasza" oraz "Zamku Sinobrodego" w Teatrze Wielkim


Zobacz też na MM Łódź


Przewodnik imprezowy | Lodowiska w Łodzi | Rozdajemy akredytacje | Widzew Łódź | ŁKS Łódź

X

Miejsce
w rankingu

Komentarze

67890jykiu Gość
~67890jykiu
Prześmieszna farsa 2011-02-28 12.21

a oprócz tego lekka, łatwa i przyjemna. Zdecydowanie polecam.
Świetna zabawa gwarantowana ;)

paprotka34 Gość
~paprotka34
Bardzo Przyjazne Dusze 2011-03-21 21.46

Świetnie wyreżyserowane i fantastycznie zagrane, właściwie wszystkie role, no może oprócz teściowej "czarnej mamby" i sprzedawcy nieruchomości, oni już byli trochę na siłe. Natomiast rewelacyjna jak zawsze pani Makarska! Oscar za Anioła :-) I na prawdę wielkie brawa dla głównych ról, grają niezwykle przekonująco. Przez chwilę myślałam, że Cameronów gra prawdziwe małżeństwo aktorów. Niestety rozczarowały mnie panie bileterki. Na wczorajszym spektaklu byłam z moją mamą i babcią i na prawdę dawno się tak nie uśmiałyśmy.

Dodaj swój komentarz: