*
Dodane 2011-03-28 16.00 , komentarzy 34

Juwenalia w Łodzi 2011: znamy zespoły, które wystąpią na PŁ i UŁ

Myslovitz, Coma, DonGURALesko - m.in te zespoły zagrają na Juwenaliach 2011 na PŁ i UŁ. Dziś poznaliśmy pełne listy wykonawców.

artur rojek

Myslovitz wystąpi na tegorocznych Juwena...

Autor: Emilia Białecka

Juwenalia 2011 w Łodzi na PŁ i UŁ: program, koncerty, informacje, relacje [serwis specjalny]


Juwenalia 2011 na Uniwersytecie Łódzkim


W tym roku jako pierwsi Juwenalia rozpoczynają studenci Uniwersytetu Łódzkiego. Imprezy potrwają aż dwa tygodnie (16-29 maja). Zabawę zapewnią Samorządy Studentów dwunastu uczelni, które w porozumieniu przygotowują w tym roku jedno wspólne święto wszystkich łódzkich studentów.

Główne koncerty odbędą się 20 i 21 maja. Udało nam się ustalić pełną listę zespołów, które wystąpią na Juwenaliach.

Pierwszego dnia studenci będą bawić się przy takich zespołach jak: Myslovitz, Vavamuffin, Lipali, na scenie pojawi się także Abradab. Drugiego dnia koncertów wystąpią: Patrycja Markowska, Ira, Coma oraz Kasia Kowalska z Republiką.

- Mieliśmy sygnały, żeby zmienić trochę klimat, bo na ubiegłorocznych Juwenaliach panowało reggae. Wsłuchaliśmy się zatem w potrzeby studentów i zrobiliśmy mieszankę - mówi Katarzyna Rybus, przewodnicząca samorządu UŁ.

Jedną z atrakcji Juwenaliów, jak zdradziła, ma być "Bitwa na rymy", w której studenci zmierzą się ze sobą w rymowaniu. Bardzo możliwe, że jurorem w tej bitwie będzie O.S.T.R.

Juwenalia 2011 na Politechnice Łódzkiej


Juwenalia 2011 na Politechnice Łódzkiej będą miały miejsce w dniach 23-29 maja. Dostaliśmy potwierdzenie, że lista zespołów jest już zamknięta. Zatem, na Juwenaliach 2011 PŁ wystąpią m.in.: DonGURALesko, Akurat, Jamal, Blenders, GrubSon, a także Big Cyc.

- Są to zespoły i wykonawcy, którzy otrzymali najwięcej głosów w naszej ankiecie, w której pytaliśmy studentów, kto powinien zagrać na Juwenaliach 2011. Nie było problemu z ich zaproszeniem - mówi Ewa Trzeciak, koordynator główny imprezy.

W tym roku Juwenalia na PŁ będą odbywały się pod hasłem "W Juwenalia na czas krótki Łodzią rządzą ufoludki". W związku z tym, jak zdradza Ewa Trzeciak, scenki podczas pochodu po akademikach będą nawiązywały do kosmosu, podobnie będzie też z konkursami, a nawet światłami na scenie koncertowej, które to wprowadzą w klimat ufo.

>>>Sprawdź program Juwenaliów 2011 na UŁ i PŁ<<<


Zobacz relacje z poprzednich Juwenaliów:


Kliknij w zdjęcie, żeby zobaczyć fotogalerię:

Wybory Miss Studentek

Koncert Moniki Brodki

Ciemna strona Kaliskiego



X

Miejsce
w rankingu
Emilia Białecka *Emkanabe*

brak opisu

Autor ostatnio dodał:

Komentarze

waleet waleet
A więc się potwierdziło:( 2011-03-28 16.33

Uniwerek: vavamuffin i Abradab: dawno ich nie było fakt. Myslowitz, Coma i Kowalska w kwietniu zagrają koncerty, więc albo nie sprzedadzą się bilety, albo fani obejrzą dwa pod rząd koncerty, bez sensu. Markowska i Ira: nie wiedziałem, że obecnie studenci tego słuchają, widać się nie znam:)
Lipali było w zeszłym roku na Polibudzie i nie zachwyciło z tego co pamiętam:(
Polibuda: DonGuralesko i Grubson: dopiero co byli w Dekompresji. Jamal i Akurat w zeszłym roku na Uniwerku byli. Blendersi: nie wiedziałem, że oni jeszcze żyją. Big Cyc: oni są nieśmiertelni :)
Generalnie w porównaniu z innymi miastami kicha na maksa:( Już nie mówię o Kornie w Warszawie, ale w Białymstoku będzie np. Guano Apes...
Widzę, że nawet na Danzela w tym roku kasy nie starczyło :(

x Gość
~x
Wazne zeby kolejki w sklepach byly male 2011-03-28 16.48

a koncerty to tam dodatek :)

Piotr Nowak Piotr Nowak
:) 2011-03-28 16.54

Leszek wybierasz sie może do stolicy na Korna???? :-)

Natalia_B. Natalia_B.
:) 2011-03-28 17.00

Myslovitz grali tez w listopadzie w Wytworni, prawie dwugodzinny koncert jako support przed Lykke Li, ale to byla impreza zamknieta, wiec powiedzmy, ze sie nie liczy ;]

Akurat tez pojawi sie w kwietniu na koncercie klubowym

Vavamuffin i Jamal tez juz byli - rok temu w kwietniu, w Dekompresji

Jesli wybiore sie na Juwenalia, to chyba tylko na koncert Iry, bo dawno ich nie widzialam ;)

strusiek Gość
~strusiek
;/ 2011-03-28 17.02

a moze by tak coś elektronicznego, jak w zeszlym roku na polibudzie w namiocie ? bo tego bełkotu si esłuchac nie da!!!

jana Gość
~jana
Myslovitz 2011-03-28 17.52

Myslovitz to najlepszy polski zespół koncertowy wiec świetnie, że wreszcie będzie można go usłyszeć na juwenaliach, nie wiem czemu się czepiacie

Łukasz Ratajczyk Łukasz Ratajczyk
... 2011-03-28 18.01

To małe sprostowanie z mojej strony...
Vavamuffin bylo 30.10.2010 w Dekompresji a Jamal 12.11.2010 także w Deko :D

łodzianin Gość
~łodzianin
Korn 2011-03-28 18.13

kiedy Korn gra w Warszawie ? może ktoś napisać ?

waleet waleet
Korn 2011-03-28 18.51

...gra na Ursynaliach, polecam internet. Za jakieś śmieszne pieniądze wstęp jest (30- 40zł)

waleet waleet
A tak wogóle... 2011-03-28 19.13

... to idealnie dobrane zdjęcie do artykułu. Mina Rojka mówi: "K...a, dwa koncerty miesiąc po miesiącu, chyba ich pogrzało?" :)

Natalia_B. Natalia_B.
:) 2011-03-28 19.39

hm... taka mnie refleksja teraz naszła - niby narzekamy, że znowu to samo, że bez sensu itd, a pewnie wyjdzie jak z "Kevinem..." w święta - tłumy pójdą i będą się dobrze bawić ;]

PŁ Gość
~PŁ
do waleet 2011-03-28 20.59

jeśli jesteś studentem którejś z uczelni czy to UŁ i PŁ to zapraszamy do próby zdobycia sponsorów na impreze, dasz kasę będzie grała Metallica...

waleet waleet
do PŁ 2011-03-28 21.43

Proponuję kontakt z innymi uczelniami w Polsce... Oni potrafią...
Poza tym nie wymagam od razu gwiazd. Braliście to, co zostało, nie oszukujmy się... Jakbyście wcześniej się zakręcili, to nasz rodzimy przemysł muzyczny też ma perełki warte zaproszenia. Tylko że oni już zostali wcześniej zaklepani przez inne miasta. Łódź jak zwykle do ostatniej chwili zwlekała. Czym to jest spowodowane, nie mam pojęcia, nie znam się...
Natalia: Oczywiście, ze tak, ale pewien niesmak pozostaje...

xyz Gość
~xyz
... 2011-03-28 22.06

czemu nie ma happysadu???;(((((((((((((((((((

Nat Gość
~Nat
=/ 2011-03-28 22.24

To trzebabylo i w tym roku sie wsluchac w potrzeby studentow bo nie kazdy student slucha rocka =/ tyle czekania na juwenalia a tu tak slabo sie zapowiada....

Ja Gość
~Ja
Lipa 2011-03-28 22.34

Ehh gdzie te dawne Juwenalia z cudowną czarną muzyką. Lipa na UŁ chyba uczelnie zmienię bo widzę, że same brudasy rządzą.

hosen22 hosen22
juwenalia 2011-03-28 22.37

niestety muszę się zgodzić z waleetem że kicha w tym roku na juwenaliach. dobrze że chociaż big cyc jest bo już bym się na nic nie miał co wybrać. Szkoda że Myslovitz znowu są na Juwenaliach są bo nie trawie za bardzo tego artysty. Liczyłem że może Majkę Jeżowską zaproszą ale widać więcej głosów było na Markowską.

Najbardziej rozwala mnie znowu występ Comy bo widać chłopaki mają problemy z mamoną. W kwietniu występ w arenie, a potem na juwenaliach a w międzyczasie lider zespołu lata po polskich serialach grając epizody(wpadła mi ostatnio w oko zapowiedz jakiegoś serialu na Polsacie z liderem jako bohaterem odcinka).

a Happysad-u nie ma bo grali rok temu, choć też żałuje ze ich nie będzie podobnie jak SNL

Mogła by Pidżama sie reaktywować na koncert juwenaliowy tak jak rok temu w Jarocinie :(

PŁ Gość
~PŁ
do waleet 2011-03-28 23.11

ciekawe tylko w Warszawie dostają 1 mln złotych od miasta u nas 100 tyś. jest różnica? nie mamy o czym rozmawiać zapraszam do współorganizowania juwenalii 2012, wykażesz się :)

, Gość
~,
Bilety 2011-03-29 17.01

po ile bilety?

bols Gość
~bols
A może by tak do Szczecina? :) 2011-03-29 21.13

http://www.mmszczecin.pl/363687/2011/3/17/juwenalia--w-szczecinie-poznalismy-program-i-wiemy-kto-zagra?category=news

osimek1 osimek1
juwenalia 2011-03-29 21.41

Ja się wyłamię - dla mnie zespoły są bombastyczne :) na juwenalia UŁ gdyby nie fakt, że pewnie nie będę maił tyle czasu chętnie poszedł bym na oba dni, nie mniej drugi dzień juwenaliów UŁ no cóż - lepiej chyba dobrać nie mogli :) coma, ira, kowlaska z republika, trochę markowska do tego składu nie pasuje ale też fajny pomysł.

swoją drogą obawiałem się, że w tym roku na juwenaliach nie będzie comy a jedynie Piotrek Rogucki z jego solowym albumem.

Co do zarzutów o dublowanie koncertów - ja wypowiem się tylko w sprawie comy - żaden koncert juwenaliowy nie da tego co koncert w dekompresji/wytwórni. zespół inaczej gra, brakuje tego specyficznego klimatu jaki potrafi stworzyć zespół.

Poza tym, wolicie Blue Cafe ?:P Dla mnie na juwenaliach powinien zagrać przynajmniej jeden zespół łódzki - i jest nim coma ;)

Zespoły zaproszone przez PŁ.... szczerze mówiąc prawie żadnego nie znam :D

Okrzyk Gość
~Okrzyk
coool 2011-03-31 10.32

Narzekacie jak stare baby! :P
Dla mnie bomba, ze nie wydam majątku na blitey myslovitz i comy 4 IV w atlas arenie, a będę mogła się na nich wybrać ze znajomymi! Poza tym vavamuffin, kiedy oni grali w łodzi?!
A drugi dzień... Kowalska i Republika... koniecznie chciałabym zobaczyć.
Więc są przynajmniej dwaj artyści z Łodzi: Coma i Kowalska właśnie (tak, od nas pochodzi!)
Co do PŁ to najbardziej cieszę się na wieść o Akuratach, tylko nie bardzo się orientuję jak tam się sprawy mają z ich wokalistą, ale i tak sie pewnie wybiorę zobaczyć jak przędą :) No i Jamal i Big Cyc tez niczego sobie.

Więc szerokiej drogi na juwenalia do innych miast... ja nie widzę potrzeby, aby koncertować gdzieś indziej. :)

a Gość
~a
geo 2011-03-31 20.07

a geogmonitoring ma w tym czasie cwiczenia terenowe haha

MM Gość
~MM
:DD 2011-04-02 21.10

Ja jestem zadowolona z zespołów jakie będę występowały na łódzkich juwenaliach.
Oprócz koncertów liczy się klimat juwenali, wspólna zabawa do samego rana, spotkanie osób, których się dawno nie widziało ...
liczę, że w tym roku będzie dobra pogoda :))

q Gość
~q
Do PŁ 2011-04-17 16.56

Na Ursynaliach jest sponsor jakim jest Lech, dlaczego na PŁ nie ma żadnego większego sponsora ? Warszawa to nadludzie ? Łódź jest gorsza ?