*
Dodane 2014-06-12 11.35 , komentarzy 0

Manufaktura na weekend. Sprawdźcie, co się będzie działo

Zobaczcie, jakie atrakcje czekają na Was w Manufakturze.

Zobaczcie, jakie atrakcje czekają na Was w Manufakturze. ...

Manufaktura na weekend

Autor: mat.pras.

Łodź na weekend za darmo: imprezy, koncerty, sport i wydarzenia
Puchar Polski w beach soccerze


Manufaktura sportowych emocji, czyli Puchar Polski w beach soccerze
Dwanaście najlepszych drużyn z kraju i ponad 20 meczów rozegranych na złocistym piasku. Już w piątek Manufaktura po raz kolejny zamieni się w stolicę polskiego beach soccera. Przez trzy dni wszyscy miłośnicy sportowych zmagań będą mogli obserwować rozgrywki plażowej piłki nożnej w ramach Pucharu Polski PZPN.

Motoryzacyjny weekend, czyli kobiecy rajd i esencja PRL-u na czterech kółkach

W ten weekend w Manufakturze będą królowały cztery kółka. Już w sobotę z rynku wystartuje kobiecy rajd Arabela Rally. Będą kolorowo ozdobione auta i nietypowe konkurencje ze sporą dawką rywalizacji, pozytywnych emocji i dobrej zabawy. A w niedzielę będzie można podziwiać zabytkowe modele Syren i Warszaw, wyprodukowane w zakładach FSO, które królowały na polskich drogach w czasach PRL-u. To będą dwa dni prawdziwego święta dla pasjonatów motoryzacji.

Kropla ratująca życie, czyli Światowy Dzień Krwiodawcy w Manufakturze

W najbliższą sobotę w Manufakturze będzie obchodzony Światowy Dzień Krwiodawstwa. Tego szczególnego dnia nie zabraknie koncertów, pokazów tańca i wspólnych treningów. A wszystko po to, by uczcić tych, którzy niosą bezinteresowną pomoc. Będzie można również wziąć udział w happeningu i stać się cząstką wielkiej czerwonej kropli, którą uwieczni zdjęcie z perspektywy lotu ptaka.

Komunikacja wizualna w okresie awangardy. Wernisaż wystawy Zmiana pola widzenia. Druk nowoczesny i awangarda w Muzeum Sztuki ms2 w Manufakturze

Najnowsza wystawa czasowa w Muzeum Sztuki ms2 to ponad 300 projektów, plakatów, ilustracji książek i czasopism z okresu międzywojennego. Stanowią one zapis rozwoju komunikatu wizualnego w pierwszej połowie XX wieku. Wśród zbiorów znajdują się dzieła najważniejszych polskich i zagranicznych artystów tworzących w tym czasie, m.in. Hansa Arpa, Theo Van Doesburga, Kurta Schwittersa czy Tytusa Czyżewskiego. Wernisaż ekspozycji Zmiana pola widzenia. Druk nowoczesny i awangarda odbędzie się w piątek, 13 czerwca, o godzinie 18:00.

Lucyna Jadowska

X

Miejsce
w rankingu
redakcja

Redakcja serwisu "Moje Miasto Łódź"

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!
Dodaj swój komentarz: