*
Dodane 2011-11-16 19.33 , komentarzy 22

Andrzejkowe wróżby: dla dzieci, miłosne czy inne - zaproponuj i złap zestaw Ziaja

Andrzejki coraz bliżej, a jak andrzejki to i wróżby. Jedne są bardzo znane, inne prawie w ogóle. Czekamy na Wasze propozycje, a w zamian rozdamy 5 zestawów kosmetyków Ziaja.

W zamian za andrzejkowe wróżby rozdajemy...

Autor: archiwum MM Łódź

Oto kilka propozycji andrzejkowych wróżb

Lanie wosku przez dziurkę od klucza, obieranie jabłka i rzucanie skórki dla siebie - to jedne z najpopularniejsych wróżb andrzejkowych. Często co roku bawimy się przy tych samych, bo innych nie znamy.

Zapraszamy Was zatem do wspólnej zabawy, w której czekać będziemy na Wasze propozycje mało znanych, zaskakujących bądź po prostu śmiesznych wróżb - dla dzieci, miłosnych czy też innych. Podzielcie się swoją wiedzą na temat andrzejowych wróżb z innymi. Dla autorów wróżb, które najbardziej przypadną redakcji do gustu, czeka pięć zestawów kosmetyków Ziaja z serii różanej.

Swoje propozycje andrzejowych wróżb możecie zamieszczać jako opis w komentarzu poniżej, bądź na swoim MM-kowym blogu, gdzie możecie je też wzbogacić zdjęciami (wtedy wklejcie poniżej link do wpisu).

Jednocześnie należy przysłać maila ze swoim imieniem, nazwiskiem i MM-kowym nickiem na adres: redakcja@mmlodz.pl (w tytule koniecznie wpisując "Andrzejkowe wróżby - propozycja"). Konkurs trwa do 25 listopada, do godz. 7:59.

WAŻNE: Pod uwagę brane będą tylko oryginalne wpisy zarejestrowanych i zalogowanych użytkowników.

Seria różana polecana dla osób po 30 roku życia z udowodnionym działaniem nawilżenia i wygładzenia skóry. Substancją aktywną jest m.in. masło różane otrzymywane z oleju różanego. Charakteryzuje się wysoką wartością odżywczą ze względu na obecność wielonienasyconych KT (oleinowy C 18:1, cis-linolowy C 18:2, alfa-linolenowy C18:3). Biorą one udział w tworzeniu ceramidów - najważniejszych lipidów cementu komórkowego, niezbędnych do stabilności i funkcji bariery skórnej, działają przeciwzmarszczkowo, stymulują produkcję kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego - substancji odpowiedzialnych za elastyczność i jędrność skóry. Redukują dysfunkcje skóry wynikające z niedoborów NNKT: zwiększone złuszczanie - zdezorganizowanie procesu keratynizacji, suchość skóry, odwodnienie, utrata elastyczności oraz zmniejszenie gładkości skóry.
W naszym konkursie do wygrania zestaw kosmetyków, a w nim:

- krem intensywnie nawilżający na dzień
- krem przeciwzmarszczkowy na noc
- mleczko do demakijażu
- płyn micelarny
- peeling z mikrogranulkami

Zobacz też inne konkursy MM Łódź


Napisz tekst, opublikuj zdjęcia i wygraj nawet 500 zł!

Każdy, kto opublikuje artykuł lub fotoreportaż w MMLodz.pl automatycznie weźmie udział w konkursie dziennikarstwa obywatelskiego. Redakcja MM co miesiąc wybierze autorów najlepszych prac i rozda nagrody pieniężne o łącznej wartości 500 zł.
dodaj artykułdodaj wpis do blogadodaj fotoreportażdodaj wydarzenie

X

Miejsce
w rankingu
redakcja

Redakcja serwisu "Moje Miasto Łódź"

Autor ostatnio dodał:

Komentarze

emka emka
Wróżba 2011-11-17 02.02

W wieczór andrzejkowy przygotowuje się małe karteczki, na których umieszcza się imiona męskie/żeńskie - w zależności od płci... lub preferencji ;) Karteczki z imionami wkłada się pod poduszkę, a następnego ranka wyciąga się jedną z nich, oczywiście losowo, nie podglądając! Na karteczce znajdzie się imię przyszłego męża/żony (lub w wersji light - po prostu partnera, można wcześniej ustalić z sobą warunki wróżby, na wszelki wypadek, bo reklamacja może być trudna...).
Porada:
Najlepiej umieścić po poduszką więcej niż 1 imię potencjalnego przyszłego partnera, żeby jednak dać losowi szansę wyboru... :)

Garos Garos
4 kubeczki 2011-11-17 08.53

W Andrzejkowy wieczór szykujemy cztery kubeczki i pod nimi kolejno wkładamy : obrączkę, monetę, płatek róży a czwarty pozostaje pusty.Dobrze mieszamy a najlepiej aby to zrobił ktoś inny i wybieramy kubeczek lewą ręką bo od serca.W zależności jaki wybraliśmy możemy się spodziewać:
Obrączka - ślub :)
Moneta - przypływ pieniędzy :))))
Płatek róży - wielka miłość :)))
Pusty kubeczek - niestety kolejny rok będzie bez zmian :(

Monika1000 Monika1000
Kolacja z duchem... 2011-11-17 08.55

Dawnej o północy dziewczynę żądną wiedzy o przyszłym mężu zamykano w pustej izbie, oświetlonej jedynie bladym płomieniem świeczki. Tam musiała rozebrać się do naga i magicznym zaklęciem zaprosić ducha nieznanego jeszcze narzeczonego na ucztę. Potem siadała tyłem do stołu, ale dzięki trzymanemu w dłoni lusterku nie spuszczała go z oczu. Po dłuższym, pełnym napięcia oczekiwaniu pojawiały się omamy, a wraz z nimi pierwsze rozterki. Bo nie było przecież pewności, czy na wezwanie stawi się oczekiwany gość, czy też może sam diabeł! Taka "kolacja we dwoje" nie zawsze wychodziła kandydatkom do zamążpójścia na zdrowie. Wiele z nich nie wytrzymywało wróżby do końca - wybiegały z izby, a niektóre nawet traciły przytomność. Podobno były dwie możliwe przyczyny takich reakcji - paniczny strach albo "miłość od pierwszego wejrzenia".
No cóż, na dwoje babka wróżyła...

Onaaa21 Onaaa21
Wróżenie z fusów 2011-11-17 09.10

Zaparzamy w jasnych filiżankach liściastą herbatę. Każdy wypija herbatę ze swojej filiżanki, pozostawiając na dnie tyle płynu, by lekko zakryć Na dnie powinno zostać tyle płynu, by lekko zakrywać liście. Następnie trzymając filiżankę w lewej ręce trzykrotnie nią zakręcamy w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. Filiżankę odwracamy i kładziemy ją na spodku czekając, aż wycieknie nadmiar płynu. wówczas ponownie odwracamy filiżankę i przystępujemy do odczytywania wróżby. Teraz wystarczy odszukać wśród fusów charakterystycznych układów, kształtów i symboli i dokonać ich interpretacji.

Poniżej przykładowe znaczenie symboli:

Anioł - dobra wiadomość
Balon - przejściowe kłopoty
Dom - bezpieczeństwo
Drabina - awans
Dzwon - niespodziewana wiadomość
Kwiaty - szczęście
Ryba - pieniądze
Obrączka - małżeństwo
Statek - podróż
Miecz - komplikacje
Jabłko- Szczerość i kreatywność
Łuk – pieniądze w interesach
Chleb – marzenia, plany i nadzieje
Aparat fotograficzny, kamera- ktoś ci się podoba
Most- ważna decyzja życiowa
Monety – pieniądze

aguś2011 aguś2011
Wyśniony narzeczony... 2011-11-17 10.07

W ten wyjątkowy wieczór możemy wezwać do siebie mężczyznę, który jest nam pisany. Pojawi się wprawdzie w charakterze zjawy, lecz postać będzie na tyle wyraźna, by można jej się było dokładnie przyjrzeć.
Jedną z metod na sprowokowanie takiej wizyty jest zaproszenie przyszłego oblubieńca do snu. Wywołanie marzenia z ukochanym w roli głównej wymaga jednak pewnych poświęceń: trzeba pościć przez cały dzień, nic absolutnie nie pić, a tuż przed położeniem się do łóżka zjeść solonego śledzia. Wróżbę wzmacnia spanie nago z męskimi spodniami lub kamieniem pod głową. Metodą wspomagającą jest obsypanie pościeli owsem.

Kundzia Kundzia
WRÓŻBA Z WYKORZYSTANIEM KOŚCI DO GRY 2011-11-17 11.16

Na podłodze lub stole zakreślamy białą kredą krąg. Rzucamy trzema kośćmi do gry lewą ręką na środku koła. Należy zachować przy tym milczenie. Sumujemy wyrzucone oczka, nie biorąc pod uwagę tych kości, które wytoczyły się poza „zaczarowany” krąg.

Jeśli liczba wyrzuconych oczek wynosi:

2 Możesz liczyć na miłą niespodziankę. Może wygrasz na loterii?
3 Dzięki jakiemuś zbiegowi okoliczności spełni się któreś z twoich marzeń.
4 Poznasz nową koleżankę lub kolegę.
5 Osiągniesz dokładnie to, co planowałeś.
6 Już możesz się cieszyć. Szczęście jest tuż za progiem
7 Ktoś rozpowszechnia plotki na twój temat.
8 Niestety masz pecha, ale los się jeszcze odwróci.
9 Twój sukces będzie naprawdę wspaniały
10 Przez dłuższy czas czekają cię drobne kłopoty.
11 Czeka cię długa i ciekawa podróż.
12 Wkrótce poznasz kogoś, kogo polubisz.
13 Spotka cię coś przyjemnego.
14 Twoje życzenie ma niewielkie szanse na spełnienie.
15 Możesz liczyć na długotrwały uśmiech losu
16 Postępuj ostrożnie i rozważnie, a unikniesz kłopotów.
17 Uważaj, ktoś ci chce podstawić nogę.
18 Już wkrótce czeka cię wielkie szczęście i mnóstwo pieniędzy.

agnesj77 agnesj77
Wrózba z jabłek 2011-11-17 12.19

Każdy z uczestników wieczoru andrzejkowego dostaje jabłko nastepnie obiera się tak by uzyskać jak najdłuższą obierkę.
Ta osoba, która wygra, będzie najdłużej związku ze swoim ukochanym/ną.

Następnie każdy z uczestników zabawy bierze obierkę w rękę i rzuca ją za siebie. Potem należy uważnie przyjrzeć się kształcie skrobany i wyczytać literę alfabetu, w którą się ułożyła.
Będzie to pierwsza litera imienia partnera życiowego.

bovamarina15 bovamarina15
KARTY 2011-11-17 16.38

W zależności od tego, jak bardzo mocno ktoś wierzy w spełnienie przepowiedni - nie tylko tych andrzejkowych, ale tych "codziennych" - proponuję trzy alternatywne wersje wróżby z wykorzystaniem kart.
Dla osób szukających wartości typowo ludycznych w uczestnictwie w zabawach andrzejkowych, polecam niegroźny pasjans z wykorzystaniem kart do gry. Karty układa się analogicznie do rozkładu rozpowszechnionego w domowych i urzędowych PC-tach, a rodzaj pytań najczęściej zamyka się w puli "czy w tym roku poznam...?".
Dla tych, którzy szukają dreszczyku emocji, lecz nadal nie są entuzjastami poznawania przyszłości z obrazów kart, proponuję darmowe programy do stawiania tarota. Szybko, prosto, w zaciszu domowego ogniska uzyskać można odpowiedzi na trudne pytania, generowane przez sztuczną jeszcze-nie-inteligencję.
Osobom, które na poważnie traktują wróżby, a karty tarota, jako narzędzie do poszukiwań odpowiedzi na nurtujące pytania, polecam wizytę w profesjonalnym gabinecie wróżb, lub wizytę u zaprzyjaźnionej "czarownicy". Zainteresowani symboliką Małych i Wielkich Arkanów, mogą również sami stawiać pierwsze kroki w magicznym świecie "diabelskich" kart i podjąć się wyzwaniu postawienia pierwszych prostych rozkładów.

Vespa Vespa
WRÓŻENIE PRZY POMOCY KRESEK 2011-11-18 16.25

Jest to wróżba dla wszystkich współczesnych dziewcząt – skomputeryzowanych, żyjących w wirtualnym świecie, wierzących w blogi i wypowiedzi na forach.
Myślę, że trójkowy system liczenia (zrozumiały nawet dla starych radzieckich komputerów:) jest tu jak najbardziej wskazany.
Trzeba narysować cztery rzędy pionowych kresek (po kilka, kilkanaście sztuk w każdym wierszu). Następnie skreślać kolejno po trzy kreski w każdym rzędzie, aż będzie za mało, by skreślać. Potem należy zanotować przy każdym rzędzie, ile zostało "reszty" (jeśli nie zostało nic, napisz "0"). W ten sposób uzyskujemy liczbę, przy pomocy której odczytujemy wróżbę:
•0000 - wierność
•0001 - ktoś myśli o Tobie we śnie
•0002 - jesteś czyimś natchnieniem
•0010 - on nie wie o Twojej miłości
•0011 - on ma do Ciebie o coś żal
•0012 - długowieczna miłość
•0020 - obracasz się w złym towarzystwie
•0021 - masz konkurentkę wśród koleżanek
•0022 - jest mądry i rozważny
•0100 - niezdecydowany
•0101 - chciałby Cię posiąść
•0102 - on jest w Tobie naprawdę zakochany
•0110 - czujesz się zdradzana? Miej oczy szeroko otwarte
•0111 - tak naprawdę to kocha się w Tobie skrycie
•0112 - nie daje za wygraną
•0120 - wasze drogi się zejdą
•0121 - jego uczucie ucieka w kierunku innej
•0122 - raczej nie masz u niego szans
•0200 - jest Ci całkowicie oddany
•0201 - kompletnie stracił dla Ciebie głowę
•0202 - próbuje Cię jakoś podejść, ale nie ma śmiałości
•0210 - chciałby Ci się oddać bez pamięci
•0211 - ulokował uczucia w Twojej przyjaciółce
•0212 - oddałby Ci wszystko
•0222 - marzy o Twoim pocałunku
•1000 - uwielbia patrzeć w Twoje oczy
•1001 - Ty kochasz jego, a Ciebie kocha inny
•1002 - nie może żyć bez Ciebie
•1010 - nie mówi Ci całej prawdy
•1011 - adoruje Cię
•1012 - chciałby poznać Twoje sekrety
•1020 - często o Tobie rozmawia
•1021 - lepiej sobie go odpuść, to się może źle skończyć
•1022 - wyznanie prawdy może zmienić wszystko
•1100 - może warto zrobić pierwszy krok?
•1101 - czuje się zraniony, choć nie daje tego po sobie poznać
•1102 - wasze plany są podobne
•1111 - Twoje szczęście jest jego szczęściem
•1112 - jesteś zbyt nachalna, to może przynieść odwrotny skutek od zamierzonego
•1120 - nie bądź zbyt łatwowierna wobec niego
•1122 - kocha prawdziwie, choć skrycie
•1200 - tracisz kontrolę nad biegiem wydarzeń, spróbuj rozważyć sprawy na chłodno
•1201 - uczucie zwyciężyło
•1202 - namiętne pieszczoty to nie wszystko
•1210 - w wierność jego możesz wierzyć
•1211 - ma krótką pamięć, zapomina o przyrzeczeniach
•1212 - uważaj, masz konkurentkę, która nie zamierza przebierać w środkach, aby Ci go odebrać
•1220 - uzbrój się w cierpliwość, sprawy powoli będą szły w dobrym kierunku
•1221 - wyolbrzymia swoje zalety
•1222 - jest niedyskretny
•2000 - monogamia nie jest jego mocną stroną
•2001 - nie wie jak Ci coś powiedzieć
•2002 - pokazuje się z innymi, by wzbudzić Twoją zazdrość
•2010 - daj mu swój numer telefonu, jeśli poprosi. Drugi raz może się nie odważyć
•2011 - uważaj na "piękne słówka"
•2012 - wkrótce coś was zbliży
•2020 - jest dwulicowy
•2021 - jest rządny mocnych wrażeń
•2022 - nie przestaje o Tobie myśleć
•2100 - odwiedzasz jego sny
•2101 - chciałby usłyszeć "tak"
•2102 - nie może się skupić w szkole/pracy. Wiesz dlaczego?
•2110 - żyje wspomnieniami
•2111 - rozumiecie się bez słów
•2112 - spotka Cię miłość od pierwszego wejrzenia
•2122 - wymaga zbyt wiele, a może jeszcze więcej
•2200 - naleśniki z serem
•2201 - trudno mu wybaczyć
•2202 - usycha z tęsknoty
•2210 - Twoje łzy nie pójdą na marne
•2211 - zainteresuj go swoją osobą bardziej
•2212 - wasz związek będzie burzliwy, ale szczęśliwy
•2220 - nie zamierza się poddać
•2221 - jego świat nie istnieje bez Ciebie
•2222 - wyjdź mu naprzeciw

ju9l4cia ju9l4cia
Magiczne imiona! 2011-11-19 12.36

Jeżeli chcecie sie dowiedzieć jak będzie miał na imię Wasz wybranek/wybranka w nieco bardziej tajemniczy i eksycujący sposób ta wróżba jest dla Was.

Tniemy kartę na małe kawałki
Patyczek do uszu maczamy w mleku i na kartkach piszemy imiona kobiet/mężczyzn. Czekamy aż losy wyschną.Wieczoram zapalamy klimatyczne świece i każdy wybiera jakiś los, przystawia go do ognia, a wtedy na karteczce pojawia się imię!!!!

Genialna, prosta i oryginalna wróżba na ten magiczny wieczór.

Saeth Saeth
Balony:) 2011-11-19 14.19

Miejsce imprezy andrzejkowej dekorujemy balonami, ale nie byle jakimi, bo balonami z wróżbą:).

Najpierw na małych karteczkach przygotowujemy wróżby (mogą to być wieloznaczne cytaty lub bardziej bezpośrednie, typu "będziesz bogaty", przy czym więcej zabawy jest z wieloznacznymi;)). Po jednej karteczce wkładamy do wnętrza balona i następnie go nadmuchujemy. Najlepiej, żeby balonów było trochę więcej, niż uczestników imprezy.

I w końcu, w kulminacyjnym momencie, zapraszamy wszystkich do zabawy w przebijanie balonów i odczytywanie swoich wróżb!

babel19856 babel19856
Płonące zapałki 2011-11-22 11.33

Pomyśl sobie życzenie i zapal dwie zapałki.
Trzymaj je płonącymi łebkami do góry.
Jeżeli zapałki będą palić się "ku sobie", życzenie się spełni w ciągu roku, a jeśli nie –będziesz musiała dłużej poczekać na jego realizację.

wonder.girl wonder.girl
Wahadełko 2011-11-22 16.27

Wróżba ta pozwoli Ci się przekonać kiedy zmienisz stan cywilny. Jest niezwykle prosta:
1) Zawieś pierścionek albo obrączkę na czerwonej nitce.
2) Palcem wskazującym i kciukiem lewej dłoni uchwyć nitkę, łokieć oprzyj na stole.
3) Ustaw wahadełko nad szklanym naczyniem wypełnionym wodą w ten sposób, aby znalazło się po środku naczynia i nieco poniżej jego brzegów.
4) Rękę trzymaj nieruchomo i obserwuj obrączkę. Jeżeli wahadełko nie poruszy się, upłynie wiele lat, nim spotkasz ukochana osobę.
5) Teraz przesuń wahadełko tak by wisiało 3 cm od brzegu naczynia.
Gdy zacznie się kołysać i uderzać o brzegi naczynia policz ile razy zrobi to w ciągu pięciu minut.
Wynik odejmij od łącznej sumy liter swojego imienia i nazwiska. Wynik pokaże tyle lat, za ile zmienisz swój stan cywilny. Jeżeli wynik odejmowania jest ujemny, to oznacza, że ślub jeszcze w tym roku.

katarzyna_j katarzyna_j
Andrzejki 2011-11-22 22.43

Wodna wróżba:
Bierzemy karteczki i wypisujemy wszystykie nasze plany i marzenia te realne oraz te tochę mniej( w końcu wszystko
może się zdarzyć). Nastepnie do dużego, szklanego naczynia wrzucamy kartki i powoli wlewamy zimną wodę. Te,
które wypłynął na wierzch, wskazują marzenia i plany, które sie spełnią. Natomiast te zatopione nie spełnią się lub
na urzeczywistnienie ich trzeba będzie trochę poczekać.
Wróżba z chińskich ciasteczek:
Przygotowujemy ciasto zgodnie z przepisem, ( różne receptury można znaleźć w internecie - dobrać według upodobań),a do środka wkładamy karteczkę z wróżbą, przesądem czy też aforyzmem. Ciasteczka losujemy, łamiemy, jemy bez kartki i zachowujemy ją dla siebie.
A poza tym lanie wosku to podstawa, bez której Andrzejki odbyć się nie mogą ;)

anna.w1969 Gość
~anna.w1969
ANDRZEJKOWA WRÓŻBA Z BUTELKĄ - ulubiona. 2011-11-23 17.50

Szanowni MMkowicze. Jak widać po powyższych wpisach pomysłów na andrzejkowe wróżby jest całe mnóstwo! Pamiętajmy, że kiedyś zaszczytu wróżb andrzejkowych doświadczały tylko panny, a przepowiednie dotyczyły wyłącznie miłości. Teraz wróżą wszyscy niezależnie od wieku, płci i stanu cywilnego i na wszystkie tematy: od uczuć, przez przyszłe zawody, finanse czy szkolne „przewidywania”.
Wróżba, którą chciałabym się z Państwem podzielić to podczas andrzejkowych zabaw ulubiona wróżba moich dzieci -ANDRZEJKOWA WRÓŻBA Z BUTELKĄ.
Wróżba z zaczarowaną butelką to świetna zabawa na Andrzejki! Podczas zabawy dowiecie się co czeka Was w najbliższej przyszłości - wesoła wycieczka czy wygrana w konkursie. A może wizyta u dentysty?
Potrzebujemy: kolorowy karton, nożyczki, butelka, farby do szkła, markery, pisaki.
Z kartonu wycinamy koło, dzielimy na sześć części. Na każdej części koła zamieszczamy andrzejkową wróżbę. Na butelce malujemy "magiczne" znaki. Kiedy zaczarowane koło jest gotowe - zadaniem dzieci jest kręcić butelką i odczytywać wróżby. Wróżbę wkazuje szyjka butelki.
Wróżby:
- czeka cię niespodziewany ale udany wyjazd,
- niedługo wizyta u dentysty,
- niebawem dostaniesz śliczny prezent,
- czeka cię miłą niespodzianka,
- zaprzyjaźnisz się z nową osobą,
- wygrasz nagrodę w konkursie.

Polecam.

anna.w1969 anna.w1969
ANDRZEJKOWA WRÓŻBA Z BUTELKĄ - ulubiona. 2011-11-23 17.51

Szanowni MMkowicze. Jak widać po powyższych wpisach pomysłów na andrzejkowe wróżby jest całe mnóstwo! Pamiętajmy, że kiedyś zaszczytu wróżb andrzejkowych doświadczały tylko panny, a przepowiednie dotyczyły wyłącznie miłości. Teraz wróżą wszyscy niezależnie od wieku, płci i stanu cywilnego i na wszystkie tematy: od uczuć, przez przyszłe zawody, finanse czy szkolne „przewidywania”.
Wróżba, którą chciałabym się z Państwem podzielić to podczas andrzejkowych zabaw ulubiona wróżba moich dzieci -ANDRZEJKOWA WRÓŻBA Z BUTELKĄ.
Wróżba z zaczarowaną butelką to świetna zabawa na Andrzejki! Podczas zabawy dowiecie się co czeka Was w najbliższej przyszłości - wesoła wycieczka czy wygrana w konkursie. A może wizyta u dentysty?
Potrzebujemy: kolorowy karton, nożyczki, butelka, farby do szkła, markery, pisaki.
Z kartonu wycinamy koło, dzielimy na sześć części. Na każdej części koła zamieszczamy andrzejkową wróżbę. Na butelce malujemy "magiczne" znaki. Kiedy zaczarowane koło jest gotowe - zadaniem dzieci jest kręcić butelką i odczytywać wróżby. Wróżbę wkazuje szyjka butelki.
Wróżby:
- czeka cię niespodziewany ale udany wyjazd,
- niedługo wizyta u dentysty,
- niebawem dostaniesz śliczny prezent,
- czeka cię miłą niespodzianka,
- zaprzyjaźnisz się z nową osobą,
- wygrasz nagrodę w konkursie.

Polecam.

Silvannah Silvannah
Andrzejkowa wrozka z butami 2011-11-23 23.11

http://www.mmlodz.pl/blog/entry/280578/Andrzejkowe+wr%C3%B3%C5%BCby+-+propozycja.html

iww iww
imiona 2011-11-24 20.52

Trochę banalna , ale...., ale bardzo przypomina dzieciństwo i pierwsze andrzejkowe wróżby.
Aby wykonać tę wróżbę należy wyciąć serce z papieru i napisać na nim imiona. Następnie trzeba serce odwrócić zapisaną stroną do dołu. Z zamkniętymi oczami, przebijamy szpilką, (igłą) serce z imionami. Miejsce przebicia wskaże imię sympatii, (ukochanego/ukochanej). Jeżeli nie natrafimy na żadne imię - to oznacza, że na miłość trzeba jeszcze poczekać.;)

Jasmina Gość
~Jasmina
zwykła impreza 2011-11-29 12.56

A ja robie z tego zwykłą impreze ;) dobre jedzenie, picie i muzyka;) i można sie bawić:) ew pogramy razemw kalambury albo zrobimy zawody, na najlepszy komiks w aplikacji komiks Dilmah i już można też się fajnie bawić;)

kasia kozień Gość
~kasia kozień
zwykłe 2012-11-28 15.37

hej fajne macie pomysły na komentarze

Wiktoria Gość
~Wiktoria
Wróżba z butelką 2012-12-01 01.11

Też fajną wróżbą jest wróżba z butelką
Na środku pokoju kładziemy butelkę, a wokół niej karteczki, na których rysujemy symbole: kwiatek, koronę, serce, monetę, słońce, jabłko, gwiazdę, dom, drzewo. Bawiący się kolejno wprawiają w ruch pustą butelkę. Karteczka, na który wskaże po zatrzymaniu szyjka butelki to magiczna wróżba.
Znaczenie symboli:
kwiatek – wkrótce usłyszysz wiele komplementów;
korona – osiągniesz znaczący sukces;
serce – spotkasz miłość swojego życia;
moneta – wygrasz na loterii;
słońce – pojedziesz na wycieczkę z ukochaną osobą;
jabłko – będziesz cieszyć się wspaniałym zdrowiem;
gwiazda – odniesiesz sukcesy zawodowe;
dom – wkrótce zmienisz stan cywilny;
drzewo – na szczęście musisz poczekać.

Napalona Gość
~Napalona
Mam wielką ochote na bzykanko 2013-11-24 16.01

Jeśli chętny to pisać w tytule dając "SEKS"

Dodaj swój komentarz: