*
Dodane 2012-01-13 13.44 , komentarzy 10

Moto Weteran Bazar po raz pierwszy w 2012 roku [+konkurs]

Moto Weteran Bazar, czyli największa w kraju giełda dla miłośników motoryzacji, kolekcjonerów i hobbystów rozpoczyna kolejny rok działalności w Łodzi. Najbliższa edycja już w sobotę, 21 stycznia.

Moto Weteran Bazar rozpoczyna kolejny ro...

Autor: archiwum MM Łódź

Samochody z PRL-u stanęły pod Manufakturą [zdjęcia]

Moto Weteran Bazar to miejsce, gdzie każdy może sprzedać, kupić, zamienić, zobaczyć: motocykle współczesne, zabytkowe i klasyczne, samochody zabytkowe i klasyczne, części, akcesoria, literaturę, ubiory, modele, pojazdy wojskowe, militaria, starocie i wszystko, co jest związane z dawną techniką.

Łódzka giełda to także okazja do spotkania osób o podobnych zainteresowaniach i szansa na wymianę doświadczeń. Każdą edycję odwiedza około 15 tys. osób, które mogą zapoznać się z ofertą 700 wystawców.

Pierwsza w tym roku edycja Moto Weteran Bazaru odbędzie się w sobotę, 21 stycznia w godzinach 8-17. Giełda odbywać się będzie w hali MOSiR przy al. Politechniki oraz w pobliskiej hali EXPO przy ul. Skorupki. Bilety wstępu w cenie 15 zł (bilet uprawnia do wstępu na giełdę oraz wszystkie imprezy towarzyszące, w tym. m.in. wystawę militariów).

KONKURS:

Mamy dla Was 2 podwójne bilety na Moto Weteran Bazar. By wygrać jeden z nich wystarczy, że w komentarzu poniżej napiszecie, jaki klasyczny bądź zabytkowy samochód lub motor chcielibyście mieć najbardziej i dlaczego. Jednocześnie należy wysłać maila ze swoim imieniem, nazwiskiem i MM-kowym nickiem na adres: redakcja@mmlodz.pl (w tytule koniecznie wpisując "Moto Weteran Bazar 2012 - konkurs). Nagrodzimy autorów najciekawszych wpisów, którzy przyślą jednocześnie maila na podany wyżej adres. Konkurs trwa do 18 stycznia, do godz. 7:59.

WAŻNE: Pod uwagę brane będą tylko oryginalne wpisy zarejestrowanych i zalogowanych użytkowników.


Zobacz też inne konkursy MM Łódź


Studniówki w Łodzi | Ferie 2012 - półkolonie | Student na rowerze | Kolory ulic Łodzi | Konkursy | Widzew Łódź | ŁKS Łódź | PKP - rozkład jazdy | Karaoke w Łodzi

X

Miejsce
w rankingu
Przemek Dana

Szef redakcji MM Łódź. Zajmuję się w MM-ce właściwie wszystkim :)

Autor ostatnio dodał:

Komentarze

Marcin1994 Marcin1994
Konkurs 2012-01-13 20.31

Najbardziej chciałbym posiadać Vw Transportera T1 tzw. Ogórek. Jest to bardzo prosty i niezawodny, a zarazem idealnie nadający się samochód do renowacji. Po odnowieniu jest to po prostu piękny i niezwykle kultowy samochód. A szkoda, aby takie niszczały...

agnesj77 agnesj77
Moto Weteran Bazar 2012-01-13 20.38

Właściwie ani chwilę się nie zastanawiałam nad odpowiedzią. Ponieważ jestem bardzo sentymentalna to przywiązuję wagę do rzeczy które z czymś lub z kimś mi się kojarzą.
Tak więc moja odpowiedz to ....Junak. Czemu? Otóż w dawnych oj dawnych czasach kiedy jeszcze życie polegało na odliczaniu dni do wakacji mój dawny oj dawny chłopak miał takiego właśnie Junaka. I właśnie taki upragniony czas w postaci wakacji spędzałam na wsi, tam też na wakacjach był On. Przyjeżdzał wtedy do mnie na tym Junaku codziennie o północy a ja cichutko wymykałam się z domku babci. Przejechaliśmy na nim chyba setki kilometrów podziwiając bezgwiezdne niebo i wschody słońca. Mając takiego Junaka miałabym nie tylko niezłe cacko ale przede wszystkim wspomnienia które odżywały by zaraz po wejściu do garażu.

starnicolas12 starnicolas12
Moto Weteran Bazar 2012-01-14 15.08

Najbardziej chciałabym mieć BMW Sahara. Jest to niesamowicie piękny motocykl z czasów II wojny światowej. Był wykorzystywany przez wojska armii niemieckiej do zadań rozpoznawczych i transportowych. Motocykl zachwyca i zaciekawia. Jest naprawdę bardzo interesujący. Bardzo mi się podoba. Właśnie taki pojazd chciałabym mieć ;)

iww iww
samochody Merlin Monroe 2012-01-15 20.48

bardzo bym chciała cadillaca Merlin Monroe - niekoniecznie różowego, ale jakiegoś z lat 60-tych z płetwami. A dlaczego- siedziałam w takim - b. dużo miejsca w środku.:)

rafcio3f rafcio3f
Harley Davidson 2012-01-16 21.51

To chyba oczywiste, że marzeniem większości motocyklistów jest własny Harley Davidson. Specyficzny dźwięk wydobywający się z rury wydechowej , sławna historia, szczególny styl. Wsiadał bym na niego, zakładał kask - orzeszek, skórzaną kurtkę pokrytą naszywkami i śpiewał utwór Dżemu "Harley mój" (to jest to - kocham go!) Odbyłbym podróż po Europie, najbardziej jednak chciałbym pojechać nim do Kalifornii! Harley to wspaniała jest maszyna!

Adrianna94 Adrianna94
Garbi superbryka 2012-01-17 17.57

Zawsze chciałam jeździć czerwonym garbusem! Pierwszy raz zakochałam się w garbusie podczas pobytu nad morzem z rodzicami dawno, dawno temu. Kilka lat później obejrzałam film "Garbi superbryka" i już wiedziałam, że kiedyś będę miała taki samochód, który będzie moim przyjacielem, będę z nim rozmawiała i będzie niezwykły. Ogień pożądania zapłonął ponownie, gdy w gimnazjum zaczęłam oglądać serial "Majka", w którym tytułowa bohaterka przemieszczała się po Krakowie czerwonym garbusem. Nadal jestem zauroczona tym pojazdem, w tym roku chcę zdać prawo jazdy i mam nadzieję, że wkrótce uda mi się zrealizować moje marzenie ;)

krzychowy krzychowy
Polska legenda 2012-01-17 20.57

Moim marzeniem jest polski samochód Syrena ... Sport!
I choć u niektórych może to wywołać uśmieszek to dla znawców tematu jest to być może najpiękniejszy projekt jaki stworzyli polscy konstruktorzy."Sporta" skonstruowano pod koniec lat 50-tych i w niczym nie przypominał normalnej Syrenki - był to piękny dwumiejscowy samochód ze sportowym nadwoziem z tworzyw sztucznych. Niestety dla ówczesnych decydentów był to projekt niepotrzebny,szybko kazano go schować...
Wiem,ze moje marzenie jest nierealne bo podobno w latach 70-tych zniszczono ten prototyp ale może to też jest legenda i gdzieś w jakieś szopie zachowały się resztki tego wspaniałego auta???

PrzemasDM PrzemasDM
Harley-Davidson żywa legenda 2012-01-17 23.26

Motocykl wciąż żywej legendy jaką jest Harley Davidson stworzyło trzech ludzi William S. Harley, Arthur Davidson oraz Walter Davidson. W roku 1901 zaczęły się prace nad stworzeniem motoru legendy. Plotka głosi, że pierwszy z Harleyów miał zrobiony gaźnik z puszki po pomidorach, ale czy to prawda nie wiadomo:)? Dwa lata później powstały trzy motocykle o pojemności 25 cali sześciennych, które mogły rozwijać niemałą prędkość 72 km/h. W kolejnych trzech latach wyprodukowano i sprzedano 50 motocykli, które ochrzczono mianem "milczących szarych towarzyszy"(od koloru farby). W roku 1909 powstał symbol Harley Davidson'a czyli dwucylindrowy silnik w kształcie litery "V". Harley produkował ogromne silniki jak na tamte czasy, np.: jednostka napędowa o pojemności 990 cm sześciennych.
Można też powiedzieć ,że znana marka jednośladów była również na frontach wojennych wojsk amerykańskich jak i potem w Europie (pierwsza i druga wojna światowa). Z tego motocykla zaczęli korzystać również wojska, gdyż motocykle tego przedsiębiorstwa bardzo dobrze radziły sobie w trudnych warunkach. Harleyowcy, tak jak wielu innych motocyklistów cały czas poszukują prawdziwej wolności. Jedno nie ulega wątpliwości. Legenda drogi i wizerunek prawdziwego motocyklisty z napisem na plecach "jeździć by żyć, żyć aby jeździć" nierozłącznie związane są motocyklami spod znaku Harley-Davidson. Dlatego też uważam , że jest to motor klasyczny i do tej pory jeden z lepszych marek na świecie.
Klimat jaki ma ten motocykl to „nogi do przodu, ryk i warkot z tłumika” to cała „legenda tej specyficznej i klasycznej maszyny. W modelu „Street Bobie” podnóżki wraz z dźwigniami biegów i hamulca umieszczone są centralnie, co znacznie ułatwia manewrowanie motocyklem w zatłoczonym mieście, a i przy tym stylowo wygląda. Także po naszym mieście Łodzi miło i szybko by mi było się taki motocyklem poruszać.:)
Tak dla ciekawostki dodam, że znane osoby które się tzw. woziły na Harleyu to: Red Hot Chili Peppers, Rob Halford z Judas Priest, jak i wokalista Manowar Eric Adams są zapalonymi harleyowcami. W grupie tej znajduje się też wielu innych znanych ludzi, m.in. Arnold Schwarzenegger.. W historii na Harleyach jeździli również Elvis Presley, Jimi Hendrix czy Brigitte Bardot, która nagrała nawet utwór "Harley-Davidson". Wśród Polaków, na harleyach widywany był między innymi polityk Jerzy Dziewulski.
Dlatego chciałbym mieć motocykl "HD" i jest to moje marzenie do tej pory, które chciałbym by w moim życiu się spełniło:).

żółwik żółwik
Najbardziej pragnę mieć Junaka 2012-01-18 00.20

Junak jest najfajniejszą maszyną jaka przagne mieć , bo jest trendy, jazzy i fajniejszowa ! Na junaka można było wyrywac laski, wujek mi mówil że niejedną tak wyrwał, bo Junak to był taki polski " Harley "

puchatek puchatek