*
Dodane 2012-02-09 12.05 , komentarzy 31

Sprawdź nowe ceny biletów MPK - w Łodzi i aglomeracji łódzkiej

Dwie strefy taryfowe oraz bilety 20 i 40-minutowe. To zmiany, które wejdą od marca tego roku. Zobacz nowe ceny biletów MPK w Łodzi.

pasażerowie

Nowe bilety wejdą prawdopodobnie 1 marca

Autor: Daniel Siwak

Zobacz, jak wyrobić elektroniczną "Migawkę" MPK Łódź? Masz czas tylko do 31 maja!

Prawdopodobnie już od 1 marca wejdą w życie nowe ceny biletów komunikacji miejskiej w Łodzi. Podczas styczniowej sesji Rady Miejskiej w Łodzi zostały przyjęte nowe stawki za przejazdy łódzkimi tramwajami i autobusami MPK Łódź.

Nowością w Łodzi jest wprowadzenie dwóch stref taryfowych. Pierwszą (strefa miejska) wyznaczać będą granice administracyjne miasta Łodzi. Druga (strefa aglomeracyjna) to teren granic administracyjnych miast aglomeracji łódzkiej, z którymi Łódź podpisała stosowne porozumienia.

Pasażerowie już dziś mogą podróżować do Pabianic, Aleksandrowa Łódzkiego, Rzgowa, Skotnik, Natolina, Lipin, Dobrej, Strykowa, Ludwikowa, Stróży, Byszew, Skoszew, Andrespola czy Brzezin. Wkrótce podróż na łódzkim bilecie będzie możliwa także do Konstantynowa Łódzkiego, Lutomierska, Zgierza czy Ozorkowa.

Poza tym bilety 10-minutowe i 30-minutowe zastępują nieco droższe bilety 20-minutowe oraz 40-minutowe. Na przestrzeni kolejnych lat cena biletu miesięcznego sieciowego pozostanie bez zmian. Wynosić będzie 80 zł.

Jazda bez biletu, jazda bez ważnego biletu czy jazda bez dokumentu potwierdzającego ulgę będzie nas kosztować 200 złotych.

W przeciągu kolejnych dwóch lat ceny biletów będą sukcesywnie rosnąć. Pozostałe podwyżki wejdą kolejno w 2013 i 2014 roku.
Środki ze sprzedaży biletów według nowej taryfy mają przynieść w skali roku dochód w wysokości od 11 do 18 mln złotych.

Bilety liniowe będą obowiązywały na dwie wybrane linie jednak ze wspólnym punktem przesiadkowym na trasie lub pojazdami innych linii, których trasy na danym odcinku ściśle pokrywają się z trasami wybranych linii.

TARYFA MIEJSKA >> zobacz <<
bilety jednoprzejazdowebilety czasowebilety grupowebilety krótkoterminowebilety okresowebilety semestralne

TARYFA AGLOMERACYJNA >> zobacz <<
bilety jednoprzejazdowebilety czasowebilety grupowebilety krótkoterminowebilety okresowebilety semestralne


TARYFA MIEJSKA (Łódź)
* Bilety jednoprzejazdowe (miejskie)
ulgowenormalne
jednorazowy1,80 zł3,60 zł
* Bilety czasowe (miejskie)
20 minutowy1,20 zł
2,40 zł
40 minutowy1,60 zł3,20 zł
60 minutowy2,00 zł4,00 zł
* Bilety grupowe (miejskie)
bilet rodzinny jednodniowy
(ważny na wszystkich liniach dziennych dla obojga lub jednego rodzica z co najmniej dwojgiem dzieci w wieku do 16 lat)

13,80 zł
bilet rodzinny trzydniowy
(ważny trzy dni z rzędu, w tym soboty i niedziele, na wszystkich liniach dziennych, dla obojga lub jednego rodzica z co najmniej dwojgiem dzieci w wieku do 16 lat)
23,00 zł
bilet grupowy jednodniowy
(ważny na wszystkich liniach dziennych, dla grupy dzieci i młodzieży w wieku do lat 16, liczącej do 30 osób, w tym dla jednego lub dwojga opiekunów)
27,80 zł
* Bilety krótkoterminowe (miejskie)
24 godzinny
5,50 zł11,00 zł
72 godzinny
(na okaziciela sieciowy)
11,50 zł23,00 zł
tygodniowy
(na okaziciela sieciowy)
17,20 zł34,40 zł
* Bilety okresowe (miejskie)
14 dniowy na "Migawce"
(imienny liniowy)
18,40 zł36,80 zł
14 dniowy na "Migawce"
(imienny sieciowy)
25,50 zł51,00 zł
14 dniowy na "Migawce"
(na okaziciela sieciowy)
33,30 zł66,60 zł
30 dniowy na "Migawce"
(imienny liniowy)
32,00 zł64,00 zł
30 dniowy na "Migawce"
(imienny sieciowy)
40,00 zł80,00 zł
30 dniowy na "Migawce"
(na okaziciela sieciowy)
57,00 zł114,00 zł
90 dniowy na "Migawce"
(imienny sieciowy)
96,00 zł192,00 zł
90 dniowy na "Migawce"
(na okaziciela sieciowy)
136,00 zł
272,00 zł
12 miesięczny na "Migawce"
(imienny sieciowy)
450,00 zł900,00 zł
* Bilety semestralne (miejskie)
4 miesięczny na "Migawce"
(liniowy)
97,00 zł
4 miesięczny na "Migawce"
(sieciowy)
150,00 zł
5 miesięczny na "Migawce"
(liniowy)
121,00 zł
5 miesięczny na "Migawce"
(sieciowy)
186,00 zł
* strefa miejska - miasto Łódź


TARYFA AGLOMERACYJNA (poza Łodzią)
* Bilety jednoprzejazdowe (aglomeracyjne)
ulgowenormalne
jednorazowy2,10 zł4,20 zł
* Bilety czasowe (aglomeracyjne)
20 minutowy1,20 zł
2,40 zł
40 minutowy1,60 zł3,20 zł
60 minutowy2,00 zł4,00 zł
* Bilety grupowe (aglomeracyjne)
bilet rodzinny jednodniowy
(ważny na wszystkich liniach dziennych dla obojga lub jednego rodzica z co najmniej dwojgiem dzieci w wieku do 16 lat)

16,50 zł
bilet rodzinny trzydniowy
(ważny trzy dni z rzędu, w tym soboty i niedziele, na wszystkich liniach dziennych, dla obojga lub jednego rodzica z co najmniej dwojgiem dzieci w wieku do 16 lat)
27,60 zł
bilet grupowy jednodniowy
(ważny na wszystkich liniach dziennych, dla grupy dzieci i młodzieży w wieku do lat 16, liczącej do 30 osób, w tym dla jednego lub dwojga opiekunów)
34,40 zł
* Bilety krótkoterminowe (aglomeracyjne)
24 godzinny
6,60 zł13,20 zł
72 godzinny
(na okaziciela sieciowy)
13,80 zł27,60 zł
tygodniowy
(na okaziciela sieciowy)
20,60 zł41,20 zł
* Bilety okresowe (aglomeracyjne)
14 dniowy na "Migawce"
(imienny liniowy)
22,00 zł44,00 zł
14 dniowy na "Migawce"
(imienny sieciowy)
30,60 zł61,20 zł
14 dniowy na "Migawce"
(na okaziciela sieciowy)
39,90 zł79,80 zł
30 dniowy na "Migawce"
(imienny liniowy)
38,00 zł76,00 zł
30 dniowy na "Migawce"
(imienny sieciowy)
48,00 zł96,00 zł
30 dniowy na "Migawce"
(na okaziciela sieciowy)
68,00 zł136,00 zł
90 dniowy na "Migawce"
(imienny sieciowy)
115,00 zł230,00 zł
90 dniowy na "Migawce"
(na okaziciela sieciowy)
163,00 zł
326,00 zł
12 miesięczny na "Migawce"
(imienny sieciowy)
530,00 zł1060,00 zł
* Bilety semestralne (aglomeracyjne)
4 miesięczny na "Migawce"
(liniowy)
116,00 zł
4 miesięczny na "Migawce"
(sieciowy)
180,00 zł
5 miesięczny na "Migawce"
(liniowy)
145,00 zł
5 miesięczny na "Migawce"
(sieciowy)
223,00 zł
* strefa aglomeracyjna - miasto Łódź + miasto/miasta aglomeracji łódzkiej

Czytaj więcej o komunikacji w Łodzi:


Podsumowania 2011 roku | Rihanna w Łodzi | Student na rowerze | Kolory ulic Łodzi | Konkursy | Widzew Łódź | ŁKS Łódź | PKP - rozkład jazdy | Karaoke w Łodzi

X

Miejsce
w rankingu
Daniel Siwak

Informuje, że materiały aktualizowane po 1 maja 2013 roku nie są mojego autorstwa i bez mojej wiedzy edytowane są przez obecną redakcję portalu.

Autor ostatnio dodał:

Komentarze

kpc21 Gość
~kpc21
Błąd 2012-02-09 12.27

"Wkrótce podróż na łódzkim bilecie będzie możliwa także do Konstantynowa Łódzkiego, Lutomierska, Ozorkowa czy Rąbienia. "
=> Do Aleksandrowa i Rąbienia już można dojechać na łódzkich biletach. Do Rąbienia autobusem 97, a do Aleksandrowa 78 (97 też o Aleksandrów zahacza).

? Gość
~?
? 2012-02-09 12.31

co znaczy sieciowy ?

Przemek Dana Przemek Dana
sieciowy 2012-02-09 12.45

tak nazywa się bilet na wszystkie linie, czyli na całą sieć połączeń :)

SkiTleS SkiTleS
FARSA! 2012-02-09 13.27

ekhm... czy migawki nie byly zapowiadane ze beda tansze?

Lenka Gość
~Lenka
bilet liniowy? 2012-02-09 13.34

Może mi ktoś wyjaśnić na przykładzie konkretnych tramwajów o co chodzi z biletem liniowym? Jak wezmę np na 2, która jeździ po Kilińskiego to żeby na tej trasie jechać też np 3, 11, 16 czy 16a to muszę wybrać któreś z tych jako drugą linię? :/ Albo mogę na 2 i 8 bo się przecinają na rogu Kościuszki i Mickiewicza? Nie łapię tego...

citek_rtk Gość
~citek_rtk
mam pytania 2012-02-09 13.48

W ilu strefach będą ważne bilety zakupione przed zmianą taryfy (np semestralny 5 miesięczny na wszystkie)?
Jakie bilety będą sprzedawać prowadzący pojazd (za 3.6/1.8 czy 4.2/2.1)?

pb Gość
~pb
do Lenka 2012-02-09 13.55

Bilety liniowe będą obowiązywały na dwie wybrane linie jednak ze wspólnym punktem przesiadkowym na trasie lub pojazdami innych linii, których trasy na danym odcinku ściśle pokrywają się z trasami wybranych linii.

P Gość
~P
... 2012-02-09 14.12

jakas masakra bilet 12 miesieczny na migawce kosztuje 450zł a 90 dniowy 96zł.... czyli bardziej opłaca się kupić 4 bilety po 96zł....
MPK w Łodzi nie ma przyszłości..

Maciek Gość
~Maciek
... 2012-02-09 14.51

To chyba jakiś żart... Miało być taniej

Pasażer Gość
~Pasażer
Pasażer 2012-02-09 14.53

Migawki miały nie drożeć i CO?! Np. na okaziciela na wszystkie linie 114 PLN (sieciowy?), a do tej pory 100 PLN. SKANDAL!!!

aaa Gość
~aaa
hmm 2012-02-09 15.21

nie przesadzajcie......lepiej zapłacić parę gr więcej niż tankować auto :) Polak to potrafi tylko narzekać

kawu Gość
~kawu
ech... 2012-02-09 17.45

nie "bilety 10-minutowe i 30-minutowe zastępują nieco droższe bilety 20-minutowe oraz 40-minutowe" a "bilety 10-minutowe i 30-minutowe zostaną zastąpione przez nieco droższe bilety 20-minutowe oraz 40-minutowe"

Mariusz Marczyk Gość
~Mariusz Marczyk
MPK Łódź - Płaćmy za swoje. Oczywiscie na Facebook. 2012-02-09 18.02

Zapraszam na: MPK Łódź - Płaćmy za swoje. Oczywiscie na Facebook. ps poniżej pełna treść listu do Pani Zdanowskiej Szanowna Pani Prezydent a może zainteresuje Panią sprawa bardziej przyziemna łódzkiego MPK - Szanowna Pani Prezydent po raz kolejny próbuje wypłynąć na nietrafionej decyzji. Po pierwsze niższe ceny migawek spowodują mniejsze wpływy do i tak biednego MPK, po drugie osoby takie jak ja czy moja mama na emeryturze mając do wyboru przejazd MPK tylko 2 cz nawet 4 przystanki wybierzemy pieszy spacer a to kolejny brak dochodu dla MPK a tak na marginesie dlaczego nikt nie jest w stanie zrobić jasnego przejrzystego i transparentnego cennika PROSTEGO JAK DRUT np 1- przystanek - 1 stawka (tu dla przykładu wpiszę 10 groszy ale zaznaczam jest to tylko przykład !!! i do wyboru bilety za 10gr, 30gr, 50gr lub 1 zł lub 2zł tak by każdy płacił za SWOJE ) jedziesz 1 przystanek zapłać za 1 przystanek, jedziesz 15 przystanków zapłać za 15 i nie stresuj się , że np o godzinie 15tej tramwaj po Kilińskiego w stronę Chojen od ul. Tuwima do al.Piłsudskiego jedzie 20 minut a to raptem 1 przystanek !!! Pani Haniu czas zakasać rękawy i do roboty, no i błagam niech Pani na Boga przeczyta ten text ze zrozumieniem i zaproponuje takie rozwiązanie na Radzie Miasta i MPK. Dziś nie rozumiem dlaczego mamy płacić za przejazd a płacimy za stanie w korkach a przecież BILET MPK to opłata za przejazd środkiem komunikacji miejskiej! Jeśli tylko Pani ma życzenie mam jeszcze wiele tak ludzkich i prostych pomysłów i służę Pani i Miastu pomocą - oczywiście DARMOWĄ bo kocham me Miasto ŁÓDŹ. z poważaniem Mariusz Marczyk

ja :) Gość
~ja :)
migawki tańsze 2012-02-09 18.39

migawki przecież będą tańsze :) w porównaniu do nowych cen biletów :) może o to im chodziło

kpc21 Gość
~kpc21
Nie przesadzajcie 2012-02-09 18.47

"niższe ceny migawek spowodują mniejsze wpływy do i tak biednego MPK"
Za to wyższe ceny biletów jednorazowych spowodują wyższe wpływy. Do kasy miasta, bo MPK z biletów NIC nie dostaje.

"dlaczego nikt nie jest w stanie zrobić jasnego przejrzystego i transparentnego cennika PROSTEGO JAK DRUT np 1- przystanek - 1 stawka"
Jak dla mnie, bardziej sprawiedliwy jest obecny system. Dlaczego przejazd między przystankami, gdzie odległość wynosi 100 metrów ma kosztować tyle samo, co w przypadku, gdy wyniesie ona kilka kilometrów? Jeśli już, to sens miałyby opłaty według przejechanych kilometrów, ale to ciężko zrealizować pod względem technicznym.

" moja mama na emeryturze mając do wyboru przejazd MPK tylko 2 cz nawet 4 przystanki wybierzemy pieszy spacer a to kolejny brak dochodu "
Za to kto inny skasuje bilet za 1,20 zł, a nie za 85 groszy i miasto zarobi więcej (bo tak jak już napisałem, MPK nic z tego nie dostaje, miasto płaci mu za przejechane kilometry).

Emeryci i tak mają lepiej niż zwykli pasażerowie, bo mają bilety ulgowe, a jeśli mają ponad 70 lat, jeżdżą za darmo.

Kurczak Gość
~Kurczak
Dobry PR 2012-02-10 14.18

Migawki miały być tańsze - i są! Ale tylko 30-dniowe na wszystkie linie, wszystkie inne drożeją...

RB Gość
~RB
a z Aleksandrowa 20 zeta wiecej? 2012-02-14 11.44

Bo teraz trasowana 56 zł a po "obniżce cen migawek" 76 :) no to sie ludzie ucieszą!

migawka za 64 Gość
~migawka za 64
droższe migawki 2012-02-16 19.22

nie pojmuję, dlaczego wszystkie artykuły prasowe brzmiały: migawki taniej, przecież będzie drożej po co tak ściemniać i dezinformować, czy dziennikarz nie potrafi już spreparować wiarygodnego artykuły choćby o cenach migawek?

Arry Arry
;/ 2012-02-17 11.57

no a podwyżka dla tzw aglomeracji w łodzi bilet liniowy wzrósł cenowo o 8 zł a dla mnie o 20zł bo mieszkam kilometr od granicy miast i skończy się na tym że taki klient przesiądzie się znów na podmiejską komunikację olewając mpk

yahuto Gość
~yahuto
60 % podwyżki 2012-02-20 10.22

"Bo teraz trasowana 56 zł a po "obniżce cen migawek" 76 :) no to sie ludzie ucieszą!" .. narazie bo docelowo w 2014 … 90 zł !!!!!!!

brzozak brzozak
Przesiądźmy się na rowery 2012-02-20 12.47

Rozumiem, że zmiana czasu przejazdu tramwajami i autobusami się wydłużyła i stąd likwidacja biletów 10 min i 30 min na 20min i 40 min????

dab1 Gość
~dab1
Gdzie jest obniżka na migawkach?!?! 2012-03-02 00.29

Jeżdżę bardzo często z Nowosolnej do Pabianic - na jednej migawce 30-dniowej za 28 pln - teraz będę zmuszony zapłacić 48 pln. Gdzie jest ta niby pomoc dla mieszkańca Łodzi??!!??!! W przeliczeniu tego na koszt całej rodziny 4-osobowej w przedziale miesiąca jest to już poważne nadszarpnięcie budżety!!

Czy takie było założenie Rady Miasta?!?! Komuś chyba pomyliły się priorytety - jak można tak utrudniać życie własnemu wyborcy!?!

gość Gość
~gość
Nie kumam! 2012-03-07 19.43

Ja nie kumam!!! Jeżdżę z Aleksandrowa do Łodzi, mam bilet miesięczny! Nowy kupiłam 1 marca i zapłaciłam 64 zł a teraz nagle dowiaduję się że aglomeracyjny kosztuje 76 zł co oznacza że w Aleksandrowie jeżdżę na gapę???

Daniel Siwak Daniel Siwak
@ Aleksandrów 2012-03-08 18.12

Otóż 64 zł to koszt biletu 30 dniowego (imienny liniowy) tylko po Łodzi. Aleksandrów to już strefa aglomeracyjna (Łódź + aglomeracja), więc koszt biletu 30 dniowego (imienny liniowy) wynosi już 76 zł.

gość Gość
~gość
Wielkie gówno!!!! 2012-03-08 19.06

ok! Ale ja wcześniej o tym nie wiedziałam bo mam większe problemy niż bilet miesięczny! Idę i kupuję i w tym pieprzonym okienku powinni mnie do diabła o tym poinformować skoro widzi że na legitymacji mam Łódź- Aleksandrów!!! Czy ja mam co miesiąc sprawdzać w necie czy czasami jakieś pieprzone zmiany nie zaszły!?!?!