*
Dodane 2012-02-12 11.03 , komentarzy 19

Wenecki Bal Maskowy w XIX-wiecznych wnętrzach [+konkurs]

Karnawał zbliża się do końca. Mocnym akcentem na jego finał będzie Wenecki Bal Maskowy, który odbędzie się w odnowionych wnętrzach Domu Towarzystwa Kredytowego przy ul. Pomorskiej.

Wenecki Bal Maskowy we wnętrzach Domu To...

Autor: materiały organizatora

Przeczytaj więcej o odnowionym Domu Towarzystwa Kredytowego przy Pomorskiej

Jak zabawa to na całego - tak właśnie ma być podczas Weneckiego Balu Maskowego. Jedną z jego największych atrakcji będzie wnętrze, w którym będą się bawić goście imprezy.

- To niepowtarzalna okazja dla wszystkich, którzy mają ochotę uczestniczyć w wielkim pałacowym balu z prawdziwego zdarzenia, a także dla tych, którzy nie mieli jeszcze okazji obejrzeć odnowionych wnętrz jednego z najpiękniejszych zabytków fabrykanckiej Łodzi. Wnętrz, które nadają szyku i niewątpliwie wyróżniają tę imprezę spośród innych bali karnawałowych - zachęcają organizatorzy balu.

Na tym atrakcje się jednak nie kończą. Oprócz zabawy do białego rana, goście będą mogli liczyć między innymi na pokazy i warsztaty tanga argentyńskiego oraz konkursy z cennymi nagrodami. Dodatkowo każdy będzie mógł wziąć udział w profesjonalnej sesji zdjęciowej w przygotowanym specjalnie na tę okazję studiu fotograficznym.

Wenecki Bal Maskowy rozpocznie się w piątek, 17 lutego o godzinie 20.30. Bilet na bal kosztuje 180 zł (zniżki dla grup powyżej 10 osób) i można je kupić w Restauracji Polskiej przy ul. Piotrkowskiej 12.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.pomorska21.pl

Kliknij w zdjęcie, żeby zobaczyć fotogalerię zdjęć Domu Towarzystwa Kredytowego:


KONKURS:

Mamy dla Was 2 podwójne zaproszenia na Wenecki Bal Maskowy w Domu Towarzystwa Kredytowego. By wygrać jedno z nich wystarczy, że w komentarzu poniżej napiszecie, jak Waszym zdaniem powinna wyglądać idealna zabawa karnawałowa i dlaczego. Jednocześnie należy przesłać maila ze swoim imieniem, nazwiskiem i MM-kowym nickiem na adres: redakcja@mmlodz.pl (w tytule koniecznie wpisując "Wenecki Bal Maskowy - konkurs"). Nagrodzimy autorów najciekawszych wpisów, którzy przyślą jednocześnie maila na podany wyżej adres. Konkurs trwa do 17 lutego, do godz. 7:59.

WAŻNE: Pod uwagę brane będą tylko oryginalne wpisy zarejestrowanych i zalogowanych użytkowników.





X

Miejsce
w rankingu
Przemek Dana

Szef redakcji MM Łódź. Zajmuję się w MM-ce właściwie wszystkim :)

Autor ostatnio dodał:

Komentarze

Lacrimosa Lacrimosa
Dać sobie szansę 2012-02-12 14.31

Gdy kończy się rok, wspominamy niepowodzenia i chwile szczęścia, obiecując sobie, by w przyszłym roku więcej było tych drugich. Bal karnawałowy to okazja, by swoją nadzieję na lepsze chwile wprowadzić w życie - dać sobie szansę na spełnienie małego pragnienia, które drzemie głęboko w nas.

muchogusto muchogusto
Baw się dobrze w karnawale... 2012-02-12 23.35

Na idealną zabawę karnawałową obowiązkowo zabieramy ze sobą dobry humor i świetny nastrój, co oczywiście pomoże nam zapomnieć o obowiązkach, troskach i zmartwieniach dnia codziennego. Podczas zabawy muzyka zaprasza nas do tańca, który stanowi nieodzowny składnik zabawy karnawałowej. Trudno oprzeć się łakomstwu, ponieważ stoły uginają się pod ciężarem przysmaków. Wszystkie te elementy powodują, że wytwarza się atmosfera prawdziwej , serdecznej polskiej gościnności.

magdzia44448 magdzia44448
Karnawał 2012-02-13 09.36

Idealna zabawa karnawałowa? Według mnie jej podstawę powinien stanowić przede wszystkim uśmiech. Warto również solidnie poszaleć w towarzystwie ukochanego. Taniec, piękna muzyka, do tego jeszcze niesamowite wnętrze i przyjaźni ludzie :)

babel19856 babel19856
Bal karnawałowy :) 2012-02-13 11.34

Zabawa karnawałowa najlepsza jak dla mnie to jakiś bal, by móc przenieś się w inne czasy, magiczne jakby przejść na drugą stronę wielkiego lustra gdzie jest tajemniczość, pewna nutka strachu..
Zabawa karnawałowa to ludzie z przepięknymi maskami z aurą tajemniczości. Taka noc powinna być elegancka, dostojna ale i zarazem szalona oraz dynamiczna. Goście powinni poczuć czar tej nocy odpłynać w inną krainę. Bawić się, śmiać, żartować, uśmiechać, tańczyć do utraty tchu...
Ta zabawa jest ucieczą w inny wymiar pozwoli nam się zabawić i oderwać od wszystkiego.

aguś2011 aguś2011
Idealna zabawa karnawałowa to taka: 2012-02-13 11.38

Już zabawy nadszedł czas,
więc energia jest już w nas.
Winko, piwko mmm truneczki
nie odmówię też wódeczki.
Bo humorek musi być
więc troszeczkę trzeba pić.
Lecz nie ważne szumy w głowie
i gdy słychać - na parkiet panie i panowie.
Ruszam...taniec to dopiero frajda cała
i dla ducha i dla ciała.
Bo zabawa jest git!
gdy się słyszy super hit!
Aby ręce, nogi, całe ciało
w rytm muzyki oszalało.
A na koniec już w domeczku
po krótkiej drzemce w łóżeczku
gdy już złoży się spanie i zwinie koc
westchnąć z uśmiechem "ACH TO BYŁA NOC...."
PS.marzenie też mam jedno by na balu być królewną bo gdy będę na wielkim pałacowym balu z narzeczonym dostaniemy szału...z radości.

Monika1000 Monika1000
PRZEPIS na idealną zabawę karnawałową 2012-02-13 16.26

1. Pomysł na oryginalne przebranie,
2. Wykonanie niepowtarzalnego stroju,
3. Zabiegi upiekszające,
4. Odpowiedni partner - najlepiej pasujący do przebrania,
5. Doskonały nastój, bijący entuzjazm,
6. Lampka wina i ... gwarantowana zabawa do rana!

AleksandraW AleksandraW
Na zabawie karnawałowej... 2012-02-13 20.02

Najważniejsze jest towarzystwo, jesli jest dobre to nawet w kiepskim miejscu zabawa bedzie udana.
Wygodny stroj i przede wszystkim buty! Niewygodne buty kazda nawet najlepsza zabawe potrafia popsuc. Mozna tez tanczyc boso :)
Muzyka, jedzenie, dobry humor oczywiscie, lecz z moich doswiadczen wynika ze najlepsza zabawa jest wtedy, gdy sceptycznie mysle o imprezie.
Wniosek: Ulubione towarzystwo, wygoda, luz, spontaniczność

magdzia_111 magdzia_111
idealna idealna zabawa karnawałowa... 2012-02-13 20.04

jak powinna wyglądać?

no jak to jak....

gdzieś około godziny 17:00 odwiedza mnie dobra wróżka w towarzystwie Kingi Czerwiec - Szewczyk, Macieja Zienia, Christiana Loubotina oraz Donny Karan

wszyscy zakasają rękawy i robią ze mnie bóstwo, któremu sama Afrodyta w pas by się kłaniała i jabłko oddała...

ok godziny 19:00 dzwoni do mnie Jay Leno i oferuje najcenniejszą ze swoich motoryzacyjnych perełek jako środek transportu

o godzinie 19:15 samochód stoi już na osiedlowym parkingu pod moim blokiem

jako klulewna zwiewna sama prowadzić oczywiście nie będę...jako szofera mam Lewisa Hamiltona

jako, że Lewis jeździć potrafi, chwilę później anonsuję się na balu :)

gwar na sali nagle milknie a ja jaśnieję w świetle świec i lampionów, przyciągając wzrok obecnego na balu Justina Timberlake`a

oczywiście udaję zimną i niewzruszoną lecz nad ranem, na jego propozycję porwania mnie na jego prywatną wyspę na Seszelach przystaję z ochotą

tam bawię się resztę weekendu, po czym uciekam po cichutku z miejscowym casa novą jego drewnianą łódeczką na stały ląd

zauroczony mą osobą tubylec oferuje lot swoją awionetką w kierunku, jakże egzotycznego miasta - Łodzi

lądujemy na osiedlowym boisku, wzbudzając sensację wśród spacerujących staruszek

wracam do domu i wspomnienia mam bezcenne :)

emka emka
Zabawa karnawałowa 2012-02-14 01.25

Wg mnie idealna zabawa karnawałowa zdecydowanie powinna zawierać element tajemniczości (np. maski), być wypełniona piękną muzyką, eleganckimi strojami gości, znajdować się w pięknych wnętrzach (zamek, wytworna kamienica...) poprzez których mrok nocy przebijają się delikatne światła.
Bardzo trafnie taki bal opisują słowa jednej piosenki z musicalu Upiór w operze w wersji polskiej z TM Roma, właśnie z balu maskowego:

Co za bal!
Maskarada na sto par - co za bal.
W taką noc odrzuć twarz
I stań się maską!
Co za bal!
Ile masek, tyle barw - co za bal!
Cały świat musi twarz zasłonić własną.
Tutaj plusz, a tam róż,
Tutaj tiul, tam znów król,
Chłop i pop,
Czerń i biel,
Tutaj pik -, a tam kier.
Maski!
Idą w ruch - idą w tan,
Z korowodem dam!
I czy szaleństwo trwa...
Czyj to wzrok,
Czyja twarz,
Kto jest kim?
Fakt czy fałsz?
Stary koń, młody lew,
Tutaj pik, a tam trefl,
Maski!
Chłoną noc, chłoną dźwięk,
Aż zamroczy je oślepiający blask!

Tak powinien wyglądać bal karnawałowy :)

siwa siwa
Zabawa na 102... 2012-02-14 14.13

I - intrygująca, irracjonalna
Z - znakomita, zajefajna
K - kolorowa i kosmiczna !

Taka właśnie powinna być
IDEALNA ZABAWA KARNAWAŁOWA!!!





powinna wyglądać idealna zabawa karnawałowa i dlaczego

siwa siwa
A dlaczego akurat taka??? 2012-02-14 14.19

Ponieważ karnawał jest RAZ w roku i trzeba się wyszaleć! :P

ania100 ania100
Jurta nie będzie ...... 2012-02-15 11.52

Idealna zabawa karnawałowa ?
Oczywistym jest, że to bal kostiumowy w maskach. Nie chodzi tu o licytację jakości i pomysłowości przebrania. Chodzi o to, że możemy poczuć się wolni, anonimowi , możemy na luzie pokazać swoje prawdziwe oblicze, bawić się jak dzieci, przecież i tak nikt nas nie rozpozna ( duuuży uśmiech).
Wiem, teraz ludzie są teraz spięci, ambitni, muszą być debeściakami. Przypomniała mi się Doduś, na jednym balu kostiumowym twarz miała doskonale zamaskowaną, cóż z tego skoro jej prawdziwe oblicze (to z tyłu), zostało jak zwykle nie odziane i każdy widział, że to Doduś, więc po co się przebierała?
Zabawa karnawałowa to radość, wolność, dobre żarcie i rozpusta. Anonimowa balanga, z której nikt nas nie rozliczy, bo to przecież Zorro zasnął pod stołem, na którym w tym samym czasie tańczyła kan-kana Królewna Śnieżka.

amorek amorek
idealna zabawa karnawałowa to totalna orgia zmysłów 2012-02-15 20.46

dla ducha i dla ciała.Bez sztywnej atmosfery , w stylu starożytnych rzymian.Folgowanie zmysłom na leniwie na leżąco ; picie,palenie jedzenie i p...przytulanie i wyluzowywanie na tapczanie grupowo lajtowo i indywidualnie nieracjonalnie !

powerman powerman
starych nie ma chata wolna...oj będzie bal 2012-02-15 20.56

Znajomy mówił : "że jak stół na imprezie nie pęknie to impreza nieudana " i coś w tym jest.Dobry bal nie jest sztywny, tylko luzacki , gdzie wszyscy są weseli i wyluzowani.Przydałby się w odpowiednim momencie przystojny Krzysiek Ibisz żeby go wyciągnąć z szafy i żeby ciągle mówił : " DOBRY WIECZÓR PAŃSTWU " a do nowo przybyłych gości : "Skąda Państwo do Nas Przyjechali " ?

prostoznieba prostoznieba
Ideał;) 2012-02-15 21.30

Mówi się, że ideały nie istnieją, a tu proszę: połączenie wytwornych strojów i stylowych, zabytkowych wnętrz z wolnością i pasją tanga argentyńskiego, szaleństwem karnawałowej zabawy i możliwością wcielenia się na ten jeden wieczór w dowolną postać dzięki założonej masce! Dla mnie to właśnie jest idealne połączenie pozornych sprzeczności;)

osimek1 osimek1
Idealna zabawa karnawałowa 2012-02-15 22.45

Zawsze twierdziłem, że idalny karnawał jest w rio. Co w nim takiego szczególnego?
1. Kobiety ;)
2. Czemu u nich jest tak ciepło a u nas śnieg nas zasypuje ? wrr... chyba trzeba sie wyprowadzić z tego kraju
3. Samba - jakaś normalna muzyka a nie jak w naszych łódzkich klubach "umc umc umc"
4. najważniejsze dla mnie - nikt mnie tam nie zna, jeżeli ludzie będą się dziwnie patrzeć na moj sposób tańczenia odpowiem, że jest to "polska odmiana samby" - a kto mi w taką bajkę u nas w kraju uwierzy? po prostu powiedzą, że nie umiem tańczyć (no i w sumie racja...)

orbitka_ orbitka_
Karnawał 2012-02-15 23.35

Najlepsza impreza (nie ważne czy to karnawałowa, czy urodzinowa, czy z okazji bez okazji) to taka na której nikt nie siedzi, a wszyscy się bawią. Nie zależy mi na wykwintnym jedzeniu (chipsy z Biedronki + jakieś kanapki i idealna zabawa na całą noc), alkoholu może nie być bo i po co? Bywałam już na "super" imprezach gdzie wszyscy siedzieli przy stole, zajadali się smakołykami, i nie byli zainteresowani zabawą. A czy o to chodzi? W szczególności w tym szczególnym okresie jakim jest karnawał? Czy nie ważniejsze jest to, żeby choć raz w roku wyjść na parkiet z uśmiechem od ucha do ucha? W gronie przyjaciół, którzy nie zwracają uwagi na to jak jestem ubrana (czy przebrana, czy może w piżamie, a może w jeansach), zwracają uwagę na to, że jestem.

Przepis na udaną zabawę jest krótki i w teorii prosty, niestety często z prostego przepisu wychodzi nam "zakalec". Reasumując, do wykonania najlepszej zabawy karnawałowej potrzebujemy
- garść przyjaciół
- wiadro uśmiechu
- szczyptę jedzenia
- odrobinę picia
- muzyka do smaku
Wszystko to zamykamy w pomieszczeniu o wymiarach co najmniej 20 metrów kwadratowych, na czas nie krótszy niż 8 godzin.

Życzę wszystkim udanej zabawy karnawałowej, i proszę podzielić się jak wyszedł przepis ;)

kluska_zgr kluska_zgr
Dobra zabawa! 2012-02-16 07.49

Przepis na idealną zabawę:

Szczypta dobrego nastawienia,
kilka łyzeczek pewności siebie,
3-4 tony dobrego towarzystwa,
odrobina zapomnienia codziennych problemów,
gotować w kieliszku dobrej whisky około 30 minut aż do zezłocenia.
Dobrą zabawę podawać na gorąco na płonacym półmisku.

redakcja redakcja
Rozwiązanie 2012-02-17 12.15

Rozwiązanie konkursu dostępne tutaj - http://www.mmlodz.pl/blog/entry/284507/Festiwal+Tatua%C5%BCu+i+Wenecki+Bal+Maskowy+-+rozwi%C4%85zania+konkurs%C3%B3w.html