*
Dodane 2012-02-29 07.42 , komentarzy 0

Zmiany w MPK od 1 marca: nowe ceny biletów i przepisy taryfowe

Inne ceny biletów, dwie strefy taryfowe czy bezpłatne przewożenie bagażu. Przypominamy zmiany, które weszły w życie od 1 marca w Łodzi.

mpk

1 marca pasażerów MPK czekają zmiany

Autor: Daniel Siwak, archiwum MM Łódź

W informacji MPK na pytania pasażerów odpowie... komputer

Od 1 marca pasażerów czekają spore zmiany.
Rada Miejska w Łodzi przyjęła nowe stawki za przejazdy łódzkimi tramwajami i autobusami MPK Łódź. Nowością w mieście jest wprowadzenie dwóch stref taryfowych.

Pierwszą (strefa miejska) wyznaczać będą granice administracyjne miasta Łodzi. Druga (strefa aglomeracyjna) to teren granic administracyjnych miast aglomeracji łódzkiej, z którymi Łódź podpisała stosowne porozumienia.

Niektóre linie będą obsługiwały obydwie strefy. Oznaczać to będzie, że pojedziemy w nich na bilecie aglomeracyjnym. W ten sposób podróżować będziemy w tych pojazdach: linia 41 (granica: Pabianicka-Mały Skręt), linia 97 (granica: od Zielony Romanów do Podchorążych-Szczecińska), linia 50 (granica: Gadka Stara Cmentarz), linia 53 (granica: Brzezińska 301/336), linia 54 (granica: Brzezińska 301/336), linia 60, 60B (granica: Imielnik Nowy), linia 70 (granica: Rzgowska-Zagłoby), linia 78 (granica: Szatonia), linia 82 (granica: Rokicińska 427/482), linia 88, 88A (granica: Marmurowa-Moskuliki), linia 91 (granica: Byszewska), linia 91B (granica: Grabińska 39/40), linia 93 (granica: Rzgowska-Zagłoby) oraz linia N1 (granica: Szatonia - w kursach z/do Aleksandrowa, Rokicińska 427/482 - w kursach z/do Andrespola)

Wszystko o nowej taryfie

Nowe ceny biletów - pełna taryfa
Dwie strefy taryfowe oraz bilety 20 i 40-minutowe oraz "Migawki" w cenie 80 zł. To zmiany, które wejdą od jutra (1 marca). Zobacz nowe ceny biletów MPK w Łodzi.
Nowe wzory biletów MPK
Wiadomo już, jak będą wyglądały nowe bilety MPK, które zaczną obowiązywać w Łodzi i aglomeracji łódzkiej od jutra (1 marca). Pojawi się na nich m.in. nowe logo miasta.
Co się jeszcze zmieni w przepisach MPK?
Wyższy mandat za jazdę bez biletu oraz zniesienie opłat za przewóz bagaży i rowerów. To jedne ze zmian w przepisach taryfowych MPK, jakie zaczną obowiązywać od jutra (1 marca) w Łodzi.

Warto wiedzieć

Jak wyrobić elektroniczną "Migawkę"?
Od 14 listopada ubiegłego roku można składać wnioski na "Migawkę", czyli na elektroniczny bilet okresowy. Bilet miesięczny trzeba wymienić przed 31 maja 2012 roku. Sprawdź jak i gdzie to zrobić.
Zmiany tras tramwajów podmiejskich od 1 kwietnia
Linia 9 do Konstantynowa, 43 do pętli przy Telefonicznej, a 46 na Zdrowie. Tak prawdopodobnie będą wyglądać trasy linii podmiejskich od 1 kwietnia.
Autobusy nocne co godzinę
W nocy z 30 listopada na 1 grudnia ubiegłęgo roku zmieniono kursowanie linii: N1, N2, N3, N4, N5, N6 i N7. Od tego czasu autobusy w tygodniu podjeżdzają na przystanki co godzinę.

Czytaj więcej o komunikacji w Łodzi:


Podsumowania 2011 roku | Rihanna w Łodzi | Student na rowerze | Kolory ulic Łodzi | Konkursy | Widzew Łódź | ŁKS Łódź | PKP - rozkład jazdy | Karaoke w Łodzi

X

Miejsce
w rankingu
Daniel Siwak

Informuję, że materiały aktualizowane po 1 maja 2013 roku nie są mojego autorstwa i bez mojej wiedzy edytowane są przez obecną redakcję portalu.

Autor ostatnio dodał:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!
Dodaj swój komentarz: