*
Dodane 2012-04-25 18.14 , komentarzy 17

Moto Weteran Bazar w Łodzi 12-13 maja [+konkurs]

Miłośnicy motoryzacji już zacierają ręce. Kolejna edycja największej w kraju giełdy kolekcjonerskiej - Moto Weteran Bazar już 12 maja. Mamy dla Was bilety.

Miłośnicy motoryzacji już zacierają ręce. Kolejna edycja ...

Moto Weteran Bazar przyciąga miłośników ...

Autor: Archiwum MMŁódź

Zobacz, jak wyglądała pierwsza w tym roku edycja Moto Weteran Bazaru

Tradycja Moto Weteran Bazaru sięga 1992 roku, kiedy to grupa łódzkich miłośników motoryzacji postanowiła zorganizować giełdę, na której każdy mógłby odsprzedać niepotrzebne mu części do zabytkowych pojazdów. W pierwszym roku istnienia odbyła się tylko jedna edycja giełdy - zlokalizowana na skromnym terenie otaczającym Poleski Ośrodek Sztuki przy ul. Krzemienieckiej. Pojawiło się kilkunastu sprzedających i kilkaset osób, które poszukiwały części do swoich "maszyn".

W dniach 12-13 maja odbędzie się kolejna edycja Moto Weteran Bazaru, który zadomowił się już na łódzkim stadionie "Start". Obecnie bierze w niej udział kilkuset wystawców i kilkakrotnie więcej odwiedzających.

KONKURS:

Mamy dla Was 3 podwójne bilety na Moto Weteran Bazar
. By wygrać jeden z nich wystarczy, że w komentarzu poniżej napiszecie, co fascynuje Was w zabytkowych przedmiotach i dlaczego. Jednocześnie należy wysłać maila ze swoim imieniem, nazwiskiem i MM-kowym nickiem na adres: redakcja@mmlodz.pl (w tytule koniecznie wpisując "Moto Weteran Bazar 2012 - konkurs). Nagrodzimy autorów najciekawszych wpisów, którzy przyślą jednocześnie maila na podany wyżej adres. Konkurs trwa do 8 maja, do godz. 7:59.

WAŻNE: Pod uwagę brane będą tylko oryginalne wpisy zarejestrowanych i zalogowanych użytkowników.

Zobacz też inne konkursy MM Łódź




X

Miejsce
w rankingu
redakcja

Redakcja serwisu "Moje Miasto Łódź"

Komentarze

aston82 aston82
za co kochamy stare przedmioty? 2012-04-25 19.02

ja uwielbiam wszystko co związane ze starą motoryzacją,samochody z dawnych lat maja duszę,czuć w nich kawał historii,w dawnych czasach samochód był członkiem rodziny pielęgnowany co weekend w przydomowym garażu.Teraz auto to jest przedmiot który potrzebny jest do przedostania się z domu do hipermarketu.

krzych krzych
No nareszcie 2012-04-25 19.23

Znowu będzie można pobrudzić sobie ręce wygrzebując coś z przepastnych skrzynek z różnymi częściami, mnie akurat interesują stare dwusuwowe Romety, mam nadzieję że tym razem znajdę brakujące części. Za to lubię Moto Weteran Bazar

babel19856 babel19856
Bo mają duszę... 2012-04-25 19.57

Stare,zabytkowe przedmioty prócz swojej wartości może nie tyle co finansowej jak odczuwalnej to przede wszystkim mają duszę i niosą ze sobą pewną historię i za to uwielbiam i mnie fascynują

Pasjonat Pasjonat
bezkonkurencyjność i historia 2012-04-25 22.09

Fascynują mnie stare przedmioty, ponieważ mają coś, czego nowe rzeczy nigdy mieć nie będą- niepowtarzalność. Drugiego takiego samego nie ma. To człowiek wkładał serce, talent w wytworzenie tego przedmiotu, teraz robi to maszyna, która jak wiadomo, uczuć nie posiada i wykonuje tysiące takich samych rzeczy, które niepowtarzalne nie będą. Dlatego też nowe przedmioty nigdy nie dorównają tym starym.
Kolejna sprawa- każdy stary przedmiot posiada historię, zawsze zastanawiam się kto go używał, gdzie stał.
Należy także wspomnieć o tym, że kiedyś materiały, które służyły do produkcji były dużo lepsze, teraz i wykonanie i materiały są dużo gorsze.
Ponieważ jest pasjonatem zabytkowych przedmiotów mogę jeszcze dużo pisać, ale zatrzymam się na tych argumentach ;)

Adrianna94 Adrianna94
Zabytkowe przedmioty 2012-04-26 00.04

Zabytkowe przedmioty fascynują mnie ze względu na swoją tajemniczość. Każda wiekowa rzecz ma swoją własną historię, skrywa w sobie wiele wspomnień poprzednich właścicieli. Najcenniejsze według mnie są przedmioty posiadające wartość sentymentalną. Bransoletka, która dziś przeżywa swoją drugą młodość mogła być prezentem urodzinowym, który nasza prababcia dostała od swojej mamy. Pierścionek zaręczynowy, wręczany wybrance serca może być przekazywany z pokolenia na pokolenie od wielu lat, przynosząc szczęście kolejnym pokoleniom. Zabytkowe maszyny, pojazdy pokazują nam, jak dawniej ułatwiano sobie codzienne obowiązki. Staromodne ubrania pokazują, jak zmieniają się trendy. Pamiętniki pisane przez naszych przodków pozwalają nam dowiedzieć się, jak wyglądały ówczesne realia życia. Nawet zabawka z lat dziecięcych znaleziona przypadkiem podczas sprzątania przywołuje mnóstwo wspaniałych wspomnień. Zabytkowe przedmioty skrywają pod warstwą kurzu wiele niesamowitych historii pozwalających nam odbyć niezapomnianą podróż w czasie.

agnesj77 agnesj77
Zabytkowe przedmioty 2012-04-26 12.38

Zabytkowe przedmioty mają duszę. Uwielbiam na nie patrzeć wyobrażając sobie ich historię.Nigdy nie zapomnę jak podczas pobytu w Anglii chodziłam na tzw placyki.Dziwiło mnie dlaczego ludzie sprzedają takie niesamowite rzeczy za bezcen i smuciło, że nie mogę kupić wielkich zegarów gdyż nie miałabym ich jak przewieść do kraju.Przemykałam wsród tych rzeczy czując się jak Alicja w krainie czarów i magii które na pewno te przedmioty posiadały.Zabytkowe przedmioty to też wspomnienia o czasach które juz nie wrócą i ludziach których już nie ma.
Sama mam kilka takich przedmiotów i mebli: mój ukochany to toaletka mojej praprababci. Przeżyła dwie wojny i widziała nie jeden cudowny makijaż.

W S T Y D!!!!!!!!!!! Gość
~W S T Y D!!!!!!!!!!!
Drodzy ch......dotyczy hrabia Sku....... 2012-04-27 07.25

PROSIMY usunąć tego szanownego h r a b i e g o .Uwłacza to naszej godności i zaśmieca internet.

PrzemasDM PrzemasDM
"Strare , ale zawsze jare" - starocie z ciągłą duszą 2012-04-29 22.40

Zabytkowe przedmioty mają to sobie"coś" mówi się o nich, że mają duszę.Tak jak to się mówi stare, ale zawsze jare:) Można powiedzieć, że zawsze są dla kolekcjonerów cennymi przedmiotami - rzeczami, a dla zwykłego człowieka czymś nowym. Nie ma przedmiotów na moto - weteranie, które nie kują ludzkiego "oka". Osoby znające się na temacie mają tzw. "świra" na punkcie motocykli czy też staroci, to taki dzień jaki jest moto -weteran jest dla nich "świętem". Dla Mnie zawsze takie rzeczy wystawiane wzbudzają we Mnie radość i przykuwają uwagę. Czasem lubię się zatrzymać np. na jakimś przedmiocie czy rzeczy przedwojennej co nigdy nie widziałem czy też pojeździe np.jakiś stalowy rumak. Takie "cacko" , które jest niby bezcenne jest dla Mnie zawsze przykuwające moją uwagę i warte obejrzenia o tak po prostu z czystej ludzkiej ciekawości :). Starocie mogą mają to do siebie, że mogą starszym pokoleniom przypomnieć np. swoje dzieciństwo czy też przemiany jakie nastąpiły we współczesnej technice. Zapewne jest "coś" w tych starociach skoro ludzie do tej pory znajdują nabywców na różne rzeczy, które dla jednych są bez wartości, a dla innych bezcenne. Warto podkreślić , że łódzki moto - weteran jest od wielu lat organizowany i ma spore zawsze zainteresowanie nie tylko wśród odwiedzających z Polski , ale również za granicy.

jakub.e jakub.e
Jak mówią kolekcjonerzy - stare rzeczy mają duszę. 2012-05-05 17.06

Uwielbiam zabytkowe przedmioty, fascynują mnie. Podczas Moto Weteran Bazar zawsze najciekawsze są stoiska osób, które z zakamarków swoich strychów, komórek i szaf powyciągają rzeczy pochodzące sprzed kilkudziesięciu lat. Patrząc np. na pochodzące z początku XX wieku wieko zwykłej beczki nie sposób nie pomyśleć, kto je wykonał, przetoczył po tętniącym kiedyś życiem dziedzińcu browaru, a potem przewiózł, by smakosze mogli skosztować produktu z tegoż browaru. Jak mówią kolekcjonerzy - stare rzeczy mają duszę. Stąd właśnie bierze się to niezwykłe wrażenie dotknięcia historii, gdy patrzy się na stare przedmioty, fotografie i pamiątki po miejscach, które pamiętają już tylko nasi dziadkowie. Polecam.

Cutrabo Cutrabo
Mmmm 2012-05-05 20.40

W zabytkowych przedmiotach fascynuje mnie niepowtarzalny wygląd. Ich ówczesne kształty, ornamenty, surowce z których zostały wykonane są dziś rzadko spotykane w dzisiejszych produktach aczkolwiek istnieją wyjątki.
Jeżeli dodamy do tego jeszcze oryginalną historię właściciela związaną z takim przedmiotem to otrzymamy absolut, który powoduje chęć jego posiadania ewentualnie sfotografowania i zapamiętania jako ciekawostkę.

rafcio3f rafcio3f
Zabytkowe przedmioty 2012-05-06 14.56

Razem z moją dziewczyną często odwiedzam "wystawkę" w moim mieście. Raz w tygodniu na targowisku wystawiane są używane przedmioty, które można nabyć w okazyjnych cenach. W starociach podoba mi się to, że mam możliwość ożywić je, przywrócić do użytku. Uwielbiam majsterkować, a na "wystawkach" mam okazję znaleźć części, których potrzebuję, w cenach, które mi odpowiadają. Dużo więcej frajdy przynosi mi szukanie kolejnych niezbędnych części, które muszę naprawić, żeby osiągnąć zamierzony efekt, niż skierowanie problemu do specjalisty. Moja dziewczyna jest mistrzynią targowania się. Potrafi dogadać się z każdym sprzedawcą. Lubię przyjazny klimat panujący na targach zabytkowych przedmiotów. Pachnie tam historią, a unoszące się w powietrzu atomy kurzu zapewniają niepowtarzalną atmosferę.

amorek amorek
W Starych przedmiotach fascynuje mnie rzetelna jakosc i trwalosc 2012-05-07 11.51

Przetrwaly lata i przetrwaja nastepne dekady, czego nie mozna powiedziec o obecnie wytwarzanych kiepskiej jakosci przedmiotach.Ta wysoka jakosc sprawia ze siegamy z fascynacja i pietyzmem do tych starych przedmiotów, słusznie zachwycaja nas swoja jakoscia i starannoscia wykonania,solidne wykonanie tych przedmiotów umozliwia nam zachwyt nimi bo inaczej po prostu by tyle lat nie przetrwały...

amorek amorek
W Starych przedmiotach fascynuje mnie rzetelna jakosc i trwalosc 2012-05-07 11.51

Przetrwaly lata i przetrwaja nastepne dekady, czego nie mozna powiedziec o obecnie wytwarzanych kiepskiej jakosci przedmiotach.Ta wysoka jakosc sprawia ze siegamy z fascynacja i pietyzmem do tych starych przedmiotów, słusznie zachwycaja nas swoja jakoscia i starannoscia wykonania,solidne wykonanie tych przedmiotów umozliwia nam zachwyt nimi bo inaczej po prostu by tyle lat nie przetrwały...

amorek amorek
W Starych przedmiotach fascynuje mnie rzetelna jakosc i trwalosc 2012-05-07 11.51

Przetrwaly lata i przetrwaja nastepne dekady, czego nie mozna powiedziec o obecnie wytwarzanych kiepskiej jakosci przedmiotach.Ta wysoka jakosc sprawia ze siegamy z fascynacja i pietyzmem do tych starych przedmiotów, słusznie zachwycaja nas swoja jakoscia i starannoscia wykonania,solidne wykonanie tych przedmiotów umozliwia nam zachwyt nimi bo inaczej po prostu by tyle lat nie przetrwały...

żółwik żółwik
Stare rzeczy emanują duszą człowieka, który je wytworzył 2012-05-07 12.34

dlatego fascynują i urzekają swoją magicznym wdziękiem,wystarczy spojrzeć,wziąsć je do ręki żeby wiedzieć ze jest wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju bo stare rzeczy były świadkiem niezwykłych zdarzeń, mają pamięć i noszą znamiona starych historii

puchatek puchatek
Ko-ko starocie są spo-ko ! ! ! 2012-05-07 16.33

W zabytkowych przedmiotach fascynuje mnie to że byly swiadkiem historycznych, często waznych i znaczących wydarzeń.Mnie najbardziej fascynuje stara broń historyczna ; wszelkiego rodzaju broń palna jak i bagnety i noże.Wyobrażam sobie umiejscawiając w odpowiedniej epoce-losy rzołnierza,który posługiwał sie daną bronią,co musiał myśleć i czuć, czego pragnął kogo kochał...? Czy miał rodzin ę i czy mógł do niej kiedyś wreszcie powrócić, a jeśli tak, to po jakim czasie? To wszystko razem wziete jest bardzo ciekawe i bardzo pouczające..!

redakcja redakcja
rozwiązanie konkursu 2012-05-08 10.19

http://www.mmlodz.pl/blog/entry/289024/Rozwi%C4%85zanie+konkursu+zaproszenia+na+Moto+Weteran+Bazar.html