*
Dodane 2012-05-10 09.32 , komentarzy 1

Bezpłatnie odbiorą elektrośmieci z Twojego mieszkania

Dużych elektrośmieci, czyli pralek, lodówek czy telewizorów nie trzeba będzie już samemu dostarczać do specjalnego punktu ich zbierania. W Łodzi rusza program, dzięki któremu to do naszego domu zgłosi się firma, aby je odebrać.

Duże elektrośmieci nie będą już probleme...

Autor: archiwum MM Łódź / Przemek Dana

Zrównoważony transport na Uniwersytecie Łódzkim. Bez pieniędzy na drogi rowerowe

Elektrośmieci to wszystkie urządzenia działające na prąd bądź baterie (telewizory, pralki, ale także suszarki czy telefony komórkowe). Zgodnie z prawem nie można ich od tak wyrzucić do pojemnika przy bloku czy domu, bo grozi za to kara grzywny od 500 do nawet 5000 zł. Tym samym wszystkie urządzenia trzeba było dostarczyć do specjalnych punktów zbierania takich odpadów.

Od dzisiaj (10 maja) w Łodzi nie będzie już takiej potrzeby w przypadku tych najbardziej kłopotliwych "śmieci", czyli pralek, telewizorów, lodówek, kuchenek elektrycznych i tym podobnych dużych urządzeń.

Pracownicy firm ElektroEko oraz Remondis Electrorecycling sami przyjadą do naszego domu bądź mieszkania i odbiorą odpady. - Elektrośmieci zawierają w sobie mnóstwo trujących substancji, m.in. freon, kadm, brom, ołów czy rtęć - wylicza Przemysław Kędzierski z ElektroEko. - Po przeniknięciu do organizmów zwierząt i ludzi, np. poprzez wody gruntowe, mogą wywoływać zaburzenia percepcji, schorzenia układu rozrodczego, nowotwory nerek oraz wiele innych groźnych chorób. Jest to jedna z przyczyn, dla której bezwzględnie należy oddawać elektrośmieci do specjalnych punktów zbierania - podkreśla Kędzierski.

Program prowadzony będzie na terenie Łodzi i aglomeracji łódzkiej. Aby umówić się na odbiór dużych elektrośmieci, wystarczy wejść na stronę www.odbior-elektrosmieci.pl lub zadzwonić pod numer: 42 653 20 11 i ustalić z konsultantem dogodny termin.

W ramach programu nie będą jednak odbierane drobne elektrośmieci, czyli telefony komórkowe, suszarki, aparaty, laptopy itp. Lista punktów, w których można je wyrzucić w każdej ilości i bezpłatnie znajduje się na stronach Urzędu Miasta Łodzi.

Czytaj codziennie MMLodz.pl/Wiadomości:


Kliknij w zdjęcie, żeby zobaczyć fotogalerię:

Miss Polonia Studentek

Miss Ziemi Łódzkiej

Car Show 2012

X

Miejsce
w rankingu
redakcja

Redakcja serwisu "Moje Miasto Łódź"

Autor ostatnio dodał:

Komentarze

champi champi
i to jest 2012-05-10 09.46

bardzo dobry pomysł!

Dodaj swój komentarz: