*
Dodane 2014-04-11 19.30 , komentarzy 0

Muzyczny rozkład jazdy. Zobacz, które koncerty w Polsce warto zobaczyć

Artur Rojek, Laibach czy God is an Astronaut. Miłośnicy dobrej muzyki mają w czym wybierać.

Artur Rojek, Laibach czy God is an Astronaut. Miłośnicy dobrej ...

Miłośnicy dobrej muzyki mają w czym wybi...

Autor: Szymek Krusz

Polskie kluby na stałe weszły do koncertowego programu największych artystów sceny muzycznej. Co kilka dni w naszych miastach występuję gwiazdy światowego formatu.

Aby niczego nie przeoczyć, zebraliśmy dla Was najważniejsze wydarzenia nadchodzących tygodni w jednym miejscu. Zapraszamy do muzycznego rozkładu jazdy.

Koncerty w Polsce
kwiecień 2014Artur Rojek

Dwa lata po odejściu z Myslovitz, Artur Rojek wraca na scenę z solowym albumem. Kompozytor, autor tekstów, wokalista, a ostatnio i promotor wydał album zatytułowany "Składam się z ciągłych powtórzeń. Były lider Myslovitz, a także założyciel grupy Lenny Valentino postanowił tworzyć teraz pod swoim nazwiskiem. Trasa koncertowa: 12.04 Łódź / Wytwórnia, 13.04 Gdańsk / Parlament, 23.04 Warszawa / Palladium, 25.04 Poznań / Zamek

Laibach

Słoweński zespół powstał w 1980 w górniczo-przemysłowej miejscowości Trbovlje w byłej Jugosławii. Silnie związany w swojej działalności z Neue Slowenische Kunst. Część utworów, a nawet całych płyt tego zespołu to swoisty performance, bazujący na przeróbkach najbardziej znanych zespołów.

Zagrają 12 kwietnia w poznańskim Zamku oraz 13 kwietnia w gdańskim klubie B90.

God Is An Astronaut

Do Polski wraca jeden z najpopularniejszych zepsołów post-rockowych. "Origins" to siódma płyta zespołu, a zarazem pierwsza nagrana w pięcioosobowym składzie. Zespół znany jest z dopracowanych mocnych występy na żywo, połączonych z sugestywnymi wizualizacjami. Dzięki temu, w stosunkowo krótkim czasie, zdobyli popularność i wypracowali swoją markę w całej Europie. Trasa koncertowa: 15.04 Warszawa, Proxima / 16.04 Poznań, Eskulap / 17.04 Wrocław, Eter / 18.04 Kraków, Fabryka
Spring Break, czyli trzy dni i 50 koncertów w sercu Poznania


Święto polskiej muzyki rozpocznie się w Poznaniu już 24 kwietnia. W trzy dni zobaczymy ponad 50 koncertów. W kwietniu fanów muzyki czeka pionierskie jak na nasz rynek wydarzenie. "Spring Break Showcase Festival & Conference", bo tak nazywa się ta impreza zamieni Poznań w prawdziwe centrum polskiej muzyki alternatywnej.

Showcasy są nieodłącznym elementem renomowanych festiwali muzycznych w Europie Zachodniej. W Polsce poza warszawskimi Europejskimi Targami Muzycznymi trudno było znaleźć wydarzenie o podobnym charakterze. Teraz, dzięki wspólnej inicjatywie Fundacji Fast Forward i Centrum Kultury Zamek, Poznań doczekał się przedsięwzięcia reprezentującego to, co najlepsze na krajowej scenie muzycznej.Muzyka Hansa Zimmera

Już 26 kwietnia w Sali Kongresowej w Warszawie zabrzmi koncert muzyki filmowej poświęcony twórczości Hansa Zimmera. Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus oraz Chór Akademicki Politechniki Warszawskiej pod dyrekcją Macieja Sztora wykonają najsłynniejsze kompozycje Hansa Zimmera do takich filmów jak „Gladiator”, „Incepcja”, „Batman: Mroczny Rycerz”, „Pearl Harbour” oraz „Piraci z Karaibów”.
Amon Amarth

Do Polski na trzy koncerty przyjedzie niekwestionowana gwiazda szwedzkiego metalu – Amon Amarth. Wikingowie, mający w Polsce oddanych fanów, odwiedzą nasz kraj po raz kolejny już w kwietniu. Na koncertach promować będą wydany w ubiegłym roku krążek "Deceiver of the Gods", który potwierdził ich pozycję na panteonie melodyjnego death metalu.

Trasa koncertowa: 24.04 - Warszawa, Progresja / 25.04 - Gdańsk, B90 / 26.04 - Poznań, Eskulap
Jazz nad Odrą

Peter Cincotti, Kenny Garrett i tegoroczny laureat nagrody Grammy, Gregory Porter - to gwiazdy festiwalu Jazz Nad Odrą, który do 13 kwietnia potrwa we Wrocławiu. Tegoroczna, 50 edycj zapowiada się wyjątkowo.

W czasie festiwalu zobaczymy także: Terence Blanchard Quintet, Aruan Artiz, Piotra Wojtasika, Marka Napiórkowskiego czy Billy Czilds All-Star Quartet.
Cut Copy w Warszawie

Australijscy dance-punkowcy, czyli zespół Cut Copy wystąpi 22 kwietnia w warszawskim klubie Basen. Kwartet z Melbourne promować będzie swój najnowszy album zatytułowany "Free Your Mind". Jak mówili sami muzycy, inspiracją do powstania nowego krążka był ruch hipisowcki - "Zainspirowało nas Lato Miłości z 1967 roku, oraz Drugie Lato Miłości z lat 1988-89. ZZachwyca nas ówczesne poczucie wolności. Chcemy przypomnieć słuchaczom, że każdy z nas ma prawo być wolnym na swój własny sposób".

Muzyka Cut Copy to połączenie post-punku, electro popu oraz disco. Jak sami członkowie grupy mówią, swoje muzyczne inspiracje czerpią od Daft Punk, New Order, Pet Shop Boys czy też Electric Light Orchestra.

Bilety w cenie 99 i 110 zł do kupienia w punktach sieci Empik, Media Markt, Saturn oraz na ticketpro.pl, ebilet.pl, eventim.pl, muno.pl, evenea.pl i biletomat.pl
X

Miejsce
w rankingu
redakcja

Redakcja serwisu "Moje Miasto Łódź"

Autor ostatnio dodał:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!
Dodaj swój komentarz: