*
Dodane 2014-07-25 19.00 , komentarzy 0

Muzyczny rozkład jazdy, czyli najlepsze koncerty w Polsce

Sprawdźcie, jakie ciekawe koncerty szykują się w Polsce.

Sprawdźcie, jakie ciekawe koncerty szykują się w Polsce.

Sprawdźcie, jakie ciekawe koncerty szyku...

Autor: Szymek Krusz

Polskie kluby na stałe weszły do koncertowego programu największych artystów sceny muzycznej. Co kilka dni w naszych miastach występuję gwiazdy światowego formatu.


Aby niczego nie przeoczyć, zebraliśmy dla Was najważniejsze wydarzenia nadchodzących tygodni w jednym miejscu. Zapraszamy do muzycznego rozkładu jazdy. Tym razem mocno festiwalowego, przed nami m.in. elektroniczny Audioriver, alternatywny OFF i jubileuszowa edycja Przystanku Woodstock.

 

Koncerty w Polsce
Lipiec / Sierpień 2014

 

Nigel Kennedy & Kroke

Ich wspólne koncerty to wędrówka po różnych muzycznych tradycjach Europy Wschodniej. Bałkańskie melodie splatają się z cygańskimi i żydowskimi.

Jego i grupy Kroke wirtuozeria wsparta scenicznym temperamentem samego Kennedy’ego czynią te koncerty niepowtarzalnym spektaklem muzycznym. 26 lipca wystapią we wrocławskim Imparcie.
Jessie Ware

26 lipca w Zatoce Sztuki w Sopocie usłyszymy Jessie Ware. Układa niezwykłe teksty, które pięknie uzupełniają jej muzykę. Artystka w swojej twórczości wykorzystuje z ogromnym smakiem tradycje muzyki soul, r&b i brytyjskiej elektroniki.

Znana jest z takich utwórów jak "Running", "Nigh light"czy "Wildest moments".
Backstreet Boys

Legendarny boysband po raz drugi w tym roku wystąpi w Polsce, tym razem 27 lipca w Gdańskiej Ergo Arenie.

Muzyczny młodzieżowy symbol lat 90-tych w lutym wystąpił w Warszawie na Torwarze i został bardzo ciepło przyjęty przez publiczność. W efekcie latem tego roku Backstreet Boys odwiedzą Trójmiasto.
Hugh Laurie

Aktor i muzyk, który zyskał międzynarodowy rozgłos za sprawą tytułowej roli w serialu Dr House wystąpi 27 i 28 lipca w Poznaniu (Aula UAM) oraz 29 w Szczecinie (Zamek Książąt Pomorskich).

W 2011 roku Laurie wydał swoją debiutancką, bluesową płytę. "Let Them Talk" rozeszła się w ponad milionie egzemplarzy na całym świecie. Po jej sukcesie przyszła pora na kolejny album – "Didn’t It Rain".
Fesiwal Audioriver

Trzydniowy festiwal to obowiązkowa pozycja w wakacyjnych planach osób ceniących dobrą elektronikęę. W ciągu ośmiu lat na malowniczej plaży nad Wisłą oraz na płockim Starym Rynku wystąpiło kilkaset gwiazd muzyki elektronicznej i alternatywnej z całego świata.

W tym roku 25, 26 i 27 lipca zagrają m.in.: Little Dragon, Trentemoller, Booka Shade, Pretty Lights, Bokka czy Skalpel.
OFF Festival

Karty zostały odkryte, wiemy już wszystko o OFF Festivalu 2014. Impreza startuje 31 lipca wielkim afterparty. Tradycyjnie koncerty otwarcia będziemy mogli zobaczyć w Hipnozie. Podczas czterech festiwalowych dni usłyszymy prawie 80 wykonawców, a wśród nich takie tuzy alternatywy jak Neutral Milk Hotel, The Black Lips, Perfume Genius, John Wizards, The Jesus and Mary Chain, The Notwist czy Deafheaven.
20. Przystanek Woodstock

Przed nami jubileuszowy Woodstock. Na czterech festiwalowych scenach zaprezentuje się ponad 70 wykonawców, tradycyjnie już stanie także Akademia Sztuk Przepięknych, odbędą się również warsztaty i działania organizacji pozarządowych.

Gwiazdami tegorocznego Przystanku niewątpliwie będzie zespół Manu Chao, niemiecki Accept oraz kończąca karierę Budka Suflera.

Sprawdź, kto zagra w Kostrzynie nad Odrą między 31 lipca a 2 sierpnia.


Mazury Hip Hop Festiwal

Między 7 a 9 sierpnia mazurskie Giżycko stanie się stolicą polskiego hi-hopu. To najstarszy i realizowany z największym w Polsce rozmachem festiwal poświecony temu gatunkowi muzyki. Jego historia sięga 2002 roku, pierwsza edycja była jednodniowa, a od 2010 roku festiwal trwa 3 dni.

W tym roku na scenie zobaczymy m.in. Grubsona, Rasmentalism, Bezczela, B.R.O, Trzeci Wymiar, Małpę czy Mesa.

X

Miejsce
w rankingu
redakcja

Redakcja serwisu "Moje Miasto Łódź"

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!
Dodaj swój komentarz: