*
Dodane 2014-11-21 19.00 , komentarzy 2

Muzyczny rozkład jazdy, czyli najlepsze koncerty w Polsce

Sprawdźcie, jakie ciekawe koncerty szykują się w Polsce.

Sprawdźcie, jakie ciekawe koncerty szykują się w Polsce.

Sprawdźcie, jakie ciekawe koncerty szyku...

Autor: Szymek Krusz


Polskie kluby na stałe weszły do koncertowego programu największych artystów sceny muzycznej. Co kilka dni w naszych miastach występują gwiazdy światowego formatu.


Aby niczego nie przeoczyć, zebraliśmy dla Was najważniejsze wydarzenia nadchodzących tygodni w jednym miejscu. Zapraszamy do muzycznego rozkładu jazdy.

 

Koncerty w Polsce
Listopad 2014

 

Hypnotic Brass Ensemble - 21.11 - Katowice, Hipnoza

Ten rodzinny zespół w ciągu kilku lat przeszedł od grania na ulicach Chicago do występów na najważniejszych festiwalach świata i współpracy z hollywoodzkimi studiami filmowymi – ich muzykę można usłyszeć między innymi w "Igrzyskach Śmierci".

Ośmiu synów trębacza Phila Cohrana podróżuje po całym globie, występując u boku takich gwiazd jak Mos Def czy Blur pokazując moc tkwiącą w muzyce zaaranżowanej na osiem instrumentów dętych i jeden potężny bęben.
Yelle - 21.11 - Basen

Yelle to francuskie trio dowodzone przez wokalistkę Julie Budet, a uzupełnione o Jean-François Perrier oraz Tanguya Destable. Ich muzyka zaliczana jest do gatunku elektro-pop czy electroclash.

Rozgłos zyskali w 2005 roku, gdy w serwisie Myspace zamieścili piosenkę "Je veux te voir”. Utwór ten dotarł aż do pierwszej piątki najpopularniejszych we Francji. Debiutancki album "Pop Up" ukazał się w 2007 roku.

Morrissey - 21.11 - Kraków, Teatr Łaźnia

Morrissey jako były wokalista The Smiths dzięki poetyckim tekstom pełnym romantycznego niepokoju, wyobcowania społecznego i ciętego dowcipu związał się mocno z liczną grupą podobnie jak on wrażliwej i zniechęconej młodzieży.

W 1988 roku wydał pierwszą solową płytę zatytułowaną „Viva Hate”. Po spokojnym okresie na przełomie tysiącleci, Morrissey powrócił na scenę muzyczną w 2004 roku z albumem „You Are the Quarry”, którego sukces udowodnił, że artysta pozostaje jedną z najbardziej lubianych postaci alternatywnego rocka.

Magazyn muzyczny NME określił Morrisseya „jednym z najbardziej wpływowych artystów w historii”, a The Independent stwierdziło: „wiele gwiazd musi umrzeć, aby osiągnąć status ikony, zaś Morrissey osiągnął ten status za życia”.

Morrissey w zeszłym roku, wydał autobiografię, która na Wyspach odniosła ogromny sukces. Później nagrał swój dziesiąty krążek "World Peace Is None Of Yor Business", który w 2014 trafił na sklepowe półki.


One Love Sound Fest - 22.11 - Wrocław, Hala Stulecia

11 edycja festiwalu odbędzie się w sobotę (22 listopada). Festiwal na przestrzeni dziesięciu lat rozwinął się w największy halowy festiwal muzyki reggae w Europie. Profil One Love przełamuje panujące schematy festiwalowe. Festiwalowa publiczność może spodziewać się szerokiej palety dźwięków reggae, roots, dub, ragga, hip-hop, dancehall, world music a także cyfrowych eksperymentów. W tym roku na festiwalu zagra m.in.: Nneka, Patricie, Junior Stress czy Alpa Blondy.

SOHN - 24.11 - Warszawa, Hybrydy

SOHN to przede wszytkim multiinstrumentalista i producent. Już pierwszy singiel "The Wheel" z 2012 roku przyniósł mu uznanie i zainteresowanie takich portali jak Pitchfork i The Fader.

Dzięki debiutanckiemu albumowi “Tremors”, który ukazał się nakładem legendarnej wytwórni 4AD, SOHN stał się jednym z najbardziej ekscytujących artystów sceny elektronicznej.
Arms and Sleepers
24.11 - Kraków, Alchemia / 25.11 - Warszawa, Chmury

Arms and Sleepers to amerykański duet tworzony przez Maxa Lewisa i Mirza Ramica. Ich muzykę stanowi połączenie trip-hopu, nostalgicznej i mrocznej elektroniki oraz rocka alternatywnego. Styl zespołu z pewnością zainteresuje takich wykonawców jak Massive Attack, Archive, Sigur Ros czy Radiohead.

Podczas koncertów w Polsce muzycy zaprezentują utwory z albumów "Cinematique" oraz "Nostalgia for the Absolute".
Swans - 1.12 - Poznań, Eskulap / 2.12 - Gdańsk, B90 / 3.12 - Warszawa, Basen

Ekipa Michaela Giry powróci do Polski na trzy koncerty. Swans rozpoczęli swoją działalność na początku lat 80. W tym czasie nagrali kilkanaście studyjnych albumów, które bardzo często zaskakiwały brzmieniem nawet najwierniejszych fanów.

Po kilkunastoletniej przerwie, w 2010 roku Michael Gira ogłosił reaktywację, wydając krążek "My Father Will Guide Me up a Rope to the Sky", który zdobył świetne recenzje.
Freddy Cole - 27.11 - Wrocław, Impart / 28.11 - Rybnik, RCK

Młodszy brat Nata "King" Coleaa, ale przede wszystkim światowej sławy wokalista i pianista jazzowy, Freddy Cole da w Polsce dwa koncerty.

Freddy stoi na czele zespołu, w którego skład wchodzi on sam, gitarzysta Randy Napoleon, perkusista Curtis Boyd i basista Elias Bailey. Freddy nagrywa od 1952 roku. Freddy Cole nie przeprasza za to, że brzmi jak swój brat. Istnieją niezaprzeczalne podobieństwa, a jednak jego głos jest bardziej chrapliwy, szorstki, bardziej jazzowy.
Gogol Bordello - 1.12 - Gdańsk, B90 / 2.12 - Kraków, Rotunda / 4.12 - Warszawa, Stodoła

Gogol Bordello ma na koncie osiem albumów, z których ostatni, "Pura Vida Conspiracy", ukazał się w 2013 roku. Połączenie cygańskiego punk rocka, reggae, folku i orientu to mieszanka iście wybuchowa, szczególnie w wykonaniu tej ekipy. Zespół składa się z ośmiu imigrantów pochodzących głównie z Europy Wschodniej, ale także z odleglejszych zakątków świata, jak Izrael, Etiopia, czy Ekwador.

Na czele tej etnicznej składanki stoi pochodzący z Ukrainy Eugene Hütz. Podróż przez Polskę, w której mieszkali przez jakiś czas, pozostawiła w sercu Eugene’a wyjątkowy sentyment do naszego kraju.


Trasy koncertowe
Mela Koteluk:
- 22 listopada - Katowice, Mega Club
- 23 listopada - Wrocław, Eter
- 24 listopada - Szczecin, Lulu
- 27 listopada - Przemyśl, Zamek Kazimierzowski
- 28 listopada - Rzeszów, Pod Palmą
- 29 listopada - Rydułtowy, RCK
- 30 listopada - Zielona Góra, Kawon
Coma:
- 21 listopada - Katowice, Mega Club
- 22 listopada - Rzeszów, Pod Palmą
- 27 listopada - Warszawa, Stodoła
- 28 listopada - Warszawa, Stodoła
- 29 listopada - Białystok, Gwint
- 30 listopada - Poznań, Eskulap
Happysad:
- 21 listopada - Radom, Strefa G2
- 22 listopada - Kraków, Kwadrat
- 23 listopada - Kielce, Wspak
- 27 listopada - Częstochowa, Rura
- 28 listopada - Bielsko-Biała, RudeBoy
- 29 listopada - Wolbrom, Dom Kultury
- 30 listopada - Katowice, Mega Club

X

Miejsce
w rankingu
redakcja

Redakcja serwisu "Moje Miasto Łódź"

Autor ostatnio dodał:

Komentarze

Weterynarz Gość
~Weterynarz
PEDAŁY ! Tylko knur na knura skacze . 2014-10-03 20.54

.

AGA Gość
~AGA
Lesby - tylko świnia świni du.pę ślini !!! 2014-10-03 20.55

.

Dodaj swój komentarz: