*
Dodane 2014-11-28 19.00 , komentarzy 2

Muzyczny rozkład jazdy, czyli najlepsze koncerty w Polsce

Sprawdźcie, jakie ciekawe koncerty szykują się w Polsce.

Sprawdźcie, jakie ciekawe koncerty szykują się w Polsce.

Sprawdźcie, jakie ciekawe koncerty szyku...

Autor: Szymek Krusz

Polskie kluby na stałe weszły do koncertowego programu największych artystów sceny muzycznej. Co kilka dni w naszych miastach występują gwiazdy światowego formatu.


Aby niczego nie przeoczyć, zebraliśmy dla Was najważniejsze wydarzenia nadchodzących tygodni w jednym miejscu. Zapraszamy do muzycznego rozkładu jazdy.

 

Koncerty w Polsce
Grudzień 2014

 

ZU - 28.11 - Wrocław, Firlej

Reaktywowany zespół Zu zagra w Polsce jeden koncert. Cenione na całym świecie free jazowe trio wznowiło niedawno działalność po dwuletniej przerwie.

Zu powstało w 1999 roku. Zespół konsekwentnie porusza się w obszarze muzyki awangardowej, zgrabnie mieszając ze sobą elementy jazzu, noise'u, metalu i punka. Grupa współpracowała m.in. z Mike'em Pattonem, Matsem Gustafssonem czy zespołem Dälek.

Wiosną br. powrócili EP-ką "Goodnight, Civilization".
Gibbons, Dessner i Greenwood w hołdzie polskim kompozytorom - 29 listopada - Warszawa, Teatr Wielki

To będzie niezwykły wieczór w Warszawie. Beth Gibbons (Portishead) wraz z Krzysztofem Pendereckim wykona partię solową III Symfonii op. 36 Henryka Mikołaja Góreckiego. Oprócz tego Bryce Dessner (The National) wykona utwór "Réponse Lutoslawski", inspirowany muzyką Witolda Lutosławskiego. Publiczność będzie mogła również wysłuchać Jonny'ego Greenwooda (Radiohead) wykonującego "48 Responses to Polymorphia".
Swans - 1.12 - Poznań, Eskulap / 2.12 - Gdańsk, B90
3.12 - Warszawa, Basen

Ekipa Michaela Giry powróci do Polski na trzy koncerty. Swans rozpoczęli swoją działalność na początku lat 80. W tym czasie nagrali kilkanaście studyjnych albumów, które bardzo często zaskakiwały brzmieniem nawet najwierniejszych fanów.

Po kilkunastoletniej przerwie, w 2010 roku Michael Gira ogłosił reaktywację, wydając krążek "My Father Will Guide Me up a Rope to the Sky", który zdobył świetne recenzje.
Gogol Bordello - 1.12 - Gdańsk, B90 / 2.12 - Kraków, Rotunda / 4.12 - Warszawa, Stodoła

Gogol Bordello ma na koncie osiem albumów, z których ostatni, "Pura Vida Conspiracy", ukazał się w 2013 roku. Połączenie cygańskiego punk rocka, reggae, folku i orientu to mieszanka iście wybuchowa, szczególnie w wykonaniu tej ekipy. Zespół składa się z ośmiu imigrantów pochodzących głównie z Europy Wschodniej, ale także z odleglejszych zakątków świata, jak Izrael, Etiopia, czy Ekwador.

Na czele tej etnicznej składanki stoi pochodzący z Ukrainy Eugene Hütz. Podróż przez Polskę, w której mieszkali przez jakiś czas, pozostawiła w sercu Eugene’a wyjątkowy sentyment do naszego kraju.

Selash Sue - 8.12 - Warszawa, Proxima

Sue tylko na dwóch koncertach w Europie Środkowej - w Pradzie i w Warszawie zaprezentuje nagrania z nowego album, który ukaże się w lutym pszyszłego roku.

Selah Sue obdarzona nietuzinkową urodą młoda Belgijka jest sensacją na rynku muzycznym. Single "This World" oraz "Raggamuffin" podbiły europejskie listy przebojów. Jej mieszanka soulu, funku, reggae, rocka, hip-hopu i popu zachwyciła samego Prince'a, który oczarowany zaproponował Selah supportowanie go na koncertach.
Lamb - 8.12 - Wrocław, Eter / 9.12 - Kraków, Fabryka / 10.12 - Warszawa, Basen / 11.12 - Gdańsk, B90,

Trzy lata po wydaniu znakomicie przyjętego albumu "Five", Lamb wraca z nowym krążkiem i europejską trasą.

Legendarny duet wyrosły na stylistyce bristol sound i trip hopu, obok Massive Attack, Portishead i Hooverphonic udowadnia, iż muzyka elektroniczna może mieć romantyczną twarz.

Charyzmatyczna wokalistka i autorka tekstów - Lou Rhodes oraz producent i multinstrumentalista Andy Barlow, stworzyli styl łączący liryczną wokalistykę z ambientowymi, trip-hopowo jazzowymi pulsacjami. Ich produkcje oscylują pomiędzy lirycznymi, ambientowymi balladami, mrocznych trip hopem, aż po drapieżny i nerwowy drum’n’bass.Trasy koncertowe
Mela Koteluk:

- 29.11 - Rydułtowy, RCK
- 30.11 - Zielona Góra, Kawon
- 03.12 - Bydgoszcz, Estrada
- 05.12 - Sopot, Scena
- 07.12 - Łódź, Wytwórnia
- 18.12 - Olsztyn, CEiK
Skubas:
- 28.11 - Kostrzyn nad Odrą, KCK
- 29.11 - Toruń, Od Nowa
- 04.12 - Łódź, Scenografia
- 05.12 - Wrocław, Stary Klasztor
- 06.12 - Kraków, Rotunda
- 10.12 - Poznań, Eskulap
- 11.12 - Konin, Oskard
Julia Marcell:

- 28.11 - Poznań, Eskulap
- 04.12 - Łódź, Wytwórnia
- 05.12 - Olsztyn, CEiK
- 06.12 - Gdynia, Ucho
- 11.12 - Katowice, Mega Club
- 12.12 - Racibórcz, Przystanek Kulturalny


X

Miejsce
w rankingu
redakcja

Redakcja serwisu "Moje Miasto Łódź"

Autor ostatnio dodał:

Komentarze

Weterynarz Gość
~Weterynarz
PEDAŁY ! Tylko knur na knura skacze . 2014-10-03 20.54

.

AGA Gość
~AGA
Lesby - tylko świnia świni du.pę ślini !!! 2014-10-03 20.55

.

Dodaj swój komentarz: