*
Dodane 2014-09-19 18.00 , komentarzy 0

Muzyczny rozkład jazdy, czyli najlepsze koncerty w Polsce

Sprawdźcie, jakie ciekawe koncerty szykują się w Polsce.

Sprawdźcie, jakie ciekawe koncerty szykują się w Polsce.

Sprawdźcie, jakie ciekawe koncerty szyku...

Autor: Szymek Krusz

Polskie kluby na stałe weszły do koncertowego programu największych artystów sceny muzycznej. Co kilka dni w naszych miastach występuję gwiazdy światowego formatu.


Aby niczego nie przeoczyć, zebraliśmy dla Was najważniejsze wydarzenia nadchodzących tygodni w jednym miejscu. Zapraszamy do muzycznego rozkładu jazdy.

 

Koncerty w Polsce
Wrzesień 2014

 

Gus Gus - 19 września, Gdańsk / 20 września, Eskulap / 21 września, Wrocław

Gus Gus wracają na klubową trasę do Polski w rok po znakomitym koncercie na płockim festiwalu Audioriver. Na polskich koncertach zaprezentują materiał z premierowego krążka "Mexico".

Islandczycy podbili świat elektroniki w połowie lat 90-tych za sprawą fantastycznych albumów dla wytwórni 4AD i do dziś są na topie.
Crystal Fighters - 26 września, Warszawa / 27 września, Gdańsk / 28 września, Kraków

Dzisiaj, gdy dominuje pogląd o tym, że w muzyce "wszystko już było", niewielu artystów jawi się jako twórcy tak oryginalni i ciekawi, jak Crystal Fighters. Formacja zdobyła światową popularność raptem 2 lat od wydania genialnego debiutu "Star Of Love". Ich twórczość stanowi nie tyle mieszankę stylów muzycznych, co wręcz kultur. Bałkański folk, londyńska elektronika, rock... polskie koncerty wisiały na włosku w związku z niedawną śmiercią perkusisty Andrei Marongiu.
Rykarda Parasol - 27 września, Gdańsk / 28 września, Elbląg / 1 października, Kraków

Jedna z czołowych przedstawicielek sceny folk i rock noir, obdarzona niezwykle oryginalnym głosem, porównywana z artystami takiego pokroju jak Nick Cave, Johnny Cash czy Lou Reed.

Na przełomie września i października artystka zagra w Polsce trzy koncerty.
Jessie Ware - 25 września - Warszawa, Basen

Będzie to jeden z trzech występów artystki w kontynentalnej Europie podczas trasy "Tough Love Tour". Poza Warszawą Jessie Ware zaśpiewa także w Amsterdamie i Paryżu.

Wybór Warszawy bez wątpienia świadczy o szacunku, jakim artystka darzy polską publiczność i o tym, jak popularna jest artystka w naszym kraju.
Chris Botti - 28 września, Szczecin / 30 września, Gdynia / 2 października, Wrocław / 3 października, Zabrze / 4 października, Warszawa

W 2012 roku ukazała się ostatnia płyta solowa "Impressions", na której Botti sięgnął po znane i łatwo rozpoznawalne piosenki, a także przeboje wszech czasów. Album to również efekt rozmów, które Botti odbył z fanami podczas ostatnich tras koncertowych oraz wypadkowa licznych inspiracji. Płyta została doceniona zarówno przez fanów jak i krytyków, w efekcie czego zdobyła statuetkę Grammy.
Festiwal Muzyki Filmowej - 25-28 września, Kraków

Na program składają się cztery wielkie produkcje koncertowe: polsko-norweska koprodukcja Kon-Tiki, kultowe piosenki napisane do filmów z serii James Bond w wykonaniu gwiazd polskiej rozrywki i orkiestry, Gladiator na żywo w wersji koncertowej z muzyką Hansa Zimmera i z udziałem wokalistki Lisy Gerrard, wreszcie Międzynarodowa Gala Muzyki Filmowej z okazji 100-lecia ASCAP z plejadą najważniejszych hollywoodzkich kompozytorów muzyki filmowej.

X

Miejsce
w rankingu
redakcja

Redakcja serwisu "Moje Miasto Łódź"

Autor ostatnio dodał:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!
Dodaj swój komentarz: