*
Dodane 2014-10-17 19.20 , komentarzy 2

Muzyczny rozkład jazdy, czyli najlepsze koncerty w Polsce

Sprawdźcie, jakie ciekawe koncerty szykują się w Polsce.

Sprawdźcie, jakie ciekawe koncerty szykują się w Polsce.

Sprawdźcie, jakie ciekawe koncerty szyku...

Autor: Szymek Krusz

Polskie kluby na stałe weszły do koncertowego programu największych artystów sceny muzycznej. Co kilka dni w naszych miastach występuję gwiazdy światowego formatu.


Aby niczego nie przeoczyć, zebraliśmy dla Was najważniejsze wydarzenia nadchodzących tygodni w jednym miejscu. Zapraszamy do muzycznego rozkładu jazdy.

 

Koncerty w Polsce
Październik 2014

 

Parov Stelar - 20 października - Warszawa, Torwar

Parov Stelar to austriacki producent i muzyk Marcus Füreder. Uwagę przyciągnął debiutanckim albumem "Rough Cuts" z 2004 roku. Jego muzyka jest przykładem kontynuacji trip-hopu, ewoluującego w stronę lounge i downtempo.

Muzyka Parova opiera się jednak na brzmieniach żywych instrumentów. Ostatnie wydawnictwo Parov Stelar to mini-album "The Invisible Girl", świetnie przyjęty przez prasę muzyczną na całym świecie.
Taylor McFerrin - 21.10 - Bytom, Fantom / 22.10 - Wrocław, Stary Klasztor, 23.10 - Poznań, Spot

Młody muzyk właśnie wydał album "Eraly Riser". To pozycja dla miłośników fuzji nu-jazzu, downtempo, elektroniki i soulu. Syn Bobby’ego sceniczne szlify zdobywał poprzedzając występy m.in. Eryki Badu, Roberta Glaspera czy The Roots, a teraz debiutuje w barwach związanej z Ninja Tune wytwórni Brainfeeder.

Album to autorski manifest McFerrina – świetnego kompozytora i ciekawego wokalisty.
FKA twigs - 22 października - Warszawa, Basen

Po raz pierwszy świat usłyszał o FKA twigs przy okazji premiery mini-albumu "EP1". Wydany rok później "EP2", podgrzał atmosferę wokół młodej wokalistki. Obecnie 26-letnia Tahliah Barnett uznawana jest za jedną z najbardziej ekscytujących artystek współczesnej sceny.

11 sierpnia premierę miał jej debiutancki album, zatytułowany "LP1". W stworzeniu krążka artystkę wsparli Tic i Arca, Sampha, Emile Haynie, Paul Epworth i członkowie koncertowego składu Cy An.
John Legend - 24 października - Warszawa, Torwar

John to ważna postać sceny R&B i soul. Artysta będzie w Polsce promował swoją ostatnią płytę "Love In the Future".

Legend zanim rozpoczął solową karierę był rozchwytywanym muzykiem sesyjnym i autorem tekstów wielu gwiazd jak np. Alicia Keys. W 2004 roku wypuścił swój pierwszy album "Get Lifted", którego sukces w dużej mierze zawdzięcza singlowi "Ordinary People" – piosence, którą oryginalnie napisał dla zespołu Black Eyed Peas. Za debiutancki album otrzymał trzy nagrody Grammy.
Crystal Figters
23.10 - Warszawa / 24.10 - Gdańsk / 25.10 - Kraków

Brytyjsko-hiszpańska grupa grająca mieszankę folku i elektroniki końcem września pojawi się na trzech koncertach w Polsce. Dzisiaj, gdy dominuje pogląd o tym, że w muzyce "wszystko już było", niewielu artystów jawi się jako twórcy tak oryginalni i ciekawi, jak Crystal Fighters. Zespół ma w Polsce szczególne chody u publiczności i zawsze chętnie wraca do naszego kraju.
Tricky - 28.10 - Warszawa, Basen / 29.10 - Gdańsk, B90 / 30.10 - Łódź, Wytwórnia

Wokalista, kompozytor, producent, a przed wszystkim legendarny głos Massive Attack i współtwórca muzyki trip-hop. Dziś ma koncie 9 studyjnych płyt i współpracę z wielkimi postaciami sceny. Komponował dla Björk czy PJ Harvey, współpracował tez m.in. z John Frusciante z Red Hot Chili Peppers oraz Cyndi Lauper i Alanis Morissette. Tym razem Tricky powraca z nowym albumem "Adrian Thaws".

Trasy koncertowe
Czesław Śpiewa

- 17 października - Sopot, Scena
- 18 października - Damasławek, OK
- 24 października - Katowice, Rialto
Maria Peszek
- 18 października - Warszawa, Och Teatr
- 19 października - Poznań, Eskulap
- 23 października - Wrocław, Eter
- 24 października - Zielona Góra, Kawon
- 26 października - Gdańsk, Parlament
Bokka

- 24 października - Częstochowa, Rura
- 25 października - Opole, NCPP
- 26 października - Kraków, Fabryka

X

Miejsce
w rankingu
redakcja

Redakcja serwisu "Moje Miasto Łódź"

Autor ostatnio dodał:

Komentarze

Weterynarz Gość
~Weterynarz
PEDAŁY ! Tylko knur na knura skacze . 2014-10-03 20.54

.

AGA Gość
~AGA
Lesby - tylko świnia świni du.pę ślini !!! 2014-10-03 20.55

.

Dodaj swój komentarz: