*
Dodane 2014-08-15 19.00 , komentarzy 0

Muzyczny rozkład jazdy, czyli najlepsze koncerty w Polsce

Sprawdźcie, jakie ciekawe koncerty szykują się w Polsce.

Sprawdźcie, jakie ciekawe koncerty szykują się w Polsce.

Sprawdźcie, jakie ciekawe koncerty szyku...

Autor: Szymek Krusz

Polskie kluby na stałe weszły do koncertowego programu największych artystów sceny muzycznej. Co kilka dni w naszych miastach występuję gwiazdy światowego formatu.


Aby niczego nie przeoczyć, zebraliśmy dla Was najważniejsze wydarzenia nadchodzących tygodni w jednym miejscu. Zapraszamy do muzycznego rozkładu jazdy.

 

Koncerty w Polsce
Sierpień 2014

 


16 sierpnia - Solidarity od Arts - Gdańsk, Filharmonia Bałtycka

Esperanza Spalding będzie gospodarzem finałowego koncertu gdańskiego festiwalu Solidarity of Arts. Gośćmi widowiska Esperanza+ będą zaś najwięksi giganci jazzu: Wayne Shorter i Herbie Hancock, a także Marcus Miller, Leszek Możdżer, Zbigniew Namysłowski, Wojciech Waglewski i wielu winnych. - To spełnienie marzeń - przyznaje Krzysztof Materna, reżyser przedsięwzięcia.
17 sierpnia - Patti Smith - Warszawa, Amfiteatr w Parku Sowińskiego

Ikona nowojorskiego punk rocka, która wniosła do niego pierwiastek feminizmu i dużą dawkę poezji. Piosenkarka , pisarka, malarka, zagorzała pacyfistka. Jej debiutancka płyta Horses trafiła na listę stu najważniejszych płyt wszechczasów, a ona sama – do Rock and Roll Hall of Fame. W połowie sierpnia wystąpi w Warszawie.


19 sierpnia - Justin Timberlake - Gdańsk, PGE Arena

Justin Timberlake podczas swojej światowej trasy koncertowej wystąpi w Polsce na Stadionie PGE Arena.

19 sierpnia po dominacji na światowych listach przebojów w 2013 roku ze swoim najlepiej sprzedającym się albumem The 20/20 Experience oraz The 20/20 Experience – 2 of 2, Timberlake zaserwuje swoim fanom koncert w ramach światowej trasy.
21-24 sierpnia - Tauron Nowa Muzyka - Katowice, Kopalnia Węgla Kamiennego

Od sześciu lat Nowa Muzyka śledzi uważnie kariery największych gwiazd oraz najciekawszych debiutantów, starając się zapraszać tych artystów, którzy w doskonały sposób łączą niecodzienne, czasem awangardowe pomysły, z umiejętnością dotarcia do wielotysięcznej publiczności. To właśnie w Katowicach po raz pierwszy w Polsce zaprezentowały się takie gwiazdy muzyki jak Autechre, Prefuse 73, Amon Tobin, Flying Lotus, Battles, Bonobo czy Fever Ray.
30 sieprnia - wROCK for Freedom - Wrocław, Zajezdnja MPK na Grabiszyńskiej

Wrocławski wROCK for Freedom stał się jedną z najważniejszych imprez kończących letni sezon koncertów plenerowych w Polsce, a występujące na nim gwiazdy gwarantują świetną zabawę. W tym roku we Wrocławiu muzycy Republiki zaprezentują projekt "Nowe Sytuacje", poza tym zagra Oddział Zamknięty, Shakin Dudi, a gwiazdą wieczoru będzie The Blues Brothers.
Dub FX - 29 sierpnia Poznań, SQ / 30 sierpnia - Gdańsk, B90 / 31 sierpnia - Kraków, Kwadrat

Charakterystyczne dla utworów tworzonych przez australijskiego artystę jest to, że powstają jedynie przy użyciu jego własnego głosu, wzbogaconego o zapętlenia i efekty.

Kiedy kilka lat temu Dub FX spakował się i zaczął występować jako uliczny muzyk, zapewne nie spodziewał się takiej sławy i koncertów na całym świecie.

X

Miejsce
w rankingu
redakcja

Redakcja serwisu "Moje Miasto Łódź"

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!
Dodaj swój komentarz: