*
Dodane 2013-06-12 07.30 , komentarzy 0

Centrum Komiksu w Łodzi oficjalnie otwarte [zdjęcia]

11 czerwca uroczyście otwarto Łódzkie Centrum Komiksu przy ul. Piotrkowskiej 28.

11 czerwca uroczyście otwarto Łódzkie Ce...

Autor: Adam Tubilewicz

Ceremonię otwarcia poprowadził Adam Radoń, dyrektor Festiwalu Komiksu w Łodzi oraz pomysłodawca centrum. Szczególnym gościem imprezy był Rudy Demotte, premier Regionu Walonii oraz wspólnoty frankofońskiej w Brukseli, która dofinansowała budowę ŁCK. W wydarzeniu wzięli udział także przedstawiciele władz miasta i województwa.

Samo otwarcie centrum miało nietypowy charakter i polegało na wypiciu przez zaproszonych gości napoju energetycznego oraz "wyrwaniu" kartonowych drzew ustawionych przy wejściu.

Łódzkie Centrum Komiksu jest pierwszym tego typu obiektem w Polsce. Pomieści nie tylko galerię prac rysowników z Polski i zagranicy, ale także księgarnię oraz czytelnię gdzie przy lekturze komiksów będzie można napić się kawy.

- Jak znam pana Adama to w centrum cały czas będzie się coś działo - mówiła Prezydent Hanna Zdanowska - Mam nadzieję, że dzięki tej inicjatywie ta część ulicy Piotrkowskiej zostanie ożywiona i przyciągnie młodych ludzi.

Centrum ma więc stać się ważnym ośrodkiem kulturalnym na mapie Łodzi. ŁCK organizować będzie spotkania z polskimi oraz zagranicznymi twórcami i badaczami komiksu, a także warsztaty, premiery albumów i panele dyskusyjne.

Zobacz materiały o wydarzeniach w Łodzi

FESTIWAL DOBREGO SMAKU
JUWENALIA PŁ 2013KONCERTY W ŁODZITEST PRAWO JAZDY B


1

Miejsce
w rankingu

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!
Dodaj swój komentarz: