*
WOŚP 2014 ŁÓDŹ Dodane 2014-01-13 11.40 , komentarzy 4

WOŚP 2014 W ŁODZI. ZOBACZCIE, CO SIĘ DZIAŁO [FOTO, WIDEO]

22. finał WOŚP w Łodzi został zorganizowany 12 stycznia. W tym roku nie zabrakło m.in. wielkiej szarży i biegu policz się z cukrzycą.

22. finał WOŚP w Łodzi zostanie zorganizowany 12 stycznia. Czeka ...

Szarża na ul. Piotrkowskiej

Autor: Łukasz Ratajczyk

WOŚP 2014 W ŁODZI [PROGRAM]


12 stycznia 2014 rokuzorganizowano 22. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Hasłem tegorocznej edycji był "Na ratunek". Pieniądze z zebrane 12 stycznia zostaną przekazane na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów.

WOŚP W ŁODZI 2014 [ZOBACZCIE RELACJE]


Światełko do nieba i IRA w Łodzi. Zobaczcie zdjęcia

12 stycznia o godz. 20 w łódzkiej Manufakturze mogliśmy zobaczyć "Światełko do nieba. Zagrał też zespół IRA.


 

Finał WOŚP 2014. Zebrano 35 milionów. W Łodzi wciąż liczą [wideo]

 

35,4 miliona złotych - tyle pieniędzy zebrano do północy podczas 22. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Większość łódzkich sztabów wciąż jeszcze przelicza zawartość puszek.

Światełko do nieba w Łodzi 2014. Zobacz wideoPokaz fajerwerków trwał kilka minut. Punktualnie o 20. wszyscy chętni mogli oglądać go w Łodzi.

WOŚP 2014. Wielka szarża przejechała ulicami Łodzi [zdjęcia]

12 stycznia o godz 14. ze Starego Rynku wyruszyła tradycyjna szarża Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Oprócz kilkunastu koni nie zabrakło też także rzymskiego rydwanu i nowoczesnych motocykli.

WOŚP 2014 W ŁODZI. Pobiegli w walce z cukrzycą [zdjęcia]

Czy można wspierać Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy uprawiając nordic walking i biegi? Okazuje się, że tak, czego dowiedli uczestnicy okolicznościowego Grand Prix Łodzi w Parku 3 Maja.

Finał WOŚP 2014 w Manufakturze. Lis straży miejskiej i komandosi [zdjęcia]

Pokaz odrestaurowanych pereł polskiej motoryzacji oraz budowa olbrzymiego serca z monet. To tylko dwie z wielu atrakcji, które można było spotkać na rynku Manufaktury 12 stycznia podczas 22. finału WOŚP.

WOŚP 2014. Kilkuset wolontariuszy kwestuje na ulicach Łodzi [zdjęcia]

12 stycznia od samego rana blisko pięciuset wolontariuszy wyszło na ulice Łodzi. Jak co roku, za wrzucony do puszki datek można otrzymać naklejkę z serduszkiem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
12 stycznia w Łodzi zosta zorganizowana wielka szarża. Impreza na Starym Rynku rozpocznie się o godz. 12. i potrwa do 18. W programie m.in. pokaz wozu bojowego straży pożarnej czy spotkanie ze Stowarzyszeniem Ułanów. Około godz. 13.30 rozpocznie się ustawianie szyku parady przy ul. Podrzecznej.


W paradzie wezmą udział sekcja konna straży miejskiej w Łodzi, Ranczo w Dolinie, Oleńka, Konie na Nieboskłonie, Malwinka, Wiki, Arabika, Denysowo, Stary Folwark, Stokrotka, Stasiakówka, Musiał, Stado Ogierów Bogusławice, Napoleońska Zagroda, Stowarzyszenie Ułanów im. Wydzielonego Oddziału Wojska Polskiego mjr. Hubala, KJ. Zbyszko, Stajnia Pod Jodłami, Stajnia Grotniki, Equi-Passion J.Gawryluk. Do marszu zagra orkiestra Dęta OSP Szczerców.

Wielka Szarża na Piotrkowskiej rozpocznie się o godz. 14. i potrwa ok. godziny. Parada przejdzie na trasie: Zgierska, Nowomiejska, Plac Wolności, Legionów, Zachodnia, Lutomierska, Zgierska.


WOŚP 2014 W ŁODZI - OSADA WCZESOŚREDNIOWIECZNA


W Parku Staromiejskim od godziny 12.00 mieszkańcy będą mogli odwiedzić osadę wczesnośredniowieczną. Na przybyłych czekają:
- pokazy walk
- strzelanie z łuku
- pieczenie podpłomyków
- dawne gry i zabawy planszowe
- pokaz i degustacja kuchni wczesnośredniowiecznej
- walki na równoważni
- muzyka dawna i klimatyczna

Osadę można odwiedzić do godziny 18.00.

WOŚP W ŁODZI [PROGRAM]

 

 

X

Miejsce
w rankingu
redakcja

Redakcja serwisu "Moje Miasto Łódź"

Komentarze

retro3018 retro3018
WOŚP 2013-12-30 18.08

Również w tym roku będą specjalne linie tramwajowe i autobusowa z wolontariuszami Klubu miłośników starych tramwai

zrzutka.pl Gość
~zrzutka.pl
zrzutka.pl 2014-01-07 14.47

Nie chce Ci się wychodzić z domu, a chcesz wspomóc WOŚP? Skorzystaj ze strony www.zrzutka.pl/wosp by wraz z Wrocławskim Sztabem nr 404 zbierać na zakup sprzętu dla chorych dzieci.

Kinga Gość
~Kinga
Woodstock to spęd naćpanego "bydła" ! 2014-01-13 14.01

,

Adam Gość
~Adam
WOSP WOODSTOCK a SPOLECZENSTWO 2014-01-13 18.31

Nie mam watpliwosci co do slusznosci dzialan WOSP i Jurka Owsiaka. Jest to potrzebne nam, naszym dzieciom i innym potrzebujacym. Awersja do WOSP wynika nie tyle z zazdrosci i zawisci (mojm zdaniem cech naszego narodu) tylko z niewiedzy i obrazu jaki stworzyl Woodstock i hipisowsko rockowe oblicze. Moze i jest to sped jak to ktos napisal ale dopoki zbieraja pieniadze i nie robia nikomu krzywdy a wrec pomagaja to co w tym zlego? Starzy ludzie nie lubia woodstockowcow a oni? ciezko powiedziec. Tak czy inaczej proawdzi to do podzialu spoleczenstwa. Wiem ze malo ktory senior to przeczyta dlatego apeluje do mlodych WYROZUMIALOSCI CIERPLIWOSCI i przekonajcie swoim wizerunkiem seniorow oraz sceptykow do pomagania, niekoniecznie wplacania pieniedzy ale WOLONTARIAT raz w miesiacu 4 godziny w domu pomocy spolecznej. LICZE NA WAS WSZYTSKICH

Dodaj swój komentarz: