*
Dodane 2014-01-21 10.45 , komentarzy 1

Do prokuratury trafił wniosek o możliwości popełnienia przestępstwa przez władze Łodzi i zarząd lotniska

Prezes Stowarzyszenia Neo złożył zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Wojciech Bednarek zarzuca władzom miasta m.in. niegospodarność.

Łódzkie lotnisko nie ma dobrej passy

Autor: Daniel Siwak

W poniedziałek, 20 stycznia Wojciech Bednarek, prezes Stowarzyszenia Neo, wysłał oficjalne zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa do Prokuratury Okręgowej w Łodzi, Najwyższej Izby Kontroli oraz Przewodniczącej Rady Miasta Joanny Kopcińskiej.

Czytaj: Coraz mniej samolotów odlatuje z łódzkiego lotniska


Bednarek zarzuca władzom Łodzi oraz zarządowi lotniska niegospodarność w zarządzaniu majątkiem publicznym i finansami publicznymi łódzkiego lotniska, celowe zatajanie faktycznego stanu finansów i działalności lotniska przed opinią publiczną i organem Rady Miasta w Łodzi oraz nienależyte nadzorowanie działań zarządu lotniska przez władze Łodzi.

Prezes Stowarzyszenia Neo prosi także o przesłuchanie Jerzego Arenta, członka Rady Nadzorczej lotniska w Łodzi.

- Z lotniska wycofał się już SAS, kolejne połączenia likwiduje Ryanair. Jako mieszkaniec Łodzi ubolewam, że ukrywa się także przed organem nadzorczym, Radą Miasta, rzeczywisty stan finansów lotniska - mówi Bednarek. - Sam prowadzę biznes i wiem, co to znaczy wziąć odpowiedzialność finansową. Jednakże odnoszę wrażenie, że pracownicy lotniska nie poczuwają się do niczego. Trzeba to wyjaśnić.

Przypomnijmy, że w nocy z 15/16 stycznia, radni po prawie 17 godzinach obrad przyjęli budżet na 2014 rok. Zmniejszono w nim budżet portu lotniczego o 5,1 milionów złotych.

- Niedługo na lotnisku będziemy tylko organizować biegi przełajowe. To jest pośmiewisko - twierdzi Bednarek. - Przewoźnicy dbają o swój interes w całej Polsce, ale przecież są odpowiednie środki na wprowadzenie poprawnej polityki lotniska. Przecież prezes bierze blisko 21 tys. złotych miesięcznej pensji.

Bednarek proponuje zwolnienie prezesa lotniska Przemysława Nowaka oraz dyrektora ds. Marketingu i Sprzedaży Mariusza Jachimka.

- Wiem, że będę przesłuchiwany. Złożę obszerne wyjaśnienia - zapowiada Bednarek.

Nowy rok nie jest szczęśliwy dla Portu Lotniczego im. Władysława Reymonta. Najpierw Scandinavian Airlines wycofało połączenia do Kopenhagi, a następnie irlandzki Ryanair zrezygnował z lotów do Bristolu, Edynburga, Liverpoolu i Mediolanu.
X

Miejsce
w rankingu
Piotr Bera

brak opisu

Autor ostatnio dodał:

Komentarze

Adam Gość
~Adam
Doładowanie telefonu 2014-01-21 17.13

Cześć Wszystkim

Znalazłem nową stronke z doładowaniami telefonu za-darmo.
Pamiętajcie tylko jeden numer = jedno doładowania.

LINK - http://tiny.pl/q543p


Sprawdź ile będziesz mieć dzieci w przyszłośći
Link - http://tiny.pl/q543n

Dodaj swój komentarz: